folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Flypegasus Dolandırıcılığı

Flypegasus Dolandırıcılığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar,

Şu and Flypegasus'tan  İstanbul sabiha gökçenden - izmir'e uçak bileti bakıyorum. Tek başıma baktıgımda 78 tl gösterdi ekonomi. Vergilerle 84 civarı yapıyordu. Sonra 4 kişiye çıkınca bilet fiyatı. Bir anda siteden bir şekilde attı ana sayfaya döndü aynı bilet fiyatı vergisiz 85 lira oldu. Son 3 koltuk tarzında beni tereddüte düşerecek şekilde de uyarılar verdi. Şaşırdım. Tekrardan tek olarak bakayım dedim yine 84 tl. Farklı tarayıcıdan girdim tek bakıyorum 78 tl. Yine 4 kişi seçtim. otomatik 85 liraya çıktı oradanda düzelmedi. Telefonla bağımsız bir kişiye baktırdım ondada 78 lira görünüyor. Bir şekilde cookilerle ve ip kayıt ederek son koltuklar diye uyarı verip fiyatı tavana çıkarıyor. Bariz bir dolandırıcılık mevcut. Bu konu hakkında ne yapabilirim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

var hocam böyle birşey bende daha önceden ekşisözlükte okumuştum.

https://seyler.eksisozluk.com/havayolu-firmalarinin-internet-tarayicilari-araciligiyla-yaptigi-bilet-fiyati-hilesi

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı

var hocam böyle birşey bende daha önceden ekşisözlükte okumuştum.

https://seyler.eksisozluk.com/havayolu-firmalarinin-internet-tarayicilari-araciligiyla-yaptigi-bilet-fiyati-hilesi

faceden yazdım hocam. ekran görüntüleride var. BTK 'mı iletmek lazım. Rekabet kurulunamı. Uçaklar birliği gibi birşey var mıdır? Bilmiyorum nereye danışacağımı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Sözde amaçları hizmet .

Özde zikmek.

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Sözde amaçları hizmet .

Özde zikmek.

hocam zike zike aldım biletleri mecbur. Onların geri dönüşünü nazını bekleyemem yer kalmaz. Bunları dürteceğim bu uçakları ve fiyat politikalarını kontrol eden bir kurum yokmudur?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Sözde amaçları hizmet .

Özde zikmek.

hocam zike zike aldım biletleri mecbur. Onların geri dönüşünü nazını bekleyemem yer kalmaz. Bunları dürteceğim bu uçakları ve fiyat politikalarını kontrol eden bir kurum yokmudur?

serbest piyasa.tek tek alınıp pnrlar oluşutrup kaydedip,gizli modda açıp almak gerek.

norveçe 80 tl gidiş 45 tl amsterdama gidiş bileti aldık kaç kere :)

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

hocam selam pegasusun sistemi yukarıda ki gibidir. eğer sen son 3 kişilik yer için 4 kişi rezervasyon almaya çalışırsan sana 3 kişilik sınıftan değil bir üstünden verir.

tek tek almaya yada 3 kişi 1 rez diğeri ayrı rez dene

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canerator
    canerator's avatar
    Erkek

Yıllardır olan birşey, tek kişilik bilet bak sayfayı kapat 2 dk sonra tekrar aynı bilete bak fiyatı yükseliyo. Bilet alırken her zaman gizli mod ile alın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

bu pegasusa has birşey değil, forumda ara bu konuda bir konum vardı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

dostum web browserlar çerezleri depolar seni atar sonra tekrar girince eski çerezler üzerinden farklı fiyat gösterir.. sürekli yaptıkları şeydir bu. cookieleri temizle aynı web browserdan gir eski fiyatlar geri gelir.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
Toplam Hit: 4123 Toplam Mesaj: 23
dolandırıcı hırsız cookie flypegasus hackerflypegasus