folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Facebook Mobil Dolandırılıcıgı Hakkında Yardım

Facebook Mobil Dolandırılıcıgı Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoSCaDo
    KoSCaDo's avatar
    Erkek

Saygı Değer Büyük Abilerim Hepinize İyi Ramazanlar Diliyorum . . .

Abiler ve Müritler Bugun Eşimin Arkdası Facebook Üzerinden Normal Muhabetini Ederken Bir Kampanya Var Katılmak İstermisin Tarzında Konusmaya Girmiş ve Eşimin Numarasını İstemiş Eşimde Bayan Arkdası Oldugundan Dolayı Hiç Tereddüt Etmeden Numarasını vermiş ve Arkasından sana bir msj Gönderdik Ona evet yaz kampanyaya dahil ol tarzında evet yazark msj cwp lamıs ve eşimin faturasından mobil ödeme olarak 200 tl çekmişler.

Kısacası 200 tl girdi . ben bunu ne yapmalıyım facebook iletşime nasıl geçicem dolandırıldıgımızı anlatmak için ?

Turkcel müşteri hizmetlerini aradım böle böle bir durum war bizim le alakası yok deyip olayı başlarından savdılar bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim bana yardımcı olacak saygılar . . .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam o olayın, yanlışlıkla atm'den para göndermekten hiçbir farkı yok.

Mobil operatörler vs. bu konuda mesuliyet kabul etmezler.

Ancak hukuksal olarak hakkını araman gerekecek. Ne kadar etkili olur bilemeyeceğim ama..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Hicbirsey cikmaz hocam bu ulkede yanina kar kalir oylelerinin

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoSCaDo
    KoSCaDo's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Hocam o olayın, yanlışlıkla atm'den para göndermekten hiçbir farkı yok.

Mobil operatörler vs. bu konuda mesuliyet kabul etmezler.

Ancak hukuksal olarak hakkını araman gerekecek. Ne kadar etkili olur bilemeyeceğim ama..

Hocam Bir Çok eşimin arkdasına da yapmıslar bizinmkilerde safo hemen atlamıslar kampanya var dediklerinde canları gidiyor ya bilmiyorum ne yapcam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

SMS ile doğrulama yapıldıysa operatörler bir şey yapmaz. Bayağı Yaygın bir dolandırıcılık türü bu. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoSCaDo
    KoSCaDo's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı

Hicbirsey cikmaz hocam bu ulkede yanina kar kalir oylelerinin

Oruç Oruç Müşteri hizmetlerinene bir kayıyom turceklin konusmalarınıza dikkat edin cart curt sovdum saydım kapattım   . . .

Ramazan Günü allah evlatlarından cıkarsın

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoSCaDo
    KoSCaDo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

SMS ile doğrulama yapıldıysa operatörler bir şey yapmaz. Bayağı Yaygın bir dolandırıcılık türü bu. 

Hocam eşekten yeni düştük bakalım normalde basımma gelse yememde karılar yakıyor bizi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

Hesabi calinan esinin arkadasi, Facebook'a kaydolurken kullandigi e-posta adresini kullanabiliyor ise, oradan hesabi geri alabilir. E-posta hesabina erisemiyor ise ve e-posta hesabinin da hacklendigini dusunuyor ise, hem e-posta hesabi icin, hem de Facebook adresi icin bulundugu sehirdeki Cumhuriyet Savciligi'na giderek sikayetci olmasi gerekiyor. Sikayetci olurken; hacklenen facebook adresini ve e-posta adresini acikca belirtsin.

Daha sonra hacklenen facebook hesabinda ekli olan arkadaslarindan ne kadarina ulasabilirse ulasmaya calissin ve hacklenen profil hesabini arkadasliktan cikarsinlar, engellesinler.

Esin de ayni sekilde mesajlasmalarin ekran goruntulerini alsin. Cumhuriyet Savciligi'na giderek sikayetci olsun. Hesabi hackleyenler buyuk ihtimal bulunur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoSCaDo
    KoSCaDo's avatar
    Erkek
    murathan bunu yazdı

Hesabi calinan esinin arkadasi, Facebook'a kaydolurken kullandigi e-posta adresini kullanabiliyor ise, oradan hesabi geri alabilir. E-posta hesabina erisemiyor ise ve e-posta hesabinin da hacklendigini dusunuyor ise, hem e-posta hesabi icin, hem de Facebook adresi icin bulundugu sehirdeki Cumhuriyet Savciligi'na giderek sikayetci olmasi gerekiyor. Sikayetci olurken; hacklenen facebook adresini ve e-posta adresini acikca belirtsin.

Daha sonra hacklenen facebook hesabinda ekli olan arkadaslarindan ne kadarina ulasabilirse ulasmaya calissin ve hacklenen profil hesabini arkadasliktan cikarsinlar, engellesinler.

Esin de ayni sekilde mesajlasmalarin ekran goruntulerini alsin. Cumhuriyet Savciligi'na giderek sikayetci olsun. Hesabi hackleyenler buyuk ihtimal bulunur.

Faccebook İle Mail Yoluyla Durumu Anlatmamız bir etkisi olmazmı acaba ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek
    KoSCaDo bunu yazdı
    murathan bunu yazdı

Faccebook İle Mail Yoluyla Durumu Anlatmamız bir etkisi olmazmı acaba ?

Nasil bir etki bekliyorsunuz_? Hicbir sistem yoneticisi bir mail ile size konu icerigi itibariyle benzer olaylarda herhangi bir bilgi vermez. Internet yolu ile islenen suclarin cezai mueyyidesi, dolandiricilik konusu da dahil, sikayet edilmek sureti ile yasal islemlerin gerceklestirilecegi bir surectir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoSCaDo
    KoSCaDo's avatar
    Erkek

NE BİLİM HOCAM İNŞ. BAKALIM SAVCILIK YOLUYLA HALLEDEBİLİRSEK HALLEDİCEZ

Toplam Hit: 1928 Toplam Mesaj: 14
facebook dolandırıcı