Foton Serisi "Ekran"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    patates bunu yazdı

Nazi son derece doğru söylüyor.

Bende kafama göre yapmadım aslında. Pantalon askısı son anda sipariş verdim . bizimkilere herhangi birşey alsanız olur fotoğrafta kullanıcam sadece demiştim. Aldıkları olmadı :)

gömlek aslında parlak bir gömlek değil, foto için herkes sanki  türkücü gömleği giymşim gibi yorum yapıyor fakat değil. yeni bir flash aldım ve flashla çekim konusunda oldukça yeniyim. Onun kontrolsüz patlaması benim çok karanlıkta kalmam sebebi ile kendimi belirginleştirmek için yaptığım efektin sonucu o.

sakal konusu garip. amerikalılar ztn hiç sevmez ok ama bu ambiyasta olan fotoğrafların hiçbirinde sakallı tip yok. bıyık var, ama dediğiniz gibi böyle bir sakal yoktu. ama tek kare için sakal kesmek istemedim o yüzden küpede çıkarmadım.

Şapkayı ben kemeraltından kendim aldım. onuda fotoğraf göstererek 1930 1940 arası amerikan şapka filan diye analtsamda finalde  "köşeli gakkoş şapkası" adında bir şapka verdiler. en çok o benziyordu onlarla çekim yapıldı.

Papyonda tamamen benim uydurmam son dk askı olmayınca bari papyon yapayım dedim. suratımda ztn pokerface değil bildiğiin kahvedeki emmi dayı olmuş:)

:D

Hocam askılığın çok tatlıymış, samimiyim.

Lafımı, seni yaftalamak için filan söylemedim, umarım yanlış anlamamışsındır. Ben sadece çok fazla film izleyip gözlem yaptığım için kafamda oluşan karakteri ve olması gerekenlerini söyledim.

Mesela ellerini masanın altında tutman, kafanda kendin için oluşan ''emmi'' eleştirinin nedenidir. Sandalyenin sırtlığını gösterir şekilde otururken elinin birini masaya tam olarak açık bir şekilde koysan ve diğeri ile de sandalyenin sırtlığını kavrasan -bu hareketinle sandalyeye bir hiddet ile oturup aniden tipkini verdiğin hissi uyandırırsın- bize gerçekten ne istediğini bilen sert adamı hissettirirdin.

Bu pozda duyguyu verecek olan tek şey yüzün olduğu için sinek kaydı bir tıraş gerekirdi ki, dediğin gibi bir poz için sakal kesmek düşündürücü, fakat bilirsin ki bu tip adamlar genelde kemikli ve dolgun elmacık kemikleri olan adamlardır. Ayrıca kaşlar çok önemli ki, sert ifadenin temeli çatık kaşlardır. Kaşlarını iyice çatsan ve çeneni göğsüne çeksen ve dişlerini iyice sıkıp kameraya baksan tamamdı.

Gömleğin kollarını salaş bir şekilde katlayıp, biraz da terlemiş olabilirdin mesela.

Bir dahaki çalışmanda sakalını bile kesecek cesarete erişmeni dilerim hocam.

:)

hyr tabikide yanlış anlamadım. aksine direk bunlara dikkat eden birini görmek hoşuma gitti. çünkü ben düşünerek yapmaya çalışıyorum hemen hemen aynı şeyleri düşünmüşüz.

sadece sakal konusu kesmessine keserdim fakat o biraz ikinci plandaydı. yani amacım birebir ortamı sunmaktan ziyade. o fotoğrafı çekmek ışık ayarlamaya çalışmak ve olabildiğince ortama yakınsamak. meslela orda altımda tabure var. bence de sırtlığı olan sandalye gerekirdi. ama bizim evdekiler  o ortama çok zıt olacağı için kullanmadım. ama kol sıvamak çok ufak ve önemli bir detayken bunu ben düşünememişim. cidden kollar sıvalı olmalıydı bencede.

yada içmesem bile ortamda bir kültabağı yanan sigara belki zippo çakmak gerekirdi.

velhasıl yanlış anlamadım. Fotoğrafta haklısın nazi yazarken. fotoğrafı bizzat senin yorumun için çektiğimi önem verdiğimi anlatabilmek adına yazdım. alenen galeride hazır olan bir resmi koymadım :)

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

fotoğraf iyimiş.

senle aynı ilde olsak yutup işine girerdik hoca :)

ya keşke usta.

inan yani farklı fikir üretimi pratikliğin dışında tek kişi çekim yaparken çok ama çok zorlanıyorum. şu kanlı fotoğrafı çekerken ellerim yapış yapış kanlı görmeden çekiyorum 10 15 20 tane . eller yıkanıyo kol yere damlamasın diye komple yıkanıyor sonra bakıyorum olmuşmu diye. olmadı ise tekrar tekrar filan.

iki kişi olsak videolda fotoğrafta o kadar pratikleşiyoki herşey :) umarım izmire filan gelirsin üni sonrası :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

fotoğraf iyimiş.

senle aynı ilde olsak yutup işine girerdik hoca :)

ya keşke usta.

inan yani farklı fikir üretimi pratikliğin dışında tek kişi çekim yaparken çok ama çok zorlanıyorum. şu kanlı fotoğrafı çekerken ellerim yapış yapış kanlı görmeden çekiyorum 10 15 20 tane . eller yıkanıyo kol yere damlamasın diye komple yıkanıyor sonra bakıyorum olmuşmu diye. olmadı ise tekrar tekrar filan.

iki kişi olsak videolda fotoğrafta o kadar pratikleşiyoki herşey :) umarım izmire filan gelirsin üni sonrası :)

hoca 3 tane üni bitti ama burda kadrolu olarak savcılıkta çalışıyorum. o yüzden tayin mayin işleri lazım, ona da üşeniyorum açıkçası.

hem izmir çok pahalı yav.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

İlgiyle takip ediyorum.

Bir tez var. Yetenek mi,  çalışma mı, başarıya götürür ?

Eğer bu işleri tutturursan da birşeyler kazanır bir hedefe ulaşacak olursan

millete  " çalışma götürüyormuş" diyeceğim :)

Ha gayret abone bilem oldum takipteyim. Kızmazsın umarım

Edit: imla

futurist tarafından 20/Nis/17 17:07 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

İlgiyle takip ediyorum.

hayır kızmam tabikide.

belki bir çok kişi tbt yi sıradan bir mecra olarak kullanıyor olabilir.

Benim için google gibi birşey.

2007 yılında ilk konu açtığım sıralarda insanların tanımadıkları  biri için googleda arama yapıp, "hocam tam bilmiyorum fakat şunları buldum bir bak istersen" tarzı yorumlarına çok şaşımış büyülenmiştim.

Neden görmediği biri için yorum yazar diyerek. O zamanlardan beride genelde reflex olarak herşeyi sorarım. Açılan konular sayfası 49 sayfa:)

ve burda çok çok çok nadir insanla tartıştım. nick hafızamda iyi olmadığı için unuttum kişileri.

Burada kişilerden izyade tbt gibi tek sabit bir kişilik işliyor benim kafamda. Ve buraya eleştiri isteğim zaman gelen yorumları kişisel oalrak algılamıyorum kolay kolay.

Değerli geliyor yazılanlar.

Seninle önceden konuştuğumuz gibi kanal açayım şöyle olsun böyle olsun kafasındada değilim.

konsepten uzak iş üretmeye çalışıyorum. daha ziyade kişisel bir hesaba döndü orası. zaten ürettiğim videolar benim değil başka bir sayfanın konsepti için içerik.

asıl seri burada

https://www.youtube.com/watch?v=XiMyzi5ucUo

bunun yanında şu an stop motion için uğraşıyorum yaptığım ve bitirdiğimde ortaya gerçkten birşey üretmiş iş koymuş denilicek birşey olacak. 

o zamana kadar bu tarz içeirklerle foto çekimi video çekimi montaj ses vs denemeler tadında geçiyor.

ama izlenmedir yorumdur beğenidir önemsemiyorum değil.

ve 30 yaşından sonra hevesle bu alana yönelmiş olmamın sebebi dediğin şey.

çok çalışmak

10.000 saat kuralı nı yeni öğrendim sayılır.

bunun içinde çok çalışıyorum. fotoğraf konusunda kendi çektiklerimi hiç beğenmiyorken estetik algım değişsin diye başka şeyler takip etmeye çalıştım teknik öğrendim şu an eli yüzü düzgün nacizane standartın bir tık üstü birşeyler çekmeye başlayabildim gibi bu beni mutlu ediyor.

ve foto işinde şunu hissediyorum çalıştıkça olacak :)

https://www.instagram.com/fotograf_amatoru/?hl=tr

hesaptaki fotolar önemli , takipçi saysı instafly sağolsun

yorumlar için teşekkürler. yine kafam dalgın ve derlemeden toplamadan aklıma geldiği gibi yazdım karışık olmuştur muhtemelen. ama olduğu gibide bıırakıcam buraya

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    patates bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

İlgiyle takip ediyorum.

hayır kızmam tabikide.

belki bir çok kişi tbt yi sıradan bir mecra olarak kullanıyor olabilir.

Benim için google gibi birşey.

2007 yılında ilk konu açtığım sıralarda insanların tanımadıkları  biri için googleda arama yapıp, "hocam tam bilmiyorum fakat şunları buldum bir bak istersen" tarzı yorumlarına çok şaşımış büyülenmiştim.

Neden görmediği biri için yorum yazar diyerek. O zamanlardan beride genelde reflex olarak herşeyi sorarım. Açılan konular sayfası 49 sayfa:)

ve burda çok çok çok nadir insanla tartıştım. nick hafızamda iyi olmadığı için unuttum kişileri.

Burada kişilerden izyade tbt gibi tek sabit bir kişilik işliyor benim kafamda. Ve buraya eleştiri isteğim zaman gelen yorumları kişisel oalrak algılamıyorum kolay kolay.

Değerli geliyor yazılanlar.

Seninle önceden konuştuğumuz gibi kanal açayım şöyle olsun böyle olsun kafasındada değilim.

konsepten uzak iş üretmeye çalışıyorum. daha ziyade kişisel bir hesaba döndü orası. zaten ürettiğim videolar benim değil başka bir sayfanın konsepti için içerik.

asıl seri burada

https://www.youtube.com/watch?v=XiMyzi5ucUo

bunun yanında şu an stop motion için uğraşıyorum yaptığım ve bitirdiğimde ortaya gerçkten birşey üretmiş iş koymuş denilicek birşey olacak. 

o zamana kadar bu tarz içeirklerle foto çekimi video çekimi montaj ses vs denemeler tadında geçiyor.

ama izlenmedir yorumdur beğenidir önemsemiyorum değil.

ve 30 yaşından sonra hevesle bu alana yönelmiş olmamın sebebi dediğin şey.

çok çalışmak

10.000 saat kuralı nı yeni öğrendim sayılır.

bunun içinde çok çalışıyorum. fotoğraf konusunda kendi çektiklerimi hiç beğenmiyorken estetik algım değişsin diye başka şeyler takip etmeye çalıştım teknik öğrendim şu an eli yüzü düzgün nacizane standartın bir tık üstü birşeyler çekmeye başlayabildim gibi bu beni mutlu ediyor.

ve foto işinde şunu hissediyorum çalıştıkça olacak :)

https://www.instagram.com/fotograf_amatoru/?hl=tr

hesaptaki fotolar önemli , takipçi saysı instafly sağolsun

yorumlar için teşekkürler. yine kafam dalgın ve derlemeden toplamadan aklıma geldiği gibi yazdım karışık olmuştur muhtemelen. ama olduğu gibide bıırakıcam buraya

:)) Tamamdır. 

Ne kadar denemede olsa eleştirileri dikkate almıyorsun gibi. Çünkü aynı hataları tekrarlıyorsun bence. Yoksa daha hızlı gideceksin. 

İnşallah olur.

Bu arada 10.000 saat kuralı ne???

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

10 bin saat kuralı akademik oalrak araştırılmış filan doğruluk payı olan birşey itirazlarda var yok değil.

fakat birşeye kabaca 10 bin saat gömdersen o işte uzman olursun.

yaş itibari ile 10 bin saat olayı çok büyük sıçışa geliyor gibi. fakat bir fill 10 bin saaten ziyade. 

ilgilendiğin alan ile ilgili okuduğun 1 saat kitapta bu saaten sayılıyor. içinde olmak durumu yani

eleştiri kısımlarına gelince eleştiri çok değişik bir kavram. yani ben sorarım eleştiriye önemde veririm fakat hepsini karşılayamam. hepsini karşılarsam zaten gayet toplumcu tabana hitap eden birine dönüşürüm.

(tbt yi referans alarak nasıl tabana hitap edebilirim çko şaibeli :) )   

ben biraz kasıntı ve belli başlı konularda oldukça geri kafalıyım. şu kullandığım saçma filitre bir çoğuna göre göz yoran gereksiz birşey. ben seviorum ama.

bazı özellikle söylenen şeylerin hata olduğunu bile bile yapıyorum. belki ileride kendi içimde gerçkten olmamasına karar verirsem kaldırırım.

zaten teknik olarak her eleştiriyi karşılamam mümkün değil. aynı konuda bile farklı bakış açıları gelecektir. ben hepsini dinleyerek harmanlayarak birşeyler tuturmaya çalışıyorum :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Pencere 98 i beğendim ben. Diğerlerine bakmadım konu videosu dahili.

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Pencere 98 i beğendim ben. Diğerlerine bakmadım konu videosu dahili.

Teşekkür ediyorum. Pencere 98 aslında oldukça özeldir benim içinde :)

http://www.tahribat.com/forum/kisa-video-225106

Toplam Hit: 2318 Toplam Mesaj: 20
foton serisi