Fizik Grafik Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

@izzmarit

yok hocam hala tam anlamadım bi soru vardı çıkmış yurda gidince onu atayım en iyisi bi de. türev de olur tabi ama ben daha çok fiziksel olarak nasıl bir olay oluyor onu anlamak istiyorum

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

Potansiyel enerji mekanikten fazla olmuyor, 3. grafikte turning point e bir bak 

hocam turning point ne onu bir açsan onu da anlayamadım işte :D

Grafiğin solunda kalan olan gerçekte var olmaz turning point 0 noktasıdır işleyen mekanizmanın, zaten kesikli çizgi ile gösterilmiş. 4. grafiğe bakarsan maddeye bağlı olayda gerçekleşen enerji değişimi soldan ve sağdan sınırlanmış olacaktır.

Turning point'in solunda kalan alan senin için tanımsızdır

طדṮ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Dönme nktası değil de daha çok "dönüm noktası" demek lazım sanırım.. 

genel olarak o noktalarda dy/dt gibi değerler ( konumun zamana göe türevleri ) sfır olur, bu noktadan sonra cisimler geri dönerler.. eğik atıştaki tepe noktaları ya da salınım hareketi yapan sarkacın hareketleri gibi..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."