folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Evlilik Hazirligi

Evlilik Hazirligi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teomanyak
    teomanyak's avatar
    Erkek

merhaba arkadaslar,

ben allah izin verirse gelecek sene evlenmeyi planliyorum. simdiden hazirliklar basladi tabiki. benim sorum alisverisle ilgili belki tecrübeli mürid arkadaslar bulabilirim :) altin fiyatlari nasil belirleniyor? mesela türkiyeyle avrupadaki altin fiyatlari aynimi? birde istanbuldan altin alip ucakla (yurtici) baska bir ile gitmeyi planliyorum. bir sorun cikarmi? dügün alisverisi icin önerebileceginiz konular varmi? biliyorum burasi tam sayfasi degil ama belki birilerini bulurum bu sorular icin :)

görüsmek üzere.selamlar teo

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

iyi düşündün mü ? ekonomik durumun gercekten buna hazır mı ? köşede ne kadar paran var evlilikden sonra ne kadar borç sana kalır nasıl ödersin ? işinde sürekliligin var mı 

bunları düşün abi ilk sonra altın falan bakarsın :)  alış veriş kısmı evliligin en kolay tarafı 

altın ne olursa abi mecbur alıyorsun dügün zamanı erken almakda fayda var kapalıçarşı gidior genelde millet orda sipariş le yaptırabiliorsun özel tasarım falan pazarlıkda iyi yapılıyor 

eşya falan tamamen gelinin insafına kalıyorsun hocam ne tarz ne marka ister şimdi yeni moda vintage mı ne onu isterse sıçtın :D

istanbulda moda falan var mobilyacılar hepsi orda gidip pazarlıkla falan herşeyini toplayabilirsin

Absolut tarafından 16/May/15 13:47 tarihinde düzenlenmiştir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

Eşim kapalıçarşıda kuyumcu geleceğin zaman haberim olsun. 

dewdim dewrildim geldim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teomanyak
    teomanyak's avatar
    Erkek

cevaplar icin tesekkürler arkadaslar. evet cok düsündüm dogru kisiyi bulduguma inaniyorum :) irwa cok tesekkür ederim düsünmeniz yeterli. peki altin alip ucakla gitmekte bir sorun cikarmi? yurtdisinda gümrük vergisi falan sorunu oluyor sanirim, türkiyenin bi ucundan bi ucuna giderken bisey olurmu? kapalicarsi normalde daha pahali olmuyormu baska yerlerden? internet'ten almak ne kadar makul? güvenilirmi? cok tesekkür ederim alakaniz icin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    irwa bunu yazdı

bunu ogrendigimiz iyi oldu dugun yapacagim zaman gamze ablaya en onden yer ayirtiyoruz o zaman 

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    teomanyak bunu yazdı

cevaplar icin tesekkürler arkadaslar. evet cok düsündüm dogru kisiyi bulduguma inaniyorum :) irwa cok tesekkür ederim düsünmeniz yeterli. peki altin alip ucakla gitmekte bir sorun cikarmi? yurtdisinda gümrük vergisi falan sorunu oluyor sanirim, türkiyenin bi ucundan bi ucuna giderken bisey olurmu? kapalicarsi normalde daha pahali olmuyormu baska yerlerden? internet'ten almak ne kadar makul? güvenilirmi? cok tesekkür ederim alakaniz icin.

internetden almak mantıklı degil tabikide altın bu sonuçda eline alıp bakıcan 

sınır varmıdır bilemem ama yurtiçi varsada yüksek bi limittir. yinede havaalanı falan arayıp sorabilirsin yada google arat uçak ile yurtiçi altın götürme falan die illaki bişiler çıkacaktır

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi
    teomanyak bunu yazdı

Hocam işi bilmeyene her yer kazıktır ,) boşa çağırmadık seni ,) internetten alacağına paranı sokağa at daha iyi ,) yurtdışı olayını bilmiyorum enes gelince sorarım ,)

dewdim dewrildim geldim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teomanyak
    teomanyak's avatar
    Erkek

nette maglesef soruma cevap bulamadim. arayincada surekli biryerlere bagliyorlar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    teomanyak bunu yazdı

nette maglesef soruma cevap bulamadim. arayincada surekli biryerlere bagliyorlar

yurtiçinde istediğin yerden istediğin yere gidebilirsin altınla :)

ayrıca bende seneye evlilik düşünüyorum nişanlıyım :)

5 yıl oldu artık evliik şart :)

myblackworldweb tarafından 16/May/15 14:39 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teomanyak
    teomanyak's avatar
    Erkek

myblackworldweb hayirli olsun sanada :) bende seneler sonra istedigim insani buldum Allah'a sükür. amacim ucuza kacmak degil tabiki alisveris masraf falan olucak, sadece bi kac seyi bilirsem bosu bosuna kazik yemiyeyim diye düsünoyrdum. söyledigin sey benimde aklimdan geciyordu ve gayette mantikli. :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    irwa bunu yazdı

Var yaaaa 

neyse artık :))

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 3124 Toplam Mesaj: 24