folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Fındığın Tarla Fiyatı

Fındığın Tarla Fiyatı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerot
    kerot's avatar
    Erkek

randıman olayını ilk defa duydum, lan nasıl giresunlusun kerot ne adamsın, neyse

annem de babam da giresunlu, ikisi de farklı ilçeler. iki tarafın da fındığını yedim, tat ve büyüklük olarak çok büyük fark var, belki de bi tarafa alıştık bilemedim ama öyle işte :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

giresunlu kendi findigini over ordulu kendi findigini herkes kendi malini anliyacaginiz.

ben  bir orduluyum ordunun findigi iyi demicem piyasadan ornek vereyim.

giresun findigi uzun ve sivridir, ordu findigi ise bildiginiz yuvarlak tombul deriz. marketlerde hangisini kabuklu yada kavrulmus satiliyor tabi yuvarlak tombul dedigimiz findigi yani ordu findigini satiyorlar neden randimani ve tadi daha iyi oldugu icin.

giresun findigi isleme girince acimsi ve ufak oldugu icin genellikle  yag yapilarak kullanilir.

en tatlisida ordunun yagli dedigimiz daldan koparirken kozasindan elinize yapis yapis birsey bulasir o findik tadi superdir tavsiye ederim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

giresunlu kendi findigini over ordulu kendi findigini herkes kendi malini anliyacaginiz.

ben  bir orduluyum ordunun findigi iyi demicem piyasadan ornek vereyim.

giresun findigi uzun ve sivridir, ordu findigi ise bildiginiz yuvarlak tombul deriz. marketlerde hangisini kabuklu yada kavrulmus satiliyor tabi yuvarlak tombul dedigimiz findigi yani ordu findigini satiyorlar neden randimani ve tadi daha iyi oldugu icin.

giresun findigi isleme girince acimsi ve ufak oldugu icin genellikle  yag yapilarak kullanilir.

en tatlisida ordunun yagli dedigimiz daldan koparirken kozasindan elinize yapis yapis birsey bulasir o findik tadi superdir tavsiye ederim

işkembeden sallamayalım

http://www.ftg.org.tr/tr/turk-findigi-findik-cesitleri-kabuklu-findik.html

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yıllardır fındık yerim , konu komşu fındık alır getirtir çuvalla ben daha ordudan baska yerden fındık geldiğini yendiğini görmedim

kusura bakmayın hayatımda 1 defa bile karadenize gitmişliğim yanından geçmişliğim yoktur ama yediğim fındıkların hepsi ordudan geldi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

Bu fındık işini 25 yıldır bilen biri olarak söylüyorum... :)

Ordulu arkadaşlar ordu fındıgı desede Giresun fındıgının kalitesinden cok uzaktadır.

Hatta Ordu ile Giresun fındıgı lezzetinden rahatca anlarsın zaten. 

Ordu fındıgını yada Düze yada Karadenizin diğer illerinde üretilen fındıkları elbette yabana atmamak lazım..

1.Kalite fındık birtek Giresunda yetiştirilir. Bunu bilin genel kültürünüz gelişsin :) :D

emnimax  kardesımde ne sallamıssın be :D 4 cesıt hatta 5 cesıt fındık vardır.

1 Tombul Fındık

2 Sivri Fındık

3 Palaz Fındık

4 Kuş Fındıgı Denir :D 

5 Ham Fındık.

Giresun Fındıgı sizin marketlerde yedıgınız fındıkta olabılır olmayada bılır. Cunku ısletmecı karını dusunur en ucuz hangısı ıse onu alır. 

Yuksek olasılıkla gecen senenın fındıgı olur :) saka bı yanada bılmedıgınız sey hakkında yorum yapmayın lan :D 

apokontek tarafından 03/Mar/16 04:40 tarihinde düzenlenmiştir

Allah büyüktür vesselam...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Diyarbakır karpuzu on numara :) bu saate bu mevsimde olsa yenir valla.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 2818 Toplam Mesaj: 26
fındık