Fotoğraf Makinası Tavsiyeleriniz

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mavi5
  mavi5's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2018
  Erkek

  Merhaba.  hobi amaçlı  fotoğraf makinası almak için piyasayı araştırıyorum. Bütçem en fazla 5.500. zaten bu bütçeylede piyasada alınabilecek kaliteli pek makina yok. makinadan beklentim öyle 4k video çekimi yapsın falanda değil. Genelde.fotoğraf üzerine olacak ve çiçek,böcek,kuş ve doğa, manzara tarzı şeyler çekeceğim. Gözüme nikon d3500'ü kestirdim. 18-55 lensin almayı düşünüyorum ama almadan bir danışayım dedim. Bu alacağım lens makro çekimler için başlangıc asamasında yeterli olurmu? Yoksa almısken 100mm ve üzeri bir lensmi alayım?

  Youtube de bu fiyatlar yakın makinaları karşılaştırdıgımda en mantıklısı d3500 gibi görünüyor. Hem video amaçlı çalışmalar yapmak için full hd 60FPS özelliğide mevcut. Siz olsanız bu bütçeye bu makinayı alırmıydınız. Varsa farklı tavsiyelerinize açığım. Tecrübeli hocalrımın önerilerini bekliyorum. Teşekkürler

  mavi5 tarafından 07/Ara/20 15:00 tarihinde düzenlenmiştir
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sRcN
  sRcN's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ağustos/2009
  Erkek

  makina için ikinci el d90 falan bakabilirsin yanlış hatırlamıyorsam d3500 1,5x croplu. makro çekim için 18-55 istediğini karşılamaz 100mm ve üzeri bir lens almak makro için çok mantıklı. 


  Wordpress - SEO & Digital Marketing
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LynXMaSTeR
  LynXMaSTeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Temmuz/2003
  Erkek

  18-55 giriş seviye lenstir. makro için pek uygun değil, ters bağlantı ile belki güzel makrolar çıkabilir, ancak bu yöntem de biraz risklidir.


  goo.gl/qBNZmW
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  aylmz
  aylmz's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Ocak/2016
  Erkek

  Fujifilm giriş için iyidir, indirimli almak için:

  https://mobile.twitter.com/ahmetcigsar/status/1331546761442304005


  binin yarısı beş yüz o da bizde yok
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  reinette
  reinette's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Aralık/2020
  Dişi

  benzer fiyatlara ikinci el çok temiz iyi modeller bulabilirsiniz. heveslenip alıp 3-4k shutterda bırakanlar çok oluyor. ben yıldız fotoğraflamak için düşünüyordum, aradaki farka çok rahat ihtiyaç duyduğum aksesuarlar vs de tamamlanabiliyor

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MATH
  MATH's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Aralık/2014
  Erkek

  Dslr makinelerin modası geçti hocam.

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TurkForces
  TurkForces's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Şubat/2010
  Erkek
  MATH bunu yazdı

  Dslr makinelerin modası geçti hocam.

  cahilce bir yorum.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  moonjah
  moonjah's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Aralık/2020
  Erkek

  sony a6000 modelini tavsiye edebilirim. giriş seviyesi aynasız bir makina. bahsettiğin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirsin. sony lensleri biraz pahalı ama söyleyim, yine de bütçen yeterli olabilir. ikinci el çözebilirsin uygun shutterda

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LynXMaSTeR
  LynXMaSTeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Temmuz/2003
  Erkek
  TurkForces bunu yazdı
  MATH bunu yazdı

  Dslr makinelerin modası geçti hocam.

  cahilce bir yorum.

  +1


  goo.gl/qBNZmW
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RaAmLis
  RaAmLis's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Eylül/2005
  Erkek

  Hocam giriş seviyesi bir makine alıp artan parayı lense gömmek daha mantıklı. O fiyat aralığında full frame bir makine alıp üzerine lens alman çok zor hatta imkansız. Lens'in iyiyse günümüzde alabileceğin çoğu dslr tatmin edecektir, aralarında işte full frame olup olmaması iso değeri düşük ışıkta çekim kalitesi filan dışında pek bir etkisi olmaz makinenin senin istediğin tarzda bir kullanım için.

  18-55 stok lenstir yani makine boş gelmesin diye verilir. Keskinliği filan düşüktür pek bir işe yaramaz. Sana tavsiyem bir tane 50mm 1.8 diyaframlı lens alman. Oto focusu olmayan eski model olanlardan alabilirsin bu lensi fiyatları gayet uygun. Bunun dışında 24-70mm lens de çok işini görür ama uygun fiyata bulabilir misin bilmiyorum. Makro için de alabileceğin lensler oldukça pahalı ürünler. Lensleri ters bağayabileceğin kelepçeler var 20-30 tlye bulabilirsin onlarla denersin ama ne oto focus ne de herhangi bir ayar yapamayacağın için zor olacaktır çekim yapmak ama işini görür sabit objelerde.


  Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TheMayk
  TheMayk's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Mart/2013
  Erkek

  FullFrame bir cihaz alabilirsen iyi olur , bununla birlikte asıl  önemli olan lenstir, prime lens alirsan kaliteli fotolar elde edebilirsin. 18-55 giriş seviyesi tak gez lenstir.


  Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
Toplam Hit: 1184 Toplam Mesaj: 22
öneri fotoğraf makinası