Fotograf Makinası İçin Önerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

Renato bunu yazdı:
    -----------------------------

scuderia bunu yazdı:

nikon d50li vereyim 18-55 70-300 8gbsd ve çantasıyla istersen öğretmenlik yapar...

kardeş ne istiyorsun? 

pm...

l enfer c est les autres Sartre ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Hocam bu don değil başlangıç için küçük al sonra büyüğe geçersiln filan bunları yapmak tamaman masraf. 2. el alsan bile al satta sadeec makinede edeceğin zarar 250 civarıdır o yüzden karar ver biraz daha para biriktir. tek seferde alacağın bodyi al derim önerim

1800 lira canon 60d body 0 almandır. 

http://yanduvar.blogspot.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek

Ne yap ne et Nikon d90 al başka birşey demiyorum sana.

selam gençlik!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

PriesTBT bunu yazdı:

başlangıç için uygun değil d90 ben 2bucuk 3 ay oldu kullanıyorum ben tam çözemedim hele işinde varsa 2-3 yıl amatörün amatörü gibi elinde d90la gezer tozarsın artık :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

zone bunu yazdı:

PriesTBT bunu yazdı:

başlangıç için uygun değil d90 ben 2bucuk 3 ay oldu kullanıyorum ben tam çözemedim hele işinde varsa 2-3 yıl amatörün amatörü gibi elinde d90la gezer tozarsın artık :)

ya makineyi çözemeyecek bişy yokki abi ne abartıyorsunuz. 1 kullanım klavuzunu okuyacaksın. 2 foto eğitim sitelerinde videoları izleyeceksin

http://yanduvar.blogspot.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nikon d80 ile nikon d3000 kullandım iyiydiler hocam.. Ama lens ve filitrelere de ayrı bir para ayırmalısın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

nikon d90 önerenleri anlamıyorum. öküz gibi gövdesi var ağır ve işlevide öyle aman aman değil. üstüne diğer firmalar ve nikon onlarca model çıkardı  onların üstünede modeller çıktı ve daha üst modellerinin fiyatı nikonun fiyatına geriledi. nikon d90 çok abartılmış bir makine. onun yerine canon 500d veya canon 550d tavsiye ederim. video özellikleri ile beraber.

işlevi aman aman değil derken yanlış anlaşılma olmasın kötü demiyorum iyi ama canonun diğer modellerininde ondan aşağı kalır yanı yok.

Kardeş sana tavsiyem canon 500d al lenslerle beraber fiyatı 1600 ü bulur. kendini geliştirdikten sonra 60d veya 7d alırsın.

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

ben d5100 kullanıyorum öneririm. güzel makinedir. kit lensi de (18-55 olan) gayet başarılı bi lens. şunu göze al, zırt pırt lens değiştiririm, lensleri 2.el alırım diyorsan, türkiyede yaşıyorsan, canon almalısın. çünkü canonun 2.el lens piyasası nikondan kat kat iyi. aynı zamanda d7000 d90 gibi motorlu bi gövde almadığın sürece acaba bu lens uyar mı oto fokus var mı diye bilmen lazım. ama canon daha evvelden motorlu lens olayına girdiği için, motor barındırmayan 550d ve 600d de bile lens kısıtlaması yaşamıyorsun. (birde lens fiyatları canon için sanki biraz daha iyi gibi)

onun haricinde www.snapsort.com makineleri burdan karşılaştır. canon 1100d 1000d olmadığı sürece 3 haneli 2 haneli canonlar, veya nikonun yeni modelleri her türlü işini görür. bu işten para kazanmayı düşünmüyorsan.

dediğim gibi makineni düşük fiyat olsun diye, eski veya düşük model alma. arkadaşların dediği gibi, makine değişimi masraftır. alırken iyi al, daha uzun süre kullan. d90 alma diyenlere aldırma, ama bütçeni biraz daha genişlet.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

amk anlamıyorum ben bu düşükten başla sonra yükseltirsin muhabbetini ne bu anasını satıyım sanki 1 liralık mal alıyosunuz git al para sıkıntı değilse en kralını paşa paşa öğrenirsin d90 iyidir mesela 2090a aldı arkadaşlar 3 ay once

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

başla yükselirsin olayı mantıksız bana göre, alacaksan olabilecek en iyisini al zaten aldığın fiyatın taş çatlasa 4/3 üne satarsın. d300 var bendede

Toplam Hit: 1951 Toplam Mesaj: 21