folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Formülleri Kolay Ezberleme Yöntemleri

Formülleri Kolay Ezberleme Yöntemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zynp92
    zynp92's avatar
    Dişi

Periyodik Tabloda 1A grubu:H,Li,Na,K,Rb,Cs,Fr (Haydarpaşa Lisesinin nankör kimyacısı Rabia'nın cesedini fırlattı)

7A grubu:F,Cl,Br,I,At (Flor clorun burnunu ısırıp attı)

8A grubu:He,Ne,Ar,Kr,Xe,Rn (Hergele Necatiarsız karısını keseleyip rendeledi):D

Anfoter Metaller:Zn,Al,Sn,Pb,Cr (Zengin Almanın son pabucu kırmızı.)

Soy Metaller:Cu,Hg,Ag,Pt,Au (Cumhur haksızca ağlayanın patlatır avucuna)

Bi de metallerin aktiflik sırası wardı össde hiçbir işimize yaramayacağı halde hoca ezberletmişti yazılıda sorcam diye.Ama onu tek tek ezberlemek cümleleriyle ezberlemekten daha kolay ondan yazmıyorum:)

açılın ben doktorum:P
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

zynp92 bunu yazdı:
    -----------------------------

Periyodik Tabloda 1A grubu:H,Li,Na,K,Rb,Cs,Fr (Haydarpaşa Lisesinin nankör kimyacısı Rabia'nın cesedini fırlattı)

7A grubu:F,Cl,Br,I,At (Flor clorun burnunu ısırıp attı)

8A grubu:He,Ne,Ar,Kr,Xe,Rn (Hergele Necatiarsız karısını keseleyip rendeledi):D

Anfoter Metaller:Zn,Al,Sn,Pb,Cr (Zengin Almanın son pabucu kırmızı.)

Soy Metaller:Cu,Hg,Ag,Pt,Au (Cumhur haksızca ağlayanın patlatır avucuna)

Bi de metallerin aktiflik sırası wardı össde hiçbir işimize yaramayacağı halde hoca ezberletmişti yazılıda sorcam diye.Ama onu tek tek ezberlemek cümleleriyle ezberlemekten daha kolay ondan yazmıyorum:)

-----------------------------

güzelmiş bak çok sevdim kaydedeyim bunu :)

trigonometri de sin,cos,tan,cot değerlerinin + - olduğu duurumlar içinde 1. bölgeden doğru başlyırouz saymaya;

Herkes(Hepsi +) , Sever(Sadece Sinüs +) , Türkiye(Tan ve Cot +), Cumhuriyetini (Sadece Cos +) ;)

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
Toplam Hit: 18267 Toplam Mesaj: 23