folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Format Öncesi Fotoğraflara Erisme

Format Öncesi Fotoğraflara Erisme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba. Evde eski bilgisayara full format attım iki ay kadar önce. Ablamın o bilgisayarda yaklaşık 500-600 fotoğrafı varmış geçmişten kalan. O fotoğrafları bı şekilde geri getirme şansımız var mıdır acaba?

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Kendin yapacaksan bilmiyorum.  Ama profesyonel yardim almak istiyorsan gecen bir konuda tavsiye etmisler arkadaşa bir sor istersen

https://www.tahribat.com/forum/acil-yardim-246400

Not: Ablana sormadan niye format atiyorsun :( 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Kendin yapacaksan bilmiyorum.  Ama profesyonel yardim almak istiyorsan gecen bir konuda tavsiye etmisler arkadaşa bir sor istersen

500 yıldır kullanmıyor bilgisayarı ne bileyim bir şeyi olduğunu :/ atınca kıymete bindi vallahi. İnternette zibilyon tane program var. Belki biri ise yariyoedur diye düşündüm 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

500 yıldır kullanmıyor bilgisayarı ne bileyim bir şeyi olduğunu :/ atınca kıymete bindi vallahi. İnternette zibilyon tane program var. Belki biri ise yariyoedur diye düşündüm 

evet işe yarayacanları var. ücretsiz halletmiştim ama 5 6 yıl oldu hocam. tam proları hatırlamıyorum. googlea recovery programs falan yazıp denemiştim.

bir tane program vardı adını hatırlamıyorum tabi :) bilgisayar alındığından beri kaydedilen herşeyi çıkarmıştı. ama bir çoğu yarım halde bir kısmında da 200*200 falandı çözünürlük

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Aklina program ismi gelen olursa bıraksın şu konuya vallahi amme hizmeti bu :)) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

http://www.recovermyfiles.com/

https://www.youtube.com/watch?v=LAzRRj8aWhU

https://www.eassos.com/blog/how-to-recover-files-after-formatting-hard-drive/

buraları gömçür hocam. denemeden ücreti program anlaşılmaz işe yarar mı yaramaz mı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows 10 ise kurtarman çok zor. Hem aradan zaman geçmiş hemde 10'da kurulum biterken bazı şeyleri ayarlıyoruz diyor ya o kısımda işletim sistemini boş bir alana kopyalayıp tekrardan test ediyor. 

Microsoft işi sağlama alıyor yani. Üstüne veri yazıldıysa geri getiremezsin.

Hard disk ile Windows 10 kullanıpta çok yavaş diye küfredenlerin sebebide bu. SSD'siz Windows 10 kullanmak ölüm resmen.

mkyb tarafından 11/Haz/20 20:13 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

parmağına ip bağla. yedek, yedek, yedek..

disk üzerinde format/silme işlemi yapacaksan, işlem öncesi, Disk'in Yedeği'ni(BackUp'ını) al. hattâ, sıkıştırarak alabiliyorsan, dâhâ şahâne olur.

bir'de sadece fotoğraflara yönelik programlar olacaktı. tam adlarını hatırlamıyorum.

RitmFarbRacourci tarafından 11/Haz/20 20:24 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

R-studio ve easeus ile denemekte fayda var. İkisi de hatrı sayılır piyasa programları. Ntfs fat harici türleri de tarıyorlar. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Telefondan PC'ye attığınız fotolarsa; (androidde) photos.google üzerinden kontrol edebilirsin. telefonda yer alan galeriyi otomatik olarak (değiştirmediysen) cloud'a atıyor.

banneduser tarafından 11/Haz/20 21:07 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
Toplam Hit: 1558 Toplam Mesaj: 12
format