folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Fakirleri Kandırmanın Yeni Yolu Kendini Geliştir

Fakirleri Kandırmanın Yeni Yolu Kendini Geliştir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Başlığa bayıldım çok ii

He is finding himself.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

yapamayanın bahaneye ihtiyacı var kendini avutmaya ihtiyacı var. evet şartlar eşit değil falan filan hep doğru ama çözüm önerin ne? isyan etmekten başka yapacak birşey düşündün mü? düşün yap gene olmasın, başka birşey düşün yine yap yine yine. hiç olmayabilir de. ama olabilir de. diğer yandan olmasını istediğin ne? para mı istiyorsun mutluluk mu huzur mu? ne istiyorsun? daha ne istediğini bilmeden plan yapıp uğraşmadan olmuyor diye isyan ediyorsan ok kib aeo.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

Başlığa bayıldım çok ii

Sen diyene kadar "kalkındırmanın" olarak okudum başlığı.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Zengün cocuğu ailesi veya kendisi çok büyük bir aptallik yapmadiği sürece kendini kurtadacak yine zenginiliğini koruyacaktir. Kimse elindekini calacak değil tabiki de.

Ama fakir cocugu ile ilgili kisimlari düşündüğümde gidip 25 yaşından sonra yazilim öğrenen kisi zaten çok mesakatli bir sektorde, 2,3  - 0 geride başlamış. Yakalamasi zor bir noktada. O yaşta yazılıma başlamanın anlami yok. (burada parantez içinde beliritiyim. Adama sistemcidi, yazilima başlıyordur. Bu kişinin başlaması mantikli. Adam akıllı telefona whatsapp yüklemeyi yetenek zannediyordur bu kişinin başlamasi mantiksiz.)

Birde başarılı kişilerin uzmanlik alanları vardir. O konuda bütün detaylara hakim oldukları konular. Her konuyu bilemezsin. Her konuda bir düşüncen olabilir ama bu düşüncenin doğruluğu yoktur. 

Bil, steve, elon gibi orneklerden ise sabancilar daha güzel bir ornek 3-4 nesil once hiç bir seyleri yoktu her nesil üzerine koyarak yükseldi. 

Zenginin cocuğu fakirin cocuğu değerlendirmesine girmeden önce elde ki imkanlari değerlendire bilmek için neler yapiyoruz ona bakmak lazim. Gelecek planlamasi yapan bir nesil değiliz. Ben şu olacağım diyip asildiğimiz bir iş hayatimiz yok. Ziraat Müh. adam ile konuşuyorum Plastik kart sektöründe satış müdürlüğü yapiyor. kazanıyor bi 10-12 K evet ama daha fazla uzayip kısalamaz. Risk alıp kendi işletmesini kurmaz ise tabi. O riski alan 20 kişiden 2-3 tanesi başarılı oluyor. Bu başarılı olan notasında cevre network kişisel ilişkiler tabi ki önemli. Zenginin cocuğu burada şanslı ama bu bi sihirli deynek değil.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Fakirler zenginlere oranla hayata 1-0 degil baya 10-0 veya 20-0 geride baslar.

Bi kere saglikli besleniyor ve yasiyorlar.

Hem fiziksel hem de psikolojik olarak fakirlere gore cok cok ondeler.

Ne olcaz amk ya diye bi dertleri yok bikere iclerini kemiren.

30 yasina kadar dunyayi geziyorlar ufkunu genisletiyorlar.

Ondan sonra calismak isterlerse calisiyorlar. Sevdikleri bi işte.

Cok iyi okullarda okuyorlar cevrelerinde hep gelismis insanlar vs.

İdiot bile olsalar bi sekilde donanimli hale geliyorlar cunku çevreleri hep kaliteli egitimli insanlarla dolu.

Yasam mucadelesi olmadigi icin sanata sariyorlar ne guzel bu da buyuk bi arti.

Fakir karnini mi doyursun 9-6 yollarinda pestili cikmis eve gelsin dinlensin mi yoksa gitsin enstruman mi ogrensin.

Ayrica zenginler askerde de ölmüyolar kaza yapsalar arabalari da tank gibi kazalarda da ölmüyolar.

Hasta olsalar bok gibi bi parayla cogu zaman caresi de bulunuyor.

Suc isleseler hemen saliveriliyolar kilifina uydurulup.

Aklima gelmeyen zilyon tane avantaji var 1-0 geride demek fakirlere hakaret.

Amma velakin

Zengin cocuklari her ne kadar herkes icin antipatik olsa da o cocugun babasi veya babasinin babasi veya babasinin dedesi ne sikimse iste.

Gen agacindaki birisinde yuksek basari hikayesi var.

Ben bu yuzden saygiliyim. Zengin bi pic gorsem hep aklima bu gelir.

Kim istemez ki 7 gobek sulalesinin hayatini saglama almak.

O yuzden yasasin zengin olanlar amk.

Ben fakirim misal neden cocuk yapayim ki kurusun soyum amk.

Ozel okul yok meslek yok servet yok ne birakicam cocuga miras olarak kolelik mi yaninda da susuzluk ve kıtlık bonus. 

Manyak miyim ben amk 30 yillik muptezelim daha o kadar kafam guzel olmadi.

tabi lan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Fakirler zenginlere oranla hayata 1-0 degil baya 10-0 veya 20-0 geride baslar.

Bi kere saglikli besleniyor ve yasiyorlar.

Hem fiziksel hem de psikolojik olarak fakirlere gore cok cok ondeler.

Ne olcaz amk ya diye bi dertleri yok bikere iclerini kemiren.

30 yasina kadar dunyayi geziyorlar ufkunu genisletiyorlar.

Ondan sonra calismak isterlerse calisiyorlar. Sevdikleri bi işte.

Cok iyi okullarda okuyorlar cevrelerinde hep gelismis insanlar vs.

İdiot bile olsalar bi sekilde donanimli hale geliyorlar cunku çevreleri hep kaliteli egitimli insanlarla dolu.

Yasam mucadelesi olmadigi icin sanata sariyorlar ne guzel bu da buyuk bi arti.

Fakir karnini mi doyursun 9-6 yollarinda pestili cikmis eve gelsin dinlensin mi yoksa gitsin enstruman mi ogrensin.

Ayrica zenginler askerde de ölmüyolar kaza yapsalar arabalari da tank gibi kazalarda da ölmüyolar.

Hasta olsalar bok gibi bi parayla cogu zaman caresi de bulunuyor.

Suc isleseler hemen saliveriliyolar kilifina uydurulup.

Aklima gelmeyen zilyon tane avantaji var 1-0 geride demek fakirlere hakaret.

Amma velakin

Zengin cocuklari her ne kadar herkes icin antipatik olsa da o cocugun babasi veya babasinin babasi veya babasinin dedesi ne sikimse iste.

Gen agacindaki birisinde yuksek basari hikayesi var.

Ben bu yuzden saygiliyim. Zengin bi pic gorsem hep aklima bu gelir.

Kim istemez ki 7 gobek sulalesinin hayatini saglama almak.

O yuzden yasasin zengin olanlar amk.

Ben fakirim misal neden cocuk yapayim ki kurusun soyum amk.

Ozel okul yok meslek yok servet yok ne birakicam cocuga miras olarak kolelik mi yaninda da susuzluk ve kıtlık bonus. 

Manyak miyim ben amk 30 yillik muptezelim daha o kadar kafam guzel olmadi.

güzel özet hocam :D

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Mesele benimde aklımı karıştıran bir düşünce, mimarım ama yanlış tercih sonucu bundan dolayı pc programcılığıda okuyorum uzaktan eğitim, liseden kalma c/php vb çalışmışlığımda var, keza birçok site yaptım ufak program denemelerim oldu felan filan hevesim çok fazla. yaş 24 bu yaştan sonra başlasam mı yoksa mesleğimde uzmanlaşsam mı ikilemindeyim. ama uzmanlaşma sürecim 5-6 seneyi alacak bu arada aynı eforu yazılımda sarf edebilirim keza inşaat sektörünün hali ortada ama aileye daha fazla yük olamam, açıkcası kafam karışık. 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

Mesele benimde aklımı karıştıran bir düşünce, mimarım ama yanlış tercih sonucu bundan dolayı pc programcılığıda okuyorum uzaktan eğitim, liseden kalma c/php vb çalışmışlığımda var, keza birçok site yaptım ufak program denemelerim oldu felan filan hevesim çok fazla. yaş 24 bu yaştan sonra başlasam mı yoksa mesleğimde uzmanlaşsam mı ikilemindeyim. ama uzmanlaşma sürecim 5-6 seneyi alacak bu arada aynı eforu yazılımda sarf edebilirim keza inşaat sektörünün hali ortada ama aileye daha fazla yük olamam, açıkcası kafam karışık. 

Birader sen diş hekimliği okumuyor muydun?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Birader sen diş hekimliği okumuyor muydun?

yok o dentist di sanırım, tercihlere yazmıştım hocam belki oradan akılda kalmıştır diyecemde ben bile unuttum onu 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

yaşın genç ne yapmak istiyorsan onu yapmanı öneririm. zaten iş işde öğrenilir. üniversite eğitiminde bir şey yok.

seveceğin alanda uzmanlaş derim o alanda bir işe girip.

He is finding himself.
Toplam Hit: 3366 Toplam Mesaj: 24
hayat hayat