folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Evlilik Öncesi Fikirleriniz

Evlilik Öncesi Fikirleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MemBaran
    MemBaran's avatar
    Erkek

Hocam mobilya işi çok sakat aman aman dikkat et derim. Benım hayırlısı ile bu pazar günü düğün var. İstanbulda Masko mobilyacılar sitesinde Bellonadan köşe takımı kanepe fln aldım. 2 ay öncesinden beğenip sipariş verdim. Neyse 1 ay sonra mobilya geldi köşe takımının orta parçası ayrı renk ve yerine tam oturmuyor fln. Adam bi de aynı renk yok bunlar böyle deyip yutturmaya calısıyor fln neyse sonunda söküp götürdü. Kayseriye fabrikaya gidiyor fln dediler 25 gun daha bekledim daha 3 gun once geldi zor yetişti. Yanı marka farketmıyor hep sorun cıkabilyor aman çok dikkatli ol derim. Masko biraz pahalıdır ama çakma mobilya değil sağlamdır tavsiye ederim.

Allah yardımcın olsun stresi sıkıntısı çok evliliğin...

Yağmur yağmur yağmur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    DeepHouse bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    DeepHouse bunu yazdı
    falcon bunu yazdı

Bende ankaradayım 

Nisan mayıs gibi benimde düğün olacak inşallah 

Özellikle mobilya konusu sıkıntı fiyatlar çok uçuk varsa tavsiye edebileceğiniz yer gider bakarım

Balayı mevzusu bizdede sıkıntı nereye gidelim napalım ne edelim 

Balayı gerçekten sıkıntı

o sebeble zaten tecrübelilere sormak lazım dedim

Hocamlar butce ne kadar, dusunulen tarih araligi nasil ve pasaport var mi? Size guzel bir tatil plani cikartayim.

düğün yapmadığım için o parayla tatile gidebilirim 3 Tl gibi bi para harcayabilirim belki daha da fazla ama 3 ideal acıkcası passport bende var hanımda yok evet tatil planını bekliyorum sayın muride 

Hocam tarih cok onemli, hangi tarihler arasinda kac gun? Onu da soylersen tatil perilerim sana guzel alternatifler soyleyecek.

Edit. Pardon 7 mayis demissin basta.

Bu mümine güven iyi biliyor gezme işini :D

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Kafayımı yedin yav ne evlenmesi,

kızlarını  severken iyiydi.

2 prenses gökten düşmediler heralde :)

Prenseslerim diye vidyosunu koy kızların sonra evlenilir mi de. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    DeepHouse bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    DeepHouse bunu yazdı
    falcon bunu yazdı

Bende ankaradayım 

Nisan mayıs gibi benimde düğün olacak inşallah 

Özellikle mobilya konusu sıkıntı fiyatlar çok uçuk varsa tavsiye edebileceğiniz yer gider bakarım

Balayı mevzusu bizdede sıkıntı nereye gidelim napalım ne edelim 

Balayı gerçekten sıkıntı

o sebeble zaten tecrübelilere sormak lazım dedim

Hocamlar butce ne kadar, dusunulen tarih araligi nasil ve pasaport var mi? Size guzel bir tatil plani cikartayim.

düğün yapmadığım için o parayla tatile gidebilirim 3 Tl gibi bi para harcayabilirim belki daha da fazla ama 3 ideal acıkcası passport bende var hanımda yok evet tatil planını bekliyorum sayın muride 

Hocam tarih cok onemli, hangi tarihler arasinda kac gun? Onu da soylersen tatil perilerim sana guzel alternatifler soyleyecek.

Edit. Pardon 7 mayis demissin basta.

1 Mayıs - 7 Mayıs arası pasaport malesef yok ege akdeniz işte standart

kıbrıs falanda olur gelirken frişaptan tekila falan getiririz :) 

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Tarihi 7 Mayıs etrafında bir hafta civarında mantıklı/ucuz olacak şekilde aldım. 

1) Nevşehir (Kapadokya/Göreme)

Bu ne bu liselileri default geziye götürdükleri yeri mi yazdın yaza yaza deme bi dur. Kafayı kaldırıyorsun, balon. Sağa çeviriyorsun, peri bacası. Sola çeviriyorsun, çiçekleri üstünde ağaç. Her yer komple instagram filtresi basmışsın gibi sepia efektlerde. Romantik doğası ve huzuruyla listeye alınmayı kesinlikle hak eden bir yer benim fikrimce.

5-10 mayıs arası alacaktım 5 gün oralara yeter diye fakat Nevşehir-İstanbul uçuşu 9, 10, 11 mayısta yokmuş. Dolayısıyla 5-12 Mayıs baktım. Eğer 12 mayıstan önce dönmek lazım denirse alternatif olarak Kayseri havaalanı dönüş rotası oluşturulabilir fiyat pek fark etmeyecektir. 206 liraya iki kişi uçarak gidip gelebiliyoruz.

Havaalanından otelimize nasıl gideceğiz? Otelin aracılığıyla olabilir ki en iyisi bu olur, otobüs minibüs gibi bir şeyle olabilir (bakmadım), en olmadı özel bir servis aracıyla olabilir ki en pahalısı 2 kişi için 50 TL

Kalmak için çokça seçenek var, bunları minimum 700 değerlendirmede 9 ve üstünde puan almış yerlerden seçtim.

a) Hidden Cave Otel: Puanı 9.3. Merkezi. 7 gece için 1450 TL.

b) Sultan Cave Suites: Puanı 9.3. Merkezi. 34 metrekare junior suit 1785, 40 metrekare suit 2120 TL.

c) Maccan Cave Hotel: Puanı 9.1. Ben Deluxe Taş Oda'ya bayıldım, 1780 TL ama :( . Bir sürü güzel ve daha ucuz seçeneği de var 1230'a kadar düşüyor.

d) Phocas Cave Suites: Puanı 9.7. Bunda da Queen Cave Suit'i beğendim ama 1900 lira :( Diğerleri de güzel, 1500e kadar düşüyor.

Bunlar tonnnnlarca seçenekten sadece 4 tanesi. Her fiyattan güzel yerler var.

Şimdi 200+50+ortalama 1650 liramız gitti diyelim, kaldı 1100 lira. Bu paraya ne yapılır?

-Göreme Milli Parkına gidilir. Ücret sanırım kişi başı 20 liraymış.

-Balon turu yapılmaz. Kafa başı 70 euro civarından başlıyor fiyatlar gördüğüm kadarıyla. Sezon olmadığı için pazarlık edebilirsiniz belki ama bilemiyorum. Bütçe esnetilebilirse balon turu epey keyifli bir şey diyor çoğu insan, ben şahsen tepeden manzara bakma taraftarı bir insan pek değilim ya da fakir olduğum için hiç balona binmediğimden bok atıyor da olabilirim.

-Günlük turlara katılınabilir. Binicilik yapılabilir ilginiz varsa.

-Derinkuyu ve Kaymaklı yeraltı şehirleri görülebilir. 

-Alkol tüketiyorsanız bölgede çok güzel oldukça ucuz şarapevleri, mahzenler var ve ambians da şahane oluyor. Loş aydınlatılmış mağaralarda ya da peribacası manzarasıyla açık havada birer ikişer beşer onar kadeh şarap <3

-Yabancılar için aşağı yukarı her otel Türk geceleri düzenliyor. Böyle şeylere ilginiz varsa hem sosyalleşmek hem hareketlenmek için fena olmayabilir, genellikle çok ucuz oluyorlar yemek içki her şey dahil paketler halinde.

Bence Nevşehir düşünürseniz ve bütçe sabitse 7 gün yerine örneğin 5 gün yapıp bir günü günlük tura bir günü balona falan ayırarak tam verim alabilirsiniz çok da tatlı ve romantik olur. 

2) Antalya

Ve tabii ki Kaş! Başka bir yazıda da anlatmıştım, anlatmaya doyamam. O tarihlerde denize girilebilir olacağını da tahmin ediyorum. İstanbul-Antalya biletimiz 2 kişi için 125 TL.

Kaş inanılmaz samimi bir yer. Huzur istersen huzur hareket istersen hareket var. Orta büyüklükte bir tepe üzerine kurulu, hem çakıl hem kaya hem kumluk her zevke hitap eden masmavi denizleri olan bir yer. 

Antalya'dan Kaş'a nasıl gidilir? Minibüs-otobüsle. Tarifeleri bilemiyorum ama sık sık geçiyordu bir şeyler. Burda araba kiralamak önerilebilir, hem Antalya'da da dolanmış olursunuz hem Kaş'a rahat gidersiniz hem Patara gibi nispeten uzak yerlere gidebilirsiniz rahatça, yürüyerek gidemeyeceğiniz şahaneliklerle dolu etraf. Kira ücretlerine dört beş siteden baktım 7 günlük ortalama fiyat 600 civarı, pazarlıkla 400e kadar düşeceklerine inanıyorum çünkü hem sezon değil hem rekabet çok Antalya rent a carda. Buna para harcamak çok önemli değil çünkü pek pahalı bir yer değil.

Burda nerde kalınır? Dedim ya samimi bir şehir, burda jakuzili yer bulmak güç. Daha çok pansiyon ve apart tarzı yerler var. Balayına uygun kaçmaz dersen bir daha düşünmeni öneririm çünkü balkonlarından çiçekler sarkan sevimli ve romantik butik oteller de var. Bir de merkeze yakın uzak derdi asla yok, her yer yürüme mesafesinde.

Kaş'ta konaklama önerileri:

a) Hotel Sonne 9.6 almış, 1230 liradan başlayan fiyatlarla.

b) Linda Otel 8.1 almış ama fiyatlar da haftalık 900 liradan başlıyor.

c) Leamira Hotel de cici görünüyor, 1000 liradan başlıyor.

Bunlar balayı konseptine biraz daha uygun gördüğüm için gözüme çarpanlar.

125 lira bilete 500 lira arabaya 1200 lira kalacak yere verdik diyelim, 100 lira da benzin, kaldı yaklaşık 1000 lira. Az değil, buralara yeter. Araba kiralamazsak +600 daha var. Bu civarda neler yapılır?

-Bolca yüzülür! Küçükçakıl'a Büyükçakıl'a, Kapıtaş'a gidilir. Masssssmavi suları Maldivlerin Türkiye karşılığıdır.

-Tekne turu yapılır. Kesinlikle bir gün ayrılıp tur yapılır. Görülmeye değen denizler görecek, altı camlı teknelerde Caretta carettalarla yarış yapacaksınız. Fiyatlar 100 lira civarında olmalı.  

-Dalmayı seviyorsanız dalışın en güzelleri bu civarlarda yapılır. 

-ATVlerle macera turlarına çıkılabilir doğa içinde. Mükemmel yamaç paraşütü yapılır. Fiyatlar için summon @Shephard

-Araba kiraladıysak Patara'ya gidilir. Kumlarda el ele yürünür. Liseli aşıklar gibi kuma DeepHouse KALP DeepHouse'un eşi yazılabilir ve bir avuç kum merkezden alacağınız minik bir cam şişede altın rengiyle sonsuza kadar saklanabilir (:

Araba kiralamak yerine dalış gibi swapler yapılabilir bütçe sabit ise.

Türkiye'de 3 yer daha aklımda da şimdi kaçmam lazım (: Ya da şurası nasıldır diye sormak istediğiniz varsa gittiğim bir yerse orayı da yazarım.

Onun dışında yurtdışı ilerleyen saatlerde yazılacaktır.

@falcon senin bütçe kaç hocam?

izzmarit tarafından 29/Ara/15 18:29 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Tarihi 7 Mayıs etrafında bir hafta civarında mantıklı/ucuz olacak şekilde aldım. 

1) Nevşehir (Kapadokya/Göreme)

Bu ne bu liselileri default geziye götürdükleri yeri mi yazdın yaza yaza deme bi dur. Kafayı kaldırıyorsun, balon. Sağa çeviriyorsun, peri bacası. Sola çeviriyorsun, çiçekleri üstünde ağaç. Her yer komple instagram filtresi basmışsın gibi sepia efektlerde. Romantik doğası ve huzuruyla listeye alınmayı kesinlikle hak eden bir yer benim fikrimce.

5-10 mayıs arası alacaktım 5 gün oralara yeter diye fakat Nevşehir-İstanbul uçuşu 9, 10, 11 mayısta yokmuş. Dolayısıyla 5-12 Mayıs baktım. Eğer 12 mayıstan önce dönmek lazım denirse alternatif olarak Kayseri havaalanı dönüş rotası oluşturulabilir fiyat pek fark etmeyecektir. 206 liraya iki kişi uçarak gidip gelebiliyoruz.

Havaalanından otelimize nasıl gideceğiz? Otelin aracılığıyla olabilir ki en iyisi bu olur, otobüs minibüs gibi bir şeyle olabilir (bakmadım), en olmadı özel bir servis aracıyla olabilir ki en pahalısı 2 kişi için 50 TL

Kalmak için çokça seçenek var, bunları minimum 700 değerlendirmede 9 ve üstünde puan almış yerlerden seçtim.

a) Hidden Cave Otel: Puanı 9.3. Merkezi. 7 gece için 1450 TL.

b) Sultan Cave Suites: Puanı 9.3. Merkezi. 34 metrekare junior suit 1785, 40 metrekare suit 2120 TL.

c) Maccan Cave Hotel: Puanı 9.1. Ben Deluxe Taş Oda'ya bayıldım, 1780 TL ama :( . Bir sürü güzel ve daha ucuz seçeneği de var 1230'a kadar düşüyor.

d) Phocas Cave Suites: Puanı 9.7. Bunda da Queen Cave Suit'i beğendim ama 1900 lira :( Diğerleri de güzel, 1500e kadar düşüyor.

Bunlar tonnnnlarca seçenekten sadece 4 tanesi. Her fiyattan güzel yerler var.

Şimdi 200+50+ortalama 1650 liramız gitti diyelim, kaldı 1100 lira. Bu paraya ne yapılır?

-Göreme Milli Parkına gidilir. Ücret sanırım kişi başı 20 liraymış.

-Balon turu yapılmaz. Kafa başı 70 euro civarından başlıyor fiyatlar gördüğüm kadarıyla. Sezon olmadığı için pazarlık edebilirsiniz belki ama bilemiyorum. Bütçe esnetilebilirse balon turu epey keyifli bir şey.

-Günlük turlara katılınabilir. Binicilik yapılabilir ilginiz varsa.

-Derinkuyu ve Kaymaklı yeraltı şehirleri görülebilir. 

-Alkol tüketiyorsanız bölgede çok güzel oldukça ucuz şarapevleri, mahzenler var ve ambians da şahane oluyor. Loş aydınlatılmış mağaralarda ya da peribacası manzarasıyla açık havada birer ikişer beşer onar kadeh şarap <3

-Yabancılar için aşağı yukarı her otel Türk geceleri düzenliyor. Böyle şeylere ilginiz varsa hem sosyalleşmek hem hareketlenmek için fena olmayabilir, genellikle çok ucuz oluyorlar yemek içki her şey dahil paketler halinde.

Bence Nevşehir düşünürseniz ve bütçe sabitse 7 gün yerine örneğin 5 gün yapıp bir günü günlük tura bir günü balona falan ayırarak tam verim alabilirsiniz çok da tatlı ve romantik olur. 

2) Antalya

Ve tabii ki Kaş! Başka bir yazıda da anlatmıştım, anlatmaya doyamam. O tarihlerde denize girilebilir olacağını da tahmin ediyorum. İstanbul-Antalya biletimiz 2 kişi için 125 TL.

Kaş inanılmaz samimi bir yer. Huzur istersen huzur hareket istersen hareket var. Orta büyüklükte bir tepe üzerine kurulu, hem çakıl hem kaya hem kumluk her zevke hitap eden masmavi denizleri olan bir yer. 

Antalya'dan Kaş'a nasıl gidilir? Minibüs-otobüsle. Tarifeleri bilemiyorum ama sık sık geçiyordu bir şeyler. Burda araba kiralamak önerilebilir, hem Antalya'da da dolanmış olursunuz hem Kaş'a rahat gidersiniz hem Patara gibi nispeten uzak yerlere gidebilirsiniz rahatça, yürüyerek gidemeyeceğiniz şahaneliklerle dolu etraf. Kira ücretlerine dört beş siteden baktım 7 günlük ortalama fiyat 600 civarı, pazarlıkla 400e kadar düşeceklerine inanıyorum çünkü hem sezon değil hem rekabet çok Antalya rent a carda. Buna para harcamak çok önemli değil çünkü pek pahalı bir yer değil.

Burda nerde kalınır? Dedim ya samimi bir şehir, burda jakuzili yer bulmak güç. Daha çok pansiyon ve apart tarzı yerler var. Balayına uygun kaçmaz dersen bir daha düşünmeni öneririm çünkü balkonlarından çiçekler sarkan sevimli ve romantik butik oteller de var. Bir de merkeze yakın uzak derdi asla yok, her yer yürüme mesafesinde.

Kaş'ta konaklama önerileri:

a) Hotel Sonne 9.6 almış, 1230 liradan başlayan fiyatlarla.

b) Linda Otel 8.1 almış ama fiyatlar da haftalık 900 liradan başlıyor.

c) Leamira Hotel de cici görünüyor, 1000 liradan başlıyor.

Bunlar balayı konseptine biraz daha uygun gördüğüm için gözüme çarpanlar.

125 lira bilete 500 lira arabaya 1200 lira kalacak yere verdik diyelim, 100 lira da benzin, kaldı yaklaşık 1000 lira. Az değil, buralara yeter. Araba kiralamazsak +600 daha var. Bu civarda neler yapılır?

-Bolca yüzülür! Küçükçakıl'a Büyükçakıl'a, Kapıtaş'a gidilir. Masssssmavi suları Maldivlerin Türkiye karşılığıdır.

-Tekne turu yapılır. Kesinlikle bir gün ayrılıp tur yapılır. Görülmeye değen denizler görecek, altı camlı teknelerde Caretta carettalarla yarış yapacaksınız. Fiyatlar 100 lira civarında olmalı.  

-Dalmayı seviyorsanız dalışın en güzelleri bu civarlarda yapılır. 

-ATVlerle macera turlarına çıkılabilir doğa içinde. Mükemmel yamaç paraşütü yapılır. Fiyatlar için summon @Shephard

-Araba kiraladıysak Patara'ya gidilir. Kumlarda el ele yürünür. Liseli aşıklar gibi kuma DeepHouse

Araba kiralamak yerine dalış gibi swapler yapılabilir bütçe sabit ise.

Türkiye'de 3 yer daha aklımda da şimdi kaçmam lazım (: Ya da şurası nasıldır diye sormak istediğiniz varsa gittiğim bir yerse orayı da yazarım.

Onun dışında yurtdışı ilerleyen saatlerde yazılacaktır.

@falcon senin bütçe kaç hocam?

toplam 2500-3000 maksimum

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

evlenmeden önce bekarlığa veda yapcan mı hocam :)

ona göre öneride bulunabilirim :)

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
Toplam Hit: 5050 Toplam Mesaj: 48
evlilik fikir tecrübe