folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Gaming Monitör Önerisi? Min. 27" 1/2Ms 144Hz

Gaming Monitör Önerisi? Min. 27" 1/2Ms 144Hz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    venedikli bunu yazdı

Fiyatlar konusunda net bilgiye sahip değilim hocam çünkü genelde Türkiye'de ilk hepsiburada'ya geliyor ve çok geçmeden stoklar tükeniyor.

3 tane monitör önericem 3'ü de Asus. Hepsi CES 2017'de tanıtıldılar; PG258Q, PG27UQ, XG27VQ

PG258Q, 240 Hz doğal tazeleme hızına sahip, en büyük avantajı bu. E-spor oyunlarında çok büyük farkını görürsün aynı zamanda 1 ms tepkime süresi ve G-Sync uyumluluğu var. Yani akıcılık yağ gibi, tabi TN panel. Ekran boyutu ve çözünürlüğü 25 inç ve 1920x1080. 

PG27UQ, tazeleme hızı 144 Hz lakin ekran çözünürlüğü 4K Ultra HD ve ekran boyutu 27 inç. tabi ki G-Sync bu monitörde de var. Ayrıca grafik tasarım ile uğraşıyomuşsun ben bunu öneririm çünkü artı olarak HDR ve Quantum Dot teknolojisini barındırmakta ve parlaklık standart olan 300 cd/m² değil 1000 cd/m². Buna ek olarak daha iyi panel tipi IPS. Resim kalitesi, renkler vs çok daha canlı olacaktır ve şu anki oyuncu monitörlerinden hiç bir eksiği yok gayet hızlı ve akıcı.

Bunlara ek olarak curved monitörlerin daha içindeymiş hissi verdiği söyleniyor hiç deneyimlemedim :) Buna istinaden de XG27VQ modelini tanıttılar. Bu monitörün de hızı 144 Hz. Çözünürlüğü 1920x1080 ve boyutu 27 inç. Curved monitör olması hissiyat açısından o kadar handikap yapar mı bilemiyorum lakin daha az kafa çevirme hareketi yapacağından, aldığın görüntüye daha hakim olacağın aşikar.

hocam bununla ilgili herhangi bir satış sitesinde bilgi göremedim henüz

4k 144hz ise o monitörün fiyatı en aşşa 5k olur haberin olsun

Genki tarafından 30/Mar/17 16:53 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Cs:go gibi rekabetçi oyunlar için 24 inchten büyük monitör alınmaz.

Ayrıca aldığın monitörde bir şekilde strobing özelliği olmalı ve PWM olmamalı.

https://www.testufo.com/#test=photo&photo=toronto-map.png&pps=960&pursuit=0&height=0

Bu şekilde hareket ederken yazıları okutabilen (strobing özelliği) bir monitör almalısın.

Bildiğim kadarıyla 3 yolu var

1. GSync destekleyen monitör almak. 350 dolara sanmıyorum bulunabileceğini.

2. Freesync (Strobing var mı bilmiyorum).

3. Monitörün kendine özel desteği olması.

Eğer renkleri önemsemiyorsan TN panel XG2401 in strobe olan sürümünü alabilirsin. TN Panelde en iyi renkleri veren monitörlerden biri odur.

Ancak bana göre 2017 de tn panel alınmaz. VA panel olarak quantum dot destekli Samsung c24fg70 önerebilirim.

IPS olarak bir şey önermem çünkü 1. IPS Glow 2. Kontrast düşüklüğü.

Aslında şu an yapılabilecek en mantıklı şey idare edecek bir 21 inchlik crt monitör almak ve uygun fiyatta oled lerin veya adam akıllı qled lerin piyasaya gelmesini beklemek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

1280x960 stretched oynayabilirsin

16:9'da oynuyorsan alışman zor gelebilir aspect değiştiği için fare hareketleri tuhaf gelicek bu yüzden kas hafızanda gidicek

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

Müridler,şuan 24" klasik bi monitöre sahibim,  cs:go oynarken uzakta olan adamı görmekte zorlanıyorum. Şimdi biraz daha büyük min 27" 1 veya 2ms 144hz bi gaming monitör almayı düşünüyorum, max verebileceğim rakam 1200-1300 tl civarı. Önerebileceğiniz gaming monitör varmıdır bu güzel f/p ürünü dediğiniz?

Silverlar işte :D

Şaka bir yana hocam da sen kaliteyi arttırdırkça görüntü iyileştiğinden göz daha fazla görüyor ve buda detaylarda kayıp demek. 

Profesyonel oyuncuların hepsi 1024x768 4:3 oynuyor diye biliyorum. Sebebide işte daha az detay olduğundan rakibi görmek daha kolay ve monitörleri büyük olduğundan rakipleride otomatik olarak büyümüş oluyor.

Ben 1920x1080 16:9 ayarda sürekli d2 oynuyordum. Başka haritada özellikle overpass'te o dediğin görememe oluyordu fakat d2'ye heralde 1500 saat oyun sonunda alıştığım için gözüm otomatik seçiyordur :D

Bence hiç boşuna masraf çıkartma oradaki 3 inch sana pek birşey katmayacak zannımca. 

Ama illaki diyorsan bende para bok alıcam monitör, şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
Toplam Hit: 1894 Toplam Mesaj: 15
monitör gaming