Evrim Hakkında Eğlenceli Bir Video

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2 . posta  Yetişemedik reklam koyucaktım   :D

ustura tarafından 04/Haz/14 17:41 tarihinde düzenlenmiştir

itsin oglum sen adam degilsin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Psikolog bunu yazdı

o değilde herifler nasıl takır takır konuşuyo biz iki kelimeyi zor konuşuyoz

katılamamak elde değil :)

en son cümle hoşuma gitti "körü körüne inanç"

zaten videonun ana teması. " ateizm bir inançmıdır ? "

nedeni bir dine mensup ferdi bir inancı, inandığı bir yaratıcı olması.

Ateizm'i kabul eden ve dayanak olarak bilim insanlara tam manasıyla inanmış bir inanç biçimi demeye getiriyor.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Inanc, inanctir. 

Ateizmde bir inanctir. Din olarak nitelendirilmez ama epistemolojik olarak inanc sayilmaktadir. 

ne diyon?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

1-) spikerin at gözlüğünü atması lazım

2-) Röportaj yapıyorsan veya soruna cevap arıyorsan sorduğun kişinin cevabını dinlemen gerekir. Lafı ağızlarına tıktı.

Adamın dediğine göre darvinin tür değişiminin gerçek olmadığını savunuyor. Bunu gayet basit bir kodla açıklayabiliriz

int yas(int yas){
    //blah blah
    }

.

.

(evrimde geçen süre)

.

.

string yas(string yas){
    //blah blah
    }

birinci yaş metodunun özellikleri ve tipi değişiyor. Ama ismi hala "yas" olduğu için onun yaş olduğuna inanıyoruz. Bu darvinin türler için düşündüğü şey değil, spikerin ön yargıyla yaklaşıp kendi inancını haklı göstermek için kelime oyunu kullanması.

erc tarafından 04/Haz/14 18:31 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

herkes inanmak istediğine inanıyor mk.

---------------

birde kendimizi tatmin ediyoruz ya bu konuda .

inanıyorum abi ben çok şükür.

eee bundan 2 yıl önce tefecilik yapıyordun ?

abi tövbe ettim ben.

hıı anladım 5 tane daire 1 araba aldıktan sonramı ?

ıııııı yok öyle değil bunlar alın teri abi benımde çok paramı yediler :(

----

ateist denen karın ağrısına mı inanıyorsun ?

evet abi yatarıcı yok hiçte olmadı. görmediğime inanmam ben varsa çıksın gelsin.

hmmm ama geçen büyü yaptırmışsın  falan filan ? ondan sonra gergedan yaraağıı yemişsin söylentiye göre yedikten 1 hafta sonra piyango çıkma ihtimail yükseliyormuş zengin ediyormuş ?

yok abi ben görmediğime inanmam  bir arkada gitmişti bende gideyim dedi tadı nasıl merak ettim :(

bu dünya garip lan kim neye isterse ona inanıyor . gerçek ne kimse bilmiyor.

geçen kapalı kızın biri sakso çekmek günah değil diyordu :O 

sebep _?

ya erkek arkadaşımın ihtyacı vardı yaptık işte birleşmedik ablama sordum bişi olmaz sonuçta yapmıyorsunuz haram değil dedi diyor.

asfaskfjkasjfklasfşalsşflaşslfşlasf........................ZZZZZZZZZZZZZ fatal eror

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

geçen kapalı kızın biri sakso çekmek günah değil diyordu :O 

sebep _?

ya erkek arkadaşımın ihtyacı vardı yaptık işte birleşmedik ablama sordum bişi olmaz sonuçta yapmıyorsunuz haram değil dedi diyor.

asfaskfjkasjfklasfşalsşflaşslfşlasf........................ZZZZZZZZZZZZZ fatal eror

mazlumu getirin bana

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

@zalimadam hocam oylesine karmasik bir yazi yazmissinki sende tam olarak ne anlatmak istedgini bilmiyorsun :)

Kapali bir kiz konusuna gelince. Aynnde dedigin gibi " kapali " kapali olmasi onun kotu seyler yada islamin yasak koydugu seyleri yapmayacagi anlamina gelmez.

İsin esasina gelirsek.

Yusuf islamin dedigi gibi islami muslumanlardan ogrenseydim musluman olmazdim iyiki kurandan ogrendim diye.

İslam dinine mensup her ferd islamin belirledigi esaslara bagli yasamiyor.  Yoksa kitabin bir kismina inanip iman edip diger kismina inanmiyormusunuz ayetindeki gibi insanlar islami kendilerine gore sekillendirmis durumda. Kendi yasam tarzina gore islami uyduruyor.

Sahabeler bile hataya kapilmis ve cok buyuk hatalarda yapmistir.

Kapali kiz zina yapti öhhö öhhö al sana islam demek ahmaklik olmazmi ?

Yada lan bu ateist serefsiz ahlaksizin teki demekle ayni manaya gelir. Bir dini bir olusumu yada ideolojiyi sahislara baglayarak belirleyemezsiniz.

Kurani inceledigimizde ayetlerin cogunda insanlarin buyuk bir kisminin hata yaptigini dusunmedigini ve islami yalan yere sahiplendigini beyan etmekte.

Benim bircok ateist arkadasim var. Ama yasam bicimi bir muslumanin yasam biciminden cok cok daha iyi.

Sadece Allaha inanmiyor.

Bence yorum yazarken iğnelemeden ve birbirimize karsi daha yapici olarak yorunlarsak iyi olacaginin kanaatindeyim.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plA
    plA's avatar
    Erkek
    GoldenBoy bunu yazdı

@zalimadam hocam oylesine karmasik bir yazi yazmissinki sende tam olarak ne anlatmak istedgini bilmiyorsun :)

Kapali bir kiz konusuna gelince. Aynnde dedigin gibi " kapali " kapali olmasi onun kotu seyler yada islamin yasak koydugu seyleri yapmayacagi anlamina gelmez.

İsin esasina gelirsek.

Yusuf islamin dedigi gibi islami muslumanlardan ogrenseydim musluman olmazdim iyiki kurandan ogrendim diye.

İslam dinine mensup her ferd islamin belirledigi esaslara bagli yasamiyor.  Yoksa kitabin bir kismina inanip iman edip diger kismina inanmiyormusunuz ayetindeki gibi insanlar islami kendilerine gore sekillendirmis durumda. Kendi yasam tarzina gore islami uyduruyor.

Sahabeler bile hataya kapilmis ve cok buyuk hatalarda yapmistir.

Kapali kiz zina yapti öhhö öhhö al sana islam demek ahmaklik olmazmi ?

Yada lan bu ateist serefsiz ahlaksizin teki demekle ayni manaya gelir. Bir dini bir olusumu yada ideolojiyi sahislara baglayarak belirleyemezsiniz.

Kurani inceledigimizde ayetlerin cogunda insanlarin buyuk bir kisminin hata yaptigini dusunmedigini ve islami yalan yere sahiplendigini beyan etmekte.

Benim bircok ateist arkadasim var. Ama yasam bicimi bir muslumanin yasam biciminden cok cok daha iyi.

Sadece Allaha inanmiyor.

Bence yorum yazarken iğnelemeden ve birbirimize karsi daha yapici olarak yorunlarsak iyi olacaginin kanaatindeyim.

beğen tuşu aradım bi an

Toplam Hit: 2062 Toplam Mesaj: 19