Fotoğraf Makinesi Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Başlangıç seviyesi için fotoğraf makinesi almak isityorum. Yapmak istediklerim Uzun pozlama Doğa ve Portre tarzında resimler çekmek bunun kursunu aldım fakat hangi makinayı seçeceğime karar veremedim Canon 750D yada 700 D alayım diyorum 18-55 yada 18-135 mi almak mantıklı bilemedim ?  gündüz uzun pozlama için  kapatıcı filtre alayım diyorum doğru bir seçim olurmu sahibinden den almak mantıkımı yoksa direkt sıfırmı almak mantıklı 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

Hocam canon 700d ile sony a6000 arasında kalmıştım.canon aldığıma pişman oldum makinemi sattım.size tavsiyem sony a6000.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    pr_x71 bunu yazdı

Hocam canon 700d ile sony a6000 arasında kalmıştım.canon aldığıma pişman oldum makinemi sattım.size tavsiyem sony a6000.

Neden hocam pişman oldunuz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Sony daha çok video konusunda iyidir, benim tavsiyem canon gövde ve mümkünse L serisi lens

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Video da çekerim diyorsan Sony. Fakat fotoğraf konusunda Canon daha avantajlı. Lens konusunda 18-55 kit lenstir fakat pek bir işe yaramaz. Portre için sabit lens daha mantıklı. 50 mm olabilir. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Ben de daha 2 gün önce bir fotoğraf makinesi aldım. Çok araştırdım en mantıklısı Canon EOS 1300D gibi geldi bana onu aldım. Dün Belgrad ormanına gittim 100e yakın fotoğraf çektim çok memnun kaldım tavsiye edebiliirm

spynter tarafından 28/Nis/19 19:57 tarihinde düzenlenmiştir

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Mesel bugün arkadaşta Sony A7 II  makinesi vardı makine muhteşem fakat çok pahalı şöyle inceledim  Mesela canon 700D de bulunan Spor manzara portre vs gibi fonksiyonlar sony de yok manuel S ve AV TV modları var ordan ayarlıyorsnuz yani hareketli nesneyi canon ile çekerken direkt spor moda alıp çekebilirisiniz fakat sony de manuele ayıırp ayar yapmanız lazım o yüzden Canon kullanışlı geldi bana en azından başlangıç seviyesi olarak

Lens konusunda karar veremedim yeri gelcek portre çekicem yeri gelcek gece manzara yada gündüz manzara çekicem bunun için 18-135 alsam işimi görür mü bilmiyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://forum.donanimhaber.com/yeni-baslayanlar-veya-telefonum-var-ama-kamerasi-yetmiyor-diyenler-gt-gt--122743623

şu konuyu bırakayım şuraya.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Senin ilacin canon, lensi ucuz olur, bikarsan, degistirmek istersen satmasi kolay olur, ikinci el x00 serisi al 1000 serisi tavsiye etmem, manzara doga cekeceksen 10-18 tavsiye ederim yanina 18-135 alirsan sana yeter, 50mm mutlaka al dslr kullandigini anlarsin, daha sonra sen neye ihtiyacin olduguna karar verip yolunu cizeceksin zaten

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Normal de böyle karşılaştırma yapmam ama P30 kamerasına bakıyorum gerçekten artık fotoğraf makineleri kadar kaliteli seviye geldi telefonlar 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

bence fotoğraf çekme daha az yapılan başka bir hobi bul. illaki bulaşacağım diyorsan olympus un omd serisine de bir bak derim.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 2039 Toplam Mesaj: 21
makinesi