folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Exhale Hanger Co2 Torbası Co2 Mantarları

Exhale Hanger Co2 Torbası Co2 Mantarları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Bitkilerin co2 ihtiyacı için böyle bir ürün var içerisinde mantar varmış ama fiyatı pahalı geldi bana mantarlardan anlayan müritlerimiz var mı biz doğadan mantar toplasak da bitkilerimiz için co2 üretse ? Hangi mantarlar co2 üretir nedir ne değildir ? 

ürün linki : https://www.growkent.com/ExHale-Hanger-CO2-Torbasi,PR-541.html

salihgs tarafından 16/May/20 00:07 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Mayalı sistem karbondioksit üretimi diye aramanı tavsiye ederim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

işin uzamnı değilim çok düz mantık soruyorum 

odun yaksak 

mangal kömürü yaksak olmazmı?

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

maya ile yapılandan fazla co2 çıkmıyor diye biliyorum, grow işini pro olarak yapanlar co2 tüpleri kullanıyor.

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Maya bilindik sistem ben bu mantarları merak ettim nasıl oluyor da co2 üretiyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Maya bilindik sistem, ben bu mantarları merak ettim, nasıl oluyor da co2 üretiyor ?

Dostum,  benim bildiğim bu Maya dediğin şey ,Mantar. Ve Mantar'ların da Küçük boyutlu'su. Bu mantarlar da, Bitki gibi FotoSentez yapmıyor(yâni, oksijen üretmiyor), bildiğin biz insanlar gibi Solunum yapıyor, sanırım. yâni,Yaptığı, bu Solunum sonucu, bütün Canlılar gibi, co2 üretiyor olması gerekiyor, sanırım. 

Tâbî, yaptığı bu Solunum'un özel bir Şekli yok ise.

Bir'de, Bakteri-Mantar birlikteliği var sanırım, buna da Liken yada Liken birlikteliği mi ne deniyor. 

Biri oksijen(o2), diğeri karbondioksit(co2) sağlıyor; ve birbirlerini birlikteliklerini böylece devam ettiriyorlar, gibi. buna benziyor. 

ama o alanda, kaç bitkiye,  ne kadar co2 sağladığını nasıl ölçmüşler , anlamadım.

yada ben senin sorunu anlamadım. 

RitmFarbRacourci tarafından 16/May/20 15:49 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Maya bilindik sistem, ben bu mantarları merak ettim, nasıl oluyor da co2 üretiyor ?

Dostum,  benim bildiğim bu Maya dediğin şey ,Mantar. Ve Mantar'ların da Küçük boyutlu'su. Bu mantarlar da, Bitki gibi FotoSentez yapmıyor(yâni, oksijen üretmiyor), bildiğin biz insanlar gibi Solunum yapıyor, sanırım. yâni,Yaptığı, bu Solunum sonucu, bütün Canlılar gibi, co2 üretiyor olması gerekiyor, sanırım. 

Bir'de, Bakteri-Mantar birlikteliği var sanırım, buna da Liken yada Liken birlikteliği mi ne deniyor. 

Biri oksijen(o2), diğeri karbondioksit(co2) sağlıyor; ve birbirlerini birlikteliklerini böylece devam ettiriyorlar, gibi. buna benziyor. 

ama o alanda, kaç bitkiye,  ne kadar co2 sağladığını nasıl ölçmüşler , anlamadım.

Hocam sorum şu bu satılan torbanın içindeki mantarlardan veya o işi yapacak mantarlardan toplayıp poşete koysak aynı işi yapar mı 

co2 üreten mantarların belli bir türü mü var 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Hocam sorum şu bu satılan torbanın içindeki mantar'lardan veya o işi yapacak mantarlardan toplayıp poşete koysak aynı işi yapar mı 

öncelikle şunu belirteyim; Bu konuda uzman değilim. lâkin, bi yapan varsa, herkesce yapılır; ama er, ama geç, kesinlikle yapılır. 

Mantarların tür'üne  dair özel bir bilgim yok. Lâkin mantarlar da HetereTrof tüketici canlılar, dolayısıyla co2 üretirler, kimisi az kimisi çok. Burada senin de dediğin gibi Tür'ü önemli,

yada daha önce başka birisi bu konuda birşey söylemediği için, bize büyük birşey'miş gibi geliyor. 

bence olur, şöyle ki; mantarların yaşama şartlarını bilmek lazım, o da şu ki; bir kere Nemli ortamları seviyorlar, çeşitli Mineral'leri(ki bunların çeşit ve miktarları hakkında bir fikrim yok) ve besinleri sağlarsan(ve arada da devamlı bu besin ve mineralleri bütünleyip,harmanlarsan), ve bir de oksijenli Solunum yapıyorlarsa, verim Tavan yapar diye düşünüyorum.  

Torba'da olması da düzen sağlamak, ve arada bir harmanlamak için gayet güzel olur, kolay taşınabilir, asa'bilirsin.

bir'de Ortam Sıcaklığını dengeledin mi, sıkıntı olmaması lâzım.

~@~

new vibe, who dis.

RitmFarbRacourci tarafından 16/May/20 20:08 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Hocam sorum şu bu satılan torbanın içindeki mantar'lardan veya o işi yapacak mantarlardan toplayıp poşete koysak aynı işi yapar mı 

öncelikle şunu belirteyim; Bu konuda uzman değilim. lâkin, bi yapan varsa, herkesce yapılır; ama er, ama geç, kesinlikle yapılır. 

Mantarların tür'üne  dair özel bir bilgim yok. Lâkin mantarlar da HetereTrof tüketici canlılar, dolayısıyla co2 üretirler, kimisi az kimisi çok. Burada senin de dediğin gibi Tür'ü önemli,

yada daha önce başka birisi bu konuda birşey söylemediği için, bize büyük birşey'miş gibi geliyor. 

bence olur, şöyle ki; mantarların yaşama şartlarını bilmek lazım, o da şu ki; bir kere Nemli ortamları seviyorlar, çeşitli Mineral'leri(ki bunların çeşit ve miktarları hakkında bir fikrim yok) ve besinleri sağlarsan(ve arada da devamlı bu besin ve mineralleri bütünleyip,harmanlarsan), ve bir de oksijenli Solunum yapıyorlarsa, verim Tavan yapar diye düşünüyorum.  

Torba'da olması da düzen sağlamak, ve arada bir harmanlamak için gayet güzel olur, kolay taşınabilir, asa'bilirsin.

bir'de Ortam Sıcaklığını dengeledin mi, sıkıntı olmaması lâzım.

~@~

new vibe, who dis.

Kanka peki hani bitkiler ışık varken co2 alıp oksijen veriyor karanlıktaysa oksijen alıp co2 veriyor bu durum mantarlarda nasıl işliyor mantarlar gece gündüz oksijen çekip karbondioksit mi üretiyorlar 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

~@~

new vibe, who dis.

Kanka peki hani, Bitkiler Işık varken co2 alıp Oksijen veriyor, Karanlıktaysa Oksijen alıp co2 veriyor, bu durum Mantar'larda nasıl işliyor .

Mantar'lar gece-gündüz oksijen çekip, karbondioksit mi üretiyorlar. 

bitkiler Bence gece-gündüz bu Solunum işlemini yapıyorlar, lâkin tâbî aynı sık'lıkta ve hız'da yapamıyorlardır. Kim nerede öyle iç-dış  Optimum Şartları bulabiliyordur ki?

Bitkiler de gece-gündüz Oksijenli Solunum yapıyorlardır, ama tabi yaklaşık Sadece Gündüz, Işık varlığında  Foto'Sentez yapabiliyorlardır. Yapay Işık'la da, Gece de pek tâbî, foto'sentez yapabilirler, diye düşünüyorum. tâbî ihtiyaç duyduğu Işık Miktarı,Şiddeti,Rengi sağlamak kaydıyla, diye düşünüyorum.

Mantarlar, benim bildiğim, solunum'un yanında Çürükçül dedikleri birşey dâhâ yapıyorlar, ama bunun anlamını tam olarak kestiremiyorum. 

Enerji elde etmek için değil belki de, enerji elde ekmek için Büyük bitkisel veya hayvansal Organik parçaları , dâhâ küçük organik parçalara bölüyordur. o arada kötü kokuya sebep olan malzemeler çıkıyor'dur.

Ama mantarlar, her dâim Oksijen kullanıp, co2 üretiyordur, diye düşünüyorum. neticede hayat döngü'yle, 7/24 4mevsim devam ediyor. 

uygun ol'mayan şartlarda, metabolizma'sını düşürdüğünde,  o denli co2 üretemiyordur.

~@~

ImagineDragon, bad liar.

ne biçim sözler, ne biçim klip.. Look me in the eyes, say what yo do see.. all my dream, all I want. wish I could escape.. I can't breath.. Oooo Oo oooooo

RitmFarbRacourci tarafından 17/May/20 04:32 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

RETRET Mantar işi yapıyor ama senin sorunun cevabını bilir mi bilmiyorum

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
Toplam Hit: 1633 Toplam Mesaj: 12
mantar co2