folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Foreks (FX) Piyasalarında İşlem Yapanlar

Foreks (FX) Piyasalarında İşlem Yapanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    Mezantalac bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı
    Mezantalac bunu yazdı

Kaldıraç düşmeden önce ne güzel ekmeğimize bakiyorduk. Bende hesaplari kapattım o zamanlar. Bu arakar tekrar bir başlangıç yaparik gibime geliyor.

Bildiginiz kullandiginiz fx firmasi var mi? Saglam

Yerli olmayan tabi ki.

yurt dışı  istersen bir kaç tane var  aktif  çalıştığım   numaranı yazarsan   aratırırım  

yanlış  anlaşılma olmasın  burda  aracı  kurum danışmanlığı  yapmıyorum sadece mürid sordu  söyleme gereği  duydum 

Aman hocam onlara kullandığım tel noyu veremem bir tane acik hat var onu veririm en fazla. Mümkünse sen firmalari söyle burdan ya da PM den

:D :D    Tabi ki  Pm  atıyorum 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Aracı kurumda çalışıyorum varsa soru cevaplayayım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    NighT_JudGe bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

böyle şeyler için niyeti ciddi olanın bi fx firmasını araması daha doğru. söyleyebileceğim şey ciddi bi firma bulmaları. şöyle bi durum var alış satış işlemi yapıyorsun, bunu fx firmasının piyasaya iletmesi gerek. sayıca çok bazı firmalar şöyle yapıyor, sen eurusd long açıyorsun firmanın analisti eurusd düşecek diye bakıyorsa işlemini piyasaya iletmiyor. düşerse sorun yok senin ekranında kaybettin görünür ve kaybedersin. firma da bu emri iletmediği için aradaki farkı cebine atar. ama sen çıkarsa firma cebinden karşılamak zorunda kalıyor parayı. senin haberin olmuyor tabi. miktar büyükse firma karşılamaz, hesabını kapatır işlemin geçersiz diye birşey uydurur belki batar vb vb. o yüzden müşteri temsilciniz sizi bol bol arayıp "dolar çıkacak al dolar düşecek sat" gibi yönlendirmeye çalışır. aslında size ters işlem açıyor, senin kaybetmen için seni yönlendiriyor ki anlattığım şekilde para kazansın. bunu yapmayan firma bulmanız lazım.

marbaş ve gedik yatırım eskiden kullandıklarım arasında bence çok iyi firmalar. onun dışında benim param az vb diyen için simplefx diye bi yer var bitcoin yatırıp işlem yapılabilen bi yer. ama tavsiye etmiyorum çünkü bi sorun olursa hiçbir şekilde yasal hakkınızı arayamazsınız. türkiye'de olmayan bi firma zaten. muhatap bile bulamazsınız.

forexte alt yatırım limiti verilince (en son 50bin tl idi hâlâ öyle mi bilmiyorum) viop ile bu limiti aştı aracı firmalar. bunları da tek tek anlatmaya gerek yok en hızlı yöntem arayın bi firmayı bilgi alın. internette de çok yerde anlatılıyordur eminim. 

edit : yüksek kaldıraç felakettir. son günlerde acaba uzun vade tutacağım bi bakiyeyle 1:5 oranda kaldıraçla şeytry long açıp unutsam mı diye düşünmüyor değilim. nasıl olsa şey %20 düşmez hatta %10 bile düşmez de garantinin garantisi olsun. ama tabi fiziki şey tutmak gibisi yok.

FSA  lisanslı  firmalar  olmasına  özen  gösterirsen  kimse  senin  paranın üstüne  yatamaz o   riski  göze  alıp  ama sen  kendini  nasıl  savunursun  nasıl dert  anlatırsın bilmiyorsan  onun için   nerde  olduğunun  çok bir  önemi  yok diye düşünüyorum ben 

Yüksek  Kaldıraç  Felaket değildir  aslında   FX konusunda  Bilgin  yoksa  düşük  kaldıraçda  felaketle  sonuçlanır  bu iş  kumar gibi değil  belli bir  teknik ve temel analizi  var piyasa  algısı   sermaye  yönetim piskolojisi  gibi  bir çok etken var 

Emirlerin  piyasaya iletilip  iletilmediğini E-devletten   takas bank  üzerinden   takip edebilirsin  böylece  kendini  garantiye  almış  olursun   

benim  Tavsiyem  Forez hakkında   bilgi sahibi olmadan   kendi  analiz  yapmadan   bu  piyasadan  uzak  durun  hatta  girmeyin  :) 

bravo büyüksün. insanları uyaran prometheus u ezdin daha büyük oldun. hele yurtdışı firmasına yönlendirdin yüksek kaldıraca yönlendirdin hakkaten bravo çok uzmansın. girin arkadaşlar girin yüksek kaldıraçlı oynayın. nasılsa dert anlatmayı bilen uzman klavuzunuz da var artık.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

böyle şeyler için niyeti ciddi olanın bi fx firmasını araması daha doğru. söyleyebileceğim şey ciddi bi firma bulmaları. şöyle bi durum var alış satış işlemi yapıyorsun, bunu fx firmasının piyasaya iletmesi gerek. sayıca çok bazı firmalar şöyle yapıyor, sen eurusd long açıyorsun firmanın analisti eurusd düşecek diye bakıyorsa işlemini piyasaya iletmiyor. düşerse sorun yok senin ekranında kaybettin görünür ve kaybedersin. firma da bu emri iletmediği için aradaki farkı cebine atar. ama sen çıkarsa firma cebinden karşılamak zorunda kalıyor parayı. senin haberin olmuyor tabi. miktar büyükse firma karşılamaz, hesabını kapatır işlemin geçersiz diye birşey uydurur belki batar vb vb. o yüzden müşteri temsilciniz sizi bol bol arayıp "dolar çıkacak al dolar düşecek sat" gibi yönlendirmeye çalışır. aslında size ters işlem açıyor, senin kaybetmen için seni yönlendiriyor ki anlattığım şekilde para kazansın. bunu yapmayan firma bulmanız lazım.

marbaş ve gedik yatırım eskiden kullandıklarım arasında bence çok iyi firmalar. onun dışında benim param az vb diyen için simplefx diye bi yer var bitcoin yatırıp işlem yapılabilen bi yer. ama tavsiye etmiyorum çünkü bi sorun olursa hiçbir şekilde yasal hakkınızı arayamazsınız. türkiye'de olmayan bi firma zaten. muhatap bile bulamazsınız.

forexte alt yatırım limiti verilince (en son 50bin tl idi hâlâ öyle mi bilmiyorum) viop ile bu limiti aştı aracı firmalar. bunları da tek tek anlatmaya gerek yok en hızlı yöntem arayın bi firmayı bilgi alın. internette de çok yerde anlatılıyordur eminim. 

edit : yüksek kaldıraç felakettir. son günlerde acaba uzun vade tutacağım bi bakiyeyle 1:5 oranda kaldıraçla şeytry long açıp unutsam mı diye düşünmüyor değilim. nasıl olsa şey %20 düşmez hatta %10 bile düşmez de garantinin garantisi olsun. ama tabi fiziki şey tutmak gibisi yok.

FSA  lisanslı  firmalar  olmasına  özen  gösterirsen  kimse  senin  paranın üstüne  yatamaz o   riski  göze  alıp  ama sen  kendini  nasıl  savunursun  nasıl dert  anlatırsın bilmiyorsan  onun için   nerde  olduğunun  çok bir  önemi  yok diye düşünüyorum ben 

Yüksek  Kaldıraç  Felaket değildir  aslında   FX konusunda  Bilgin  yoksa  düşük  kaldıraçda  felaketle  sonuçlanır  bu iş  kumar gibi değil  belli bir  teknik ve temel analizi  var piyasa  algısı   sermaye  yönetim piskolojisi  gibi  bir çok etken var 

Emirlerin  piyasaya iletilip  iletilmediğini E-devletten   takas bank  üzerinden   takip edebilirsin  böylece  kendini  garantiye  almış  olursun   

benim  Tavsiyem  Forez hakkında   bilgi sahibi olmadan   kendi  analiz  yapmadan   bu  piyasadan  uzak  durun  hatta  girmeyin  :) 

bravo büyüksün. insanları uyaran prometheus u ezdin daha büyük oldun. hele yurtdışı firmasına yönlendirdin yüksek kaldıraca yönlendirdin hakkaten bravo çok uzmansın. girin arkadaşlar girin yüksek kaldıraçlı oynayın. nasılsa dert anlatmayı bilen uzman klavuzunuz da var artık.

Bu kadar  komplekse  gerek  yok  dostum  fikrimi  yazdım  bak orda  uzak  durun  girmeyin  yazmışım  ota boka  sinirleneceksen  cevap vermeyim 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

sektörde uzun süre çalıştım hemde en büyük portföy yöneticisinin yanında üst düzey yöneticilik yaptım şu an lisanslı ve en büyük bi kaç forex şirketi ile hala hizmet anlamında çalışıyorum. Uzun bir dönem kendimde yatırım aracı olarak kullandım. Tavsiyem şudur teknik analiz okumasını ve teknik analiz hazırlamasını bilmeden bu işe girilmeyeceği yönünde. Pozisyonların açılıp kapanmasını (sözde) geçici olarak kilitlenmenin, kardayken birden stop loss olmanın ne demek olduğunu anlatamam. Bunlar dışınad öyle 100-200 dolar ile girilecek bir piyasa değil 10 dakika sürmez stop loss olman 0,1 kaldıraç ile majör paritelerde işlem yaptığını düşünürsek minimum 15-20K USD yatırımın olmalı ki tek açık işlemde stop loss olma riskin minimuma indirgensin bunun dışında ne yazık ki hem piyasa yapıcı kurumlara ekmek olmaktan öteye gidemezsin :) 

TAVSİYE BOŞ VER FOREX PİYASASINDAN KAZANÇ SAĞLAMA HAYALİNİ BUNUN YERİNE AL-SAT İŞİNE GİR

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

gcmforex'te çalıştım, şunu söyleyeyim spk'nın son düzenlemelerinden sonra ne forexte ne viopta işlem yapılır. Yurtdışı firmada yaparsan ve fark edilirse yurtdışı kumar sitesinde işlem yapmış muamelesi görürsün ya da yurtdışı forex firması kazandığın parayı yatırmazsa hiçbir yere şikayet etme hakkında olmaz. Akıl böyle şüphelerle doluykende ne keyifli ne de sağlıklı bir işlem yapılır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Beyler hisse senedi alış ya da satış emri verince akşama kadar emir gerçekleşmez ise 1,50 2,00 TL gibi.. bankanın alacağı komisyonu alıyor mu?

yani hisse 10,50 lira 10,60 olursa gün içinde sat diye bankadan emir giriyorum, hisse 10,59 a gelip kalıyor ve gün bitiyor, gerçekleşmemiş oluyor.oradaki komisyon benden alınıyor mı

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Bende kripto para piyasalarında marjin işlemler yapıyordum dikkatsizlime geldim bi yemek yedim geldim 100k'yı likit etmişiz.Kafama takılan bir soru var.Halihazırda bitcoine yasal düzenleme yok.Yurtdışından yüklü miktarda para girişi yapanlarda çevremde bir sıkıntı yaşayanı görmedim fakat geçen biri paylaşmıştı yazılımcı adamlara geçmişe dönük vergi borcu gelmiş.Borçlarda yanlış hatırlamıyorsam %40 lardaydı.Yarın birgün bu işlerden gelir elde edenlere al vergi borcu demesinler.

Wort tarafından 19/Nis/19 21:35 tarihinde düzenlenmiştir

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

Bende kripto para piyasalarında marjin işlemler yapıyordum dikkatsizlime geldim bi yemek yedim geldim 100k'yı likit etmişiz.Kafama takılan bir soru var.Halihazırda bitcoine yasal düzenleme yok.Yurtdışından yüklü miktarda para girişi yapanlarda çevremde bir sıkıntı yaşayanı görmedim fakat geçen biri paylaşmıştı yazılımcı adamlara geçmişe dönük vergi borcu gelmiş.Borçlarda yanlış hatırlamıyorsam %40 lardaydı.Yarın birgün bu işlerden gelir elde edenlere al vergi borcu demesinler.

Benimde aklımı kurcalayan bu ben yurtdışına/yurtiçine paramı sadece coin lerlemi getirip götürecem yoksa finans sistemi ile mi bu işi halledelim.

Forex bu ülkede olacak bir iş değil devletin onay vermediği sistemde 250 milyar ile Kıbrıs ta kumar oyna daha garanti.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

TL üzerinden işlem yapmak istiyorsan hiç girme (USDTRY EURTRY v.s) swap oranı yüzünden çok kaybın olur.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 2388 Toplam Mesaj: 24
fx piyasalar fx