folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Evdeki Yüksek Sesten Şikayet Mevzusu

Evdeki Yüksek Sesten Şikayet Mevzusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek

arkadaşlar mesele şudur ki oturmuş şu an 3 arkadaş sohbet edıyoruz evde odamda. ne muzık var ne fılm var ne de ses yayıcı bir şey. ortamda alkol yok uyuşturucu yok. tartışma ortamı yok bildiğin normal sohbet ediyoruz. komşu ib*eliğine polis çağırmış. bu üç oluyor. ulan ses olsa yanmayacam arkadaş ses yaptığımda yok. olayı nedir ? çözümü nedir ? polisin yaptırım gücü nedir ? bilenler az bilgilendirebilir mi ?

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

en fazla ceza kesebilir o da 89 lira mıdır nedir. onun dışında siz de komşudan şikayetçi olursanız karakola gider ifade verirsiniz. duruma göre şikayeti geri çeken olmazsa soluğu mahkeme alırsınız. siz de komşudan şikayetçi olun yüksek ihtimalle şikayetinden vazgeçip bir daha polisleri aramayacaktır.

tecrübeyle sabit.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Saat çok mu geç? Gerçi ses yapmıyoruz diyorsan bişi diyemem de, ööle kafasına göre gelip ceza kesememesi lazım polisin. Ölçüm yapılsın falan deseydiniz.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Saat çok mu geç? Gerçi ses yapmıyoruz diyorsan bişi diyemem de, ööle kafasına göre gelip ceza kesememesi lazım polisin. Ölçüm yapılsın falan deseydiniz.

dedım şeyhım sımdı bastı ewı polıs. yaw arkadas bunun yasası hukuku vardır desıbel cıhazını getırın yasal sınırın yarısında sesım cıkıyorsa ceza ödeyecegım kabulum dedım bız yapmıyoruz ölçüm dedi. uyuyun ne ısını var bu saatte dedı ev benım evım ne zaman uyuyacagıma ben karar verırım dedım. bu saatte evde sohebt olmaz dedı sıze mı soracagım dedım :) delı ettıler benı resmen. yav cıddı ses olsa bu kadar zoruma gıtmezde cıldırdım resmen polıste saçmalayınca daha da fitil oldum. dertlerı seste degıl ewe karı kız gırıyormus onu dedıler sızene  ben senın evıne gıren cıkana karısıyor muyum dedım o ggunden berı sureklı sureklı ewı polıs basıyor bu işin bir oluru olmalı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    1049 bunu yazdı

en fazla ceza kesebilir o da 89 lira mıdır nedir. onun dışında siz de komşudan şikayetçi olursanız karakola gider ifade verirsiniz. duruma göre şikayeti geri çeken olmazsa soluğu mahkeme alırsınız. siz de komşudan şikayetçi olun yüksek ihtimalle şikayetinden vazgeçip bir daha polisleri aramayacaktır.

tecrübeyle sabit.

mahkemeye gıderım de sıkayet ederım de o kesın de mesele su kı neyle ceza kesecek polıs cıddı ses yok ortamda bı de hangı komsu sıkayet edıyor bılmıyorum. 4 taraf komsuda sağ olsun eve kız gırmesıne gıcıkmısta zorlarına gıdıyormus eve kız gırmesı hergun bırı sıkayet edıyor sağolsunlar :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

öyle komşuların amk aynısı bize de oldu ya tabii bizim biraz sesimiz cıkmış ama binanın ses yalıtımı kötü. En alt katta cocuk osuruyor odam da ekolu bir şekilde yankılanıyor. Mecburen kısık sesle konusuyoruz artık

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

polise ters gitmeyecen hacı:D

2.si yerinde olsam daha çok karı kız getiririm eve

3.sü siz normal konuşsanız bile aşaya yana ses gider hocam.oda rahatsız edebilir.ama bu yüksek bi desibel değil, o yüzden cezası olmaz o işin.bide ses ölçümü sanırım ara ara oluo

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    drexler bunu yazdı
    1049 bunu yazdı

tecrübeyle sabit.

mahkemeye gıderım de sıkayet ederım de o kesın de mesele su kı neyle ceza kesecek polıs cıddı ses yok ortamda bı de hangı komsu sıkayet edıyor bılmıyorum. 4 taraf komsuda sağ olsun eve kız gırmesıne gıcıkmısta zorlarına gıdıyormus eve kız gırmesı hergun bırı sıkayet edıyor sağolsunlar :)

Kapıyı açmazsan ne olacak ? Zorla kapıyı kırıp içeri mi girecekler ?  Mahkeme kararı olmadan,arama emri olmadan ne yapabilecekler hukuken ?

rapidhacker550 tarafından 27/Oca/15 02:54 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

İşte o yüzden aoartmanda oturmayı sevmiyorum.

güzel bir ev alayım diye düşünülüyor, yeri geliyor arı kovanı gibi apartmandan 200 -300 k ya ev alınıyor.

ya arkadaş hafif şehir dışında 250 - 300 m2 bir arsa alsam en fazla 50.000 tl veririm lokasyona göre.

150 k da evin yapılması artı izinler için ayırırım.

totalde 200 k harcarım.

50 k ya da ihtiyaç olacaksa bir araç alırım.

siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

yani en azından adana şartlarında böyle.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Ev alma komşu al lafı bu yüzden. Altta ev sahibim oturuyor. Bazen fazla ses çıkarttığımız oluyor ses çıkarmıyor. Cozuttuğumuz zamanlarda insan gibi kapıya gelip önce hal hatır sorup ben de işten yeni geldim uyuyacam işte diyor. Sesten bahsetmeden ben durumu anlıyorum herkes huzurlu. Bundan önceki evde manyak bir komşu vardı. Evde mevlüt okunurken yükselen kuran sesine bile duvara vururdu. Gerçekten bu durum insanı çıldırtabiliyor.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence daha uygun biyere taşınmak kökten çözüm olur
    benzer bir konu bizim apartmanda yaşandı, sonu kavga ile bitti.
    üst kattaki aile kalabalık, çocuklar torunlar derken ses gürültü eksik olmuyor, alt katta oturan kişide çok kez uyarmış ama bikeresinde yatağından kalmış dal taş*ak çıkıp gürültü yapmayın diyerek haklıyken haksız konuma düşmüş,
    aynı kişi son kez uyarmaya çıktığında taraflar tekme tokat birbirine girdiler, polistir darp raporudur v.s uğraşıldı ama yasal olarak henüz kimseye bişey olmuş değil, büyük ihtimalle mahkemeye çıkarlar ama kimsenin ceza alacağını sanmıyorum

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 2989 Toplam Mesaj: 30