folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Gaming Monitör Önerisi? Min. 27" 1/2Ms 144Hz

Gaming Monitör Önerisi? Min. 27" 1/2Ms 144Hz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Müridler,şuan 24" klasik bi monitöre sahibim,  cs:go oynarken uzakta olan adamı görmekte zorlanıyorum. Şimdi biraz daha büyük min 27" 1 veya 2ms 144hz bi gaming monitör almayı düşünüyorum, max verebileceğim rakam 1200-1300 tl civarı. Önerebileceğiniz gaming monitör varmıdır bu güzel f/p ürünü dediğiniz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

Yeni monitör almak yerine göz doktoruna gitmelisin. Yinede şunu tavsiye edebilirim Asus Rog lara bakabilirsin pg25xx mi neydi benim kullandığım güzel alet.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Fuzulli bunu yazdı

Yeni monitör almak yerine göz doktoruna gitmelisin. Yinede şunu tavsiye edebilirim Asus Rog lara bakabilirsin pg25xx mi neydi benim kullandığım güzel alet.

TAVSİYEN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM, her sene göz doktoruna gidiyorum, herhangi bir gözlük kullanmama gerek olmadığını söylüyorlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam buyuk monitorde de kenarlari takip etmekte zorlaniyorsun, 24 inch civarinda kalip daha yuksek cozunurluklu modellere bakmani tavsiye ederim.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa_unax
    mustafa_unax's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

Müridler,şuan 24" klasik bi monitöre sahibim,  cs:go oynarken uzakta olan adamı görmekte zorlanıyorum. Şimdi biraz daha büyük min 27" 1 veya 2ms 144hz bi gaming monitör almayı düşünüyorum, max verebileceğim rakam 1200-1300 tl civarı. Önerebileceğiniz gaming monitör varmıdır bu güzel f/p ürünü dediğiniz?

Bende geçenlerde niyetlendim ve baya araştırdım. O fiyata ancak 24" 144hz alabiliyosun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Hocam buyuk monitorde de kenarlari takip etmekte zorlaniyorsun, 24 inch civarinda kalip daha yuksek cozunurluklu modellere bakmani tavsiye ederim.

hocam kenarlarda ses kasacağım için o konuda sıkıntı yok ve grafik tasarım işleriyle uğraşıyorum büyük monitör olması daha avantajlı benim için

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Cozunurluk yukseldikce simgeler kuculur. Cozunurlugu dusur birde oyle bak

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam bence sende bir sikinti var

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Cozunurluk yukseldikce simgeler kuculur. Cozunurlugu dusur birde oyle bak

deneyeyim hocam akşam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venedikli
    venedikli's avatar
    Erkek

Fiyatlar konusunda net bilgiye sahip değilim hocam çünkü genelde Türkiye'de ilk hepsiburada'ya geliyor ve çok geçmeden stoklar tükeniyor.

3 tane monitör önericem 3'ü de Asus. Hepsi CES 2017'de tanıtıldılar; PG258Q, PG27UQ, XG27VQ

PG258Q, 240 Hz doğal tazeleme hızına sahip, en büyük avantajı bu. E-spor oyunlarında çok büyük farkını görürsün aynı zamanda 1 ms tepkime süresi ve G-Sync uyumluluğu var. Yani akıcılık yağ gibi, tabi TN panel. Ekran boyutu ve çözünürlüğü 25 inç ve 1920x1080. 

PG27UQ, tazeleme hızı 144 Hz lakin ekran çözünürlüğü 4K Ultra HD ve ekran boyutu 27 inç. tabi ki G-Sync bu monitörde de var. Ayrıca grafik tasarım ile uğraşıyomuşsun ben bunu öneririm çünkü artı olarak HDR ve Quantum Dot teknolojisini barındırmakta ve parlaklık standart olan 300 cd/m² değil 1000 cd/m². Buna ek olarak daha iyi panel tipi IPS. Resim kalitesi, renkler vs çok daha canlı olacaktır ve şu anki oyuncu monitörlerinden hiç bir eksiği yok gayet hızlı ve akıcı.

Bunlara ek olarak curved monitörlerin daha içindeymiş hissi verdiği söyleniyor hiç deneyimlemedim :) Buna istinaden de XG27VQ modelini tanıttılar. Bu monitörün de hızı 144 Hz. Çözünürlüğü 1920x1080 ve boyutu 27 inç. Curved monitör olması hissiyat açısından o kadar handikap yapar mı bilemiyorum lakin daha az kafa çevirme hareketi yapacağından, aldığın görüntüye daha hakim olacağın aşikar.

venedikli tarafından 30/Mar/17 16:32 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    venedikli bunu yazdı

Fiyatlar konusunda net bilgiye sahip değilim hocam çünkü genelde Türkiye'de ilk hepsiburada'ya geliyor ve çok geçmeden stoklar tükeniyor.

3 tane monitör önericem 3'ü de Asus. Hepsi CES 2017'de tanıtıldılar; PG258Q, PG27UQ, XG27VQ

PG258Q, 240 Hz doğal tazeleme hızına sahip, en büyük avantajı bu. E-spor oyunlarında çok büyük farkını görürsün aynı zamanda 1 ms tepkime süresi ve G-Sync uyumluluğu var. Yani akıcılık yağ gibi, tabi TN panel. Ekran boyutu ve çözünürlüğü 25 inç ve 1920x1080. 

PG27UQ, tazeleme hızı 144 Hz lakin ekran çözünürlüğü 4K Ultra HD ve ekran boyutu 27 inç. tabi ki G-Sync bu monitörde de var. Ayrıca grafik tasarım ile uğraşıyomuşsun ben bunu öneririm çünkü artı olarak HDR ve Quantum Dot teknolojisini barındırmakta ve parlaklık standart olan 300 cd/m² değil 1000 cd/m². Buna ek olarak daha iyi panel tipi IPS. Resim kalitesi, renkler vs çok daha canlı olacaktır ve şu anki oyuncu monitörlerinden hiç bir eksiği yok gayet hızlı ve akıcı.

Bunlara ek olarak curved monitörlerin daha içindeymiş hissi verdiği söyleniyor hiç deneyimlemedim :) Buna istinaden de XG27VQ modelini tanıttılar. Bu monitörün de hızı 144 Hz. Çözünürlüğü 1920x1080 ve boyutu 27 inç. Curved monitör olması hissiyat açısından o kadar handikap yapar mı bilemiyorum lakin daha az kafa çevirme hareketi yapacağından, aldığın görüntüye daha hakim olacağın aşikar.

hocam bununla ilgili herhangi bir satış sitesinde bilgi göremedim henüz

Toplam Hit: 1872 Toplam Mesaj: 15
monitör gaming