Filtre Kahve Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

şimdi cahillik olacak ama kusura bakmayın. filtre kahve herhangi bir kahveyle olmaz di mi? filtre kahve diyip öyle mi almamız lazım? starbuckstan alabilir miyiz? birkaç kere orda içtim hiç filtre kahve gibi değildi tadı.

yani nescafeyi pres aparatıyla basarsak filtre olmaz herhalde.

valla hocam ben de bilmiyorum tam olarak nasıl olduğunu, yorumlardan az çok mantık oturdu.

ben daha önce gittiğim mekanlarda  yanında süt ile sipariş ediyordum. ama tadı farklı oluyor mekandan mekana göre değişti hep. en son içtiğim ( Balgat Köy Kahvesisi) mekanda ki kahve çok duru geldi tadını tam alamadım. o mu daha iyi yoksa eski içtiğim 

mekanda ki mi bilemiyorum.  onu tecrübe edinmek istediğim için biraz da bilinçlenip kendime uğraş çıkarayım dedim :))

Arkadaşlar maşallah bombaladılar konuyu. Baya kahve sever dostlarımız varmış.. tavsiyeler hep kendi kahveni kendin al hazırla yönünde.

Öyle yüksek bütçeli bir adam değilim ufaktan uçarak kendime  nasıl bir düzen kurabilirim ben müridler ?

Taksitle alabileceğim bir şeyler olursa daha iyi olur. Önerilerin linkini atanlar kaliteli makineler atmışlar varolsunlar. ama düşük bütçeli bu kardeşinize daha uygun makine ,press artık ne ise önerir misiniz ? :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    rui bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

şimdi cahillik olacak ama kusura bakmayın. filtre kahve herhangi bir kahveyle olmaz di mi? filtre kahve diyip öyle mi almamız lazım? starbuckstan alabilir miyiz? birkaç kere orda içtim hiç filtre kahve gibi değildi tadı.

valla hocam ben de bilmiyorum tam olarak nasıl olduğunu, yorumlardan az çok mantık oturdu.

ben daha önce gittiğim mekanlarda  yanında süt ile sipariş ediyordum. ama tadı farklı oluyor mekandan mekana göre değişti hep. en son içtiğim ( Balgat Köy Kahvesisi) mekanda ki kahve çok duru geldi tadını tam alamadım. o mu daha iyi yoksa eski içtiğim 

mekanda ki mi bilemiyorum.  onu tecrübe edinmek istediğim için biraz da bilinçlenip kendime uğraş çıkarayım dedim :))

Arkadaşlar maşallah bombaladılar konuyu. Baya kahve sever dostlarımız varmış.. tavsiyeler hep kendi kahveni kendin al hazırla yönünde.

Öyle yüksek bütçeli bir adam değilim ufaktan uçarak kendime  nasıl bir düzen kurabilirim ben müridler ?

Taksitle alabileceğim bir şeyler olursa daha iyi olur. Önerilerin linkini atanlar kaliteli makineler atmışlar varolsunlar. ama düşük bütçeli bu kardeşinize daha uygun makine ,press artık ne ise önerir misiniz ? :)

oh tek cahil ben değilmişim :d

şimdi hocam bana sorarsan makine yalan. press aparatı ile yapmak bence çok zevkli. ama gel gör ki uyduruk pressleri bile 60-70 liraya satıyolar. bunun nesi bu parayı eder anlamıyorum. biraz cam biraz metal bir de çay süzgecinden bozma bi filtre. neyse kovalıyorum, denk gelirse alıcam pressi ama kahvesi özel mi ondan emin olamıyorum.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    rui bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

oh tek cahil ben değilmişim :d

şimdi hocam bana sorarsan makine yalan. press aparatı ile yapmak bence çok zevkli. ama gel gör ki uyduruk pressleri bile 60-70 liraya satıyolar. bunun nesi bu parayı eder anlamıyorum. biraz cam biraz metal bir de çay süzgecinden bozma bi filtre. neyse kovalıyorum, denk gelirse alıcam pressi ama kahvesi özel mi ondan emin olamıyorum.

ahaha :)))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

Hocam filitre kahve bilfigimiz kahve vekirdeginin biraz kalin ogutulmesiyle olan bir kahve turu. Teoride her tur cekirdek kahveyle icilebilir lakin robusta turu cekirdeklerle lezzeti kotu oluyor. Herkesin tat anlayisi farkli oldugu icin yoresellik yukselti v.b. gibi etkilerle olusan farkli lezzetlerdeki cekirdekleri deneyerek kendine en uygun olani bulabilirsin. 

Hayir bescafeyi presten gecirsen duzgun icilebilir veya daha degisik bir kahve elde edemezsin. Suyla karisitirip icmekle aynisey.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

5 para etmez makina hocam, filtre kahve yapmaz. Suda çözülebilir kahve yapıyor.

Kahve seviyorsan filtre kahve makinası al keyfine bak. O nescafenin yaptığı kahveleri kendinde daha güzelini yaparsın.

100 liraya kadar güzel bişi bulabilirsin. Pahalı diyorsan 10 liraya migrostan french press al keyfine bak.

Atıyorsun içine 2 kaşık, 2-3 dakika bekleyip bastırıyorsun kahven hazır.

Eyvallah sagolasin.

Hocam bipmiyorum makinayi kullandindami bunu soyluyorsun ama 3-4 senedir kullaniyorum bu makinayi tatli su ve nescafe goldla beraber cok lezzetli kahve icer oldum. 5 sene kadar ukraynada bulundum bizim buralardaki yeni yeni baslayan kahve kulturu oralarda artik doyum noktasina ulasmis vaziyettedir. Kucuk 5m2 markette adam 30 cesit kahve satar insanlar alir evinde cezvede kaynatir icer ben bu insanlara bile bu kahveden verdigimde nerden aldigimi sorarlardi kahveyi. Oyuzden kullanmadigin urune bence bok atmamalisin.

Lezzetli olabilir ama nescafenin kahve olmadığı gerçeğini değiştirmez 

Hocam kasikla koyup 100 derece suyla kahveyi yakarsan dedigim lezzeti anlaman mumkun degil bu makina suyu sabit sicaklikla verip kahveni kopurterek yapiyor o sebeble denemeden bence yargilamayin ayrica nescafenin granurleri normal kahvenin standart aromasindan daha yuksek derecede aroma icerir cunku islem gordugunde deger kaybeden kahveyi zenginlestirmek zorundalar. Bence arkadasin paylastigi linkteki yorunlari okumalisiniz.

ya bu makinalardan nescafe içmeyen mi var :) evet sütlü olunca biraz güzel oluyor ama bu kahve değil kimyasal. hergün filtre kahve içerim ama nescafe türevlerini içemiyorum midem bulanıyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı

ya bu makinalardan nescafe içmeyen mi var :) evet sütlü olunca biraz güzel oluyor ama bu kahve değil kimyasal. hergün filtre kahve içerim ama nescafe türevlerini içemiyorum midem bulanıyor

nescafe benide artık biyolojik olarak rahatsız ediyor. İçinde ki kimyasal ya da şeker oranı çok fazla sanırım. artık içmemeyi tercih ediyorm. Türk kahvesi ya da filtre kahve içiyorum. hem daha  lezzetli.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    rui bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Ruim kolombiyadan brezilyadan getirdigim kahveler var haftasonu gel al gotur.

Bu teklifin üzerine ankaraya gelirim rui ye kahve içmeye :d

şakası bi yana evde filtre kahve içiyordum standart fakir marka bir kahve demleme cihazim WMF marka bir çekirdek öğütücüm var. şimdi gözüme https://kahhve.com/delonghi-bco-420--kahve-makineleri kestirdim bundan alıp biraz daha kaliteli amerikano hazırllamak istiyorum.

abi linkini attığın makine pahalıymış ya :d gerçi sen patron adamsın dokunmaz saana :d 

gariban işi bi alet edevat alıp başlayayım diyorum :) duygunun kahvelere kıyamam ben şimdi :)) aslında haftasonu buluşup alsak mı kız senle bi kaç parça ? @izzmarit

:) hocam patronluk isimde doğrusu şimdi 2. cocuk geliyor onun butçesinden kısıp alıcam sonucta. fakat evde ekonomik filtre kahve istiyorsan https://kahhve.com/hario-harip-plastik-v60-set-kahve-demleme-ekipmanlari gibi demleme ekipmanları var. Franchpress ile tadı tam olmuyor.
    Bu işin değişik lezzetlerini yakalamak ve kendi ağız tadıma göre farkli harmanlar demek istiyorum bu yuzden öğütücü aldım ofise. ofisten bir arkadaş ta bu ürünü aldı : https://kahhve.com/hario-v60-02-dripper-beyaz-seramik-kahve-demleme-ekipmanlari gerçi o zmn kahhve yi bulmamıştık o çinden kargo parasıda ödüyerek almıştı. bu tarz manual demleme ürünlerine de bakabilirsin.

Bu arada nescaffe tabiki filtre kahve olmaz :d gece gece bir gülümsedim. estafurullah tabiki cahillik değil bu sonucta bizde anamızın karnından barista dogmadık (sanki suan baristaymisim gibi yazmisim)
    https://kahhve.com/hario-set-kahve-demleme-ekipmanlari tarzında tanısma setinden farkli kahve tatlarınıda alarak bakabilirsin.

filtre kahveyi ilk kurcalamaya başladığımda expresso kahvesini de denerim ne olucak ki gibi düşünmüştüm de filtrede çok ince cekilmiş kahve tatdi bozuyor yanık gibi geliyor. kullanıcağın kahvenin-harmanın kullanıcağın filtreye göre önerilen haline bakarsan daha iyi lezzet yakalarsın.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    rui bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı

nescafe benide artık biyolojik olarak rahatsız ediyor. İçinde ki kimyasal ya da şeker oranı çok fazla sanırım. artık içmemeyi tercih ediyorm. Türk kahvesi ya da filtre kahve içiyorum. hem daha  lezzetli.

birde o anında kahve modellerinde kullanılan yağ var ya o migdeyi bozuyor ve kilo aldırtıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    rui bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı

birde o anında kahve modellerinde kullanılan yağ var ya o migdeyi bozuyor ve kilo aldırtıyor.

nescafe benimde midemi bulandırıyor içmeyeli uzun zaman oldu,espresso takılıyorum...zorda kalırsam Türk kahvesi -Mehmet Efendi-

Janitschar tarafından 21/May/16 00:17 tarihinde düzenlenmiştir

Acaip derecede agresifim !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Janitschar bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    rui bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı

nescafe benimde midemi bulandırıyor içmeyeli uzun zaman oldu,espresso takılıyorum...zorda kalırsam Türk kahvesi -Mehmet Efendi-

Mehmet efendi de iyidir ama turk kahvesi kıvamındaki kahveyi farklı bir harman ile denemek istersen http://www.haciserafettin.com adresindeki kahveyi de dene. Biz yunanistanda bu adamın kahvesini kullanıyorduk ve gerçekten iyi bir aromaya sahip.

Toplam Hit: 6741 Toplam Mesaj: 48
filtre kahve :d filtre kahve nasıl yazılıyorsa artık