folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Fındık Fiyatları

Fındık Fiyatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

mesajı attım peşine girmişler (:

ben de bayram da geçti niye girmiyorlar diye merak etmiştim.

işin ehilleri ne kadar beklememiz gerektiğini söylese, az buçuk bizde de var fındık (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

mesajı attım peşine girmişler (:

ben de bayram da geçti niye girmiyorlar diye merak etmiştim.

işin ehilleri ne kadar beklememiz gerektiğini söylese, az buçuk bizde de var fındık (:

şuan ilk satma zamanına geldik fiyat 14 liraya çıktı ve aşağı düştü

ikinci dalga satış zamanı 2. aydan başlar 3 aya kadardır , ben genelde giresunu takip ederim giresunda fındık fiyatı aşağı yönde dönmeye başlayınca satma zamanı gelmiş demektir

11. ayın ilk haftasını geçirmeyin diye fikir beyan edeceğim lakin bu seneki kadar oynak piyasa görmediğim için siz genede içgüdüsel hareket edin

12. ve 1. aydan hayır gelmez yurt dışı alımlar durur fiyat hareketliliği durulur

ayın 7sinden beri yani bayramın son gününden beri netim yok, bir sürü aksilik tuhaflık sonucu kavga döğüş ancak açtırabildim neti

bu süre içnde fiyatlar bir yukarı bir aşağı derken 13,50 - 13,75 tl net arasında kaldı

endenius tarafından 25/Eki/14 11:44 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

alıntı:

"Bazı çevreler fındık fiyatının yükselmesini engellemek için spekülasyonlarla piyasaya müdahale etmeye çalışıyor. Piyasada panik havası yaratılarak, pazara daha fazla fındık inmesi ve fiyatın düşmesi hedefleniyor. Son 2 gündeki sert düşüş bunda başarılı olunduğunu gösteriyor. Üreticilerimizin bu oyunlara gelmemelerini istiyoruz. Panik yaparak piyasaya fındık getirmemeliler. Bunu başarabilirsek fındık fiyatı yeniden yükselişe geçecektir."

benim duyduğum haberler :

savaş çıkacak

fındık seneye çok fazla

fındık fiyatı patlayıp 8 liraya düşecek :D

dışarıdan fındık getirilecekmiş :)  (en komiği bu , kelin ilacı olsa başına sürer , dışarıda fındık olsa zaten gelip buradan fındık almazlar yokki buraya geliyorlar )

15 lira yı bulmadan fındığı satmayacağım görünen oki 2-3. aya kaldı benim fındık satma işi

bu arada tüccarda oynayan kantar ve randumana dikkat edin

13 tl den fındık alıp 15 tl den fabrikalara okutuyorlar , 100 ton toplayıp satsa kazandığı parayı düşünün

o kazandığı para ilede üreticiye havasını basıyor

ayrıca şöyle bir habere denk geldim 2. ayda yapılmış

http://www.terraoggi.it/notizia/Ferrero_firma_l%27accordoper_le_nocciole_in_Serbia/12103/5

Türkiyede oltan fındığı alarak pazarın 1/3 elegeçiren ferrero sırbistanda 1000 dekar alan kiralamış , fındık dikip yetiştirmek için , 2020 yılına kadarda 10000 hektar alan yapmayı planlamaktaymış , 2020-2025 arasında avrupanın en büyük fındık üreticisi yapma hedefleri varmış

çok uğraşıyorlar ama fındık iklim isteyen bir bitki , onların tekniği tek dal üstüne ve buralarda yetişmeyen ham fındık dediğimiz fındık çeşitlerini yetiştirmek üzerine , verimleri fazla görünebilir ama kabuk kalınlığı boş oranı ile randumana vurulduğunda düşük kalıyor , ayrıca tat olarak bizim çeşitlerin yanına yanaşamıyor

mekanizasyon örnekleri ve bu mekanizasyon bizim engebeli arazilere uymaz

fındık-ceviz-kestane zeytin sallama makinası

http://www.youtube.com/watch?v=Y8QSM2D_KZ0

buda toplama usulü

http://www.youtube.com/watch?v=FsADlKYYIRU

endenius tarafından 29/Eki/14 10:22 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

2. ay geliyor fındık hareketlenmeye başladı, 14 liranın üzerinde seyrediyor,  bazı yerlerde 15 liraya dayandı

elinde fındığı olan 2. ayın 2. yarısını beklesin 20 olmazsada 17-18 civarı olur tahminim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    legendary bunu yazdı

yav güzel fındık varsa ben bir 4-5 kilo alırım. kargoyla falan gönderme şansınız var mı?

ben de almak isterim birkaç kilo.

Twitter: @CanKirca
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

fındıkçı müridlere selam

fiyat 20 liraya dayandı, 20 lirayı geçebilir 40 görebilir, bir don daha vurursa tabi

şuan için havalar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor, fındık uyanırsa bir gecelik don geçen seneden beter eder, fındık fiyatıda altının fiyatına yaklaşır :D

az olsun ,öz olsun ,50 lira olsun

piyasada çeşitli yerlerden gelen tahminler ( buraya dikkat kağıt üstünde birşey gösteremiyorlar sadece tahmin deniyor net bir bilgi yok ) fındığın fiyatını baskılamak için yapılıyor rekolte yada ihracat rakamları tam yansıtılmıyor, üretici lehine çalışıp hareket etmesi beklenilen kurum ve kişilerin çoğu üretici aleyhine açıklamalar yapıyor

sizden bizden 3 liraya fındık alıp 23 € ya satarken sesi çıkmayan  kan emici tayfası 20 lira fiyatı çok abartıyor

üretici hep fakir olsun hep bu kan emicilere çalışsın istiyorlar

yurt dışına satılan fındıkla ülkeye giren döviz hiçbir üründen gelmiyor 2milyar doların üzerinde 2014 yılında döviz girdi

üreticiyi korkutmaya yönelik bazı söylemleride belirtip konuya mesaj yazmayı sonlandıracağım

yurt dışında bahçeler kurma çalışmalarının olduğu doğrudur ama kalite ve verim yönünden yol kat edemiyorlar, fındık iklim seçtiği için karadeniz coğrafyasından daha müsait bir iklimde bulamıyorlar, o konuda rahat olun sadece üreticiyi yıldırmak ve gözünü korkutmak üzere yapılan açıklamalardır

bir diğer konuda bilmem ne fıstığı kullanımı, geçiniz fıstık muhabbetini efenim fındıksız çukolata yapılmadığını bebeler bile biliyor :D

başkasını ezme kendinide ezdirme, ürününü kan sülüklerine yedirme

konu gizliydi , gizliliğini kaldırmışlar

endenius tarafından 02/Şub/15 23:44 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

16 tl demiş bugün tüccar.  20 tl daha duymadık hiç bir yerden

Naber la?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

ordu da bu gecen hafta sonu cumartesi,pazar 20TL ye alındı,

bu gun geri çekildi suan 18TL ye alınıyor

ve saglam kaynaklardan duyduguma gore subat sonu 20yı gececek denıyor,

bır don olursa bu yılda  bu yazkı fındık 30 u rahat gecer beyler,

bı fındık satıs konum vardı fıyatımı cok bulup bazı arkadaslar yorumda baya bı cokbılmıslık yapmıslardı bılmeden etmeden gormuslerdır bu fıyatı umarım :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

neyse şimdi 2 kilo fındık alcaz desek kim göndercek :))

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 9717 Toplam Mesaj: 97