folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Fındık Fiyatları

Fındık Fiyatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

bu sene fındığın az olması buna bağlı olarak piyasada fındık spekülatörlerinin simsarlarının cirit atması çiftçiyi koruması gereken birliklerin ihracatçı ve tüccarların etkisinde kalması sebebi ile fındık fiyatlarını sağlıklı şekilde öğrenemiyoruz

her ilde ilçede tanıdığımızın olmaması dolaysıylada fiyatları öğrenebilmek tambir işkence oldu

fiskobirliğin sitesinde bile fındık fiyatı açıklanmıyor , açıklanan en düşük rekolte tahmininden bile düşük rekolte olduğuda dikkatten kaçmıyor

tbt de bulunan müridlerin kendi illerinde öğrendikleri fiyatları yazıp karşılaştırma yapmak ve güncel fiyatları öğrenmek niyetim

konuyu gizli tutma gereği hissettiğimden konu gizli

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

28-10-2014

13,50 tl

alıntı

"Bazı çevreler fındık fiyatının yükselmesini engellemek için spekülasyonlarla piyasaya müdahale etmeye çalışıyor. Piyasada panik havası yaratılarak, pazara daha fazla fındık inmesi ve fiyatın düşmesi hedefleniyor. Son 2 gündeki sert düşüş bunda başarılı olunduğunu gösteriyor. Üreticilerimizin bu oyunlara gelmemelerini istiyoruz. Panik yaparak piyasaya fındık getirmemeliler. Bunu başarabilirsek fındık fiyatı yeniden yükselişe geçecektir."

2014 güncel fiyat grafiği için  http://www.giresuntb.org.tr/gtb_grafik.php?yenisezon=2013%20-%202014

çarşamba ticaret borsası http://www.carsambatb.org.tr/ENG/GunlukFiyat.aspx

ayrıca buradan borsda işlem gören fındığın fiyatı görülmektedir   http://www.giresuntb.org.tr/tescil_liste.php

geçmiş yıllara ait fiyat grafiği

endenius tarafından 28/Eki/14 11:22 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

giresunlu arkadaşım 15 e vermiş 150 kilo fındığı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

giresunlu arkadaşım 15 e vermiş 150 kilo fındığı

15 i görsem anında kitleyecem bir yerlerde tıkanacak gibi 4,5 ton var elimde bu senede az çıktı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

yav güzel fındık varsa ben bir 4-5 kilo alırım. kargoyla falan gönderme şansınız var mı?

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

500-600 kilo kadar da peder beyin var. kocaeli kandıra. fiyatını şu anda bilmiyorum ama öğrenirim.

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

500-600 kilo kadar da peder beyin var. kocaeli kandıra. fiyatını şu anda bilmiyorum ama öğrenirim.

hacı öğreniver yakındanda 2ci mesaja yazayım fındıkla işi olan bilgilensin

yoksa çakallara kaldık bu senede hiçbir yerden öğrenemeyeceğiz

ayrıca adminlerden biri boş pm lerse ondan izin isteyecem fındık üzerine dönen dolapları yazmak için malum diğer yerlerde yazdığımız yorumları bile yayınlamıyorlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Sakarya Kocaali'de kilosu 12,5 TL hocam.

Ekleme : Hazır fındıkçıları bulmuşken sorayım :) Elimde 1 tona yakın fındık var. Fiyatların durumu hakkında tahmin yapabilecek var mı? Örneğin kasım ayına kadar 15 tl yi görür mü?

CnkGn tarafından 19/Eyl/14 12:01 tarihinde düzenlenmiştir

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

hacım bu iş genelde tüccarlarda değişim göstermekte. bizimde her yıl 4-6 ton arası değişim göstermekte ancak bu sene 600 kiloyu geçmedi. 

ordu da 12.50 civarında ancak kimi tüccar 13-4 ten alırken kimisi 10-11 den almakta. ancak orduda en yüksek fiyatı kutupoğlu ticaret vermektedir. buraya sormak gerek.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

ayrıca belirteyim illerde bulunan ticaret borsaları spekülasyonlara açıktır tek elden yönetilircesine fiyat veriyorlar

verdikleri fiyatında herhangi bir resmi geçerliliği yoktur yani memleketimizde bulunan ticaret borsaları fındık fiyatını belirlemiyor adı borsa kendileri ne iş yapar bilemiyoruz

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Ankara'da kuruyemişçiyim an itibari ile perakende olarak;

Pikola fındık 250 gr:10.50 lira

giresun 13-15 250 gr:11,25 lira

Çiğ fındık Ordu 250 gr:8,10 lira

Çifte kavrum fındık 250 gr:12,90 lira olmaktadır

Liste fiyatı olarak 

Fındık içi Giresun 13-15 1 kg:40,00 lira

Fındık içi Ordu 1 kg:35,00 lira

Fındık içi Giresun çifte kavrum 1 kg:44,65 lira

Tuzlu Fındık 1 kg:34,00 lira

Çiğ Fındık Ordu 1 kg:31,50 lira

Bu fiyatların bu aralar gün içinde 3-4 kere değiştiği olabiliyor :D

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
Toplam Hit: 9652 Toplam Mesaj: 97