Gemide Çalışan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayrildikyala
    ayrildikyala's avatar
    Erkek

Bu yaz liseden mezun oluyorum internetten araştırdım yük veya tur  gemilerinde çalışmak için işçi aşçı gibi elemanlar arıyorlarmış. Sizce nasıldır ? maaşı baya varmış sanırım... tavsiyeleriniz nelerdir sizce iş başvurusunda bulunayım mı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Paradan once ruh halin kaldirir mi onca zaman denizin ortasinda yasamayi bence onu bi dusun. Herkesin yapabilecegi bisey degil bence.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayrildikyala
    ayrildikyala's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Paradan once ruh halin kaldirir mi onca zaman denizin ortasinda yasamayi bence onu bi dusun. Herkesin yapabilecegi bisey degil bence.

Dayanabileceğimi düşünüyorum ama bide sizlere sorayım dedim...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

ben gemide çalışıyorum kardeşim açşı olarak çalışmak istiyorsan  karaya benzemez, her türlü yemek çıkartabilmen lazım. maaşları öyle çok uçuk değil 1000$- 2200$ arasında değişiyor kalitene ve çalıştığın yere göre.

edit: başvuru yapayımmı demişsin, ticari yük gemilerinde çalışman için gemi adamı cüzdanı ve diğer evraklarını çıkartman lazım bunun içinde kurs'lar vs. 2-3 ay uğraşırsın bilgine.

anil tarafından 05/Haz/14 20:50 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayrildikyala
    ayrildikyala's avatar
    Erkek
    AnilCarkci bunu yazdı

ben gemide çalışıyorum kardeşim açşı olarak çalışmak istiyorsan  karaya benzemez, her türlü yemek çıkartabilmen lazım. maaşları öyle çok uçuk değil 1000$- 2200$ arasında değişiyor kalitene ve çalıştığın yere göre.

edit: başvuru yapayımmı demişsin, ticari yük gemilerinde çalışman için gemi adamı cüzdanı ve diğer evraklarını çıkartman lazım bunun içinde kurs'lar vs. 2-3 ay uğraşırsın bilgine.

evet kardeşim aşçı olarak girmek istiyorum kendime güveniyorum, her türlü yemek yapabilirim elimden her türlü iş gelir... Sence gemide aşçı olmak zormudur ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

aşçı olmak zormudur çalıştığın kişilere göre değişir. insanları mutlu ettikten sonra senin için problem yok. ama dediğim gibi  düşünüyorsan önce evraklarını çıkart 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    ayrildikyala bunu yazdı

Bu yaz liseden mezun oluyorum internetten araştırdım yük veya tur  gemilerinde çalışmak için işçi aşçı gibi elemanlar arıyorlarmış. Sizce nasıldır ? maaşı baya varmış sanırım... tavsiyeleriniz nelerdir sizce iş başvurusunda bulunayım mı ?

o eskidendi hocam cok fazla mezun verdigi icin denizcilik okullari simdi kaptanlar bile 3-4 bine calisiyorlar.. onceden x2/x3 kati aliyorlardi...

simdi alternatifler cok fazla oldugu icin o meslegi birakan kaptan arkadaslarim var...

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    WH0 bunu yazdı
    ayrildikyala bunu yazdı

o eskidendi hocam cok fazla mezun verdigi icin denizcilik okullari simdi kaptanlar bile 3-4 bine calisiyorlar.. onceden x2/x3 kati aliyorlardi...

simdi alternatifler cok fazla oldugu icin o meslegi birakan kaptan arkadaslarim var...

+1 

itsin oglum sen adam degilsin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

tigin59 halihazırda okuyor istersen bi öm at

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

bi arkadaşım gidicekti 1 yıl hazırlık var okul okutuyorlar sana sonra denizlerdesin diye biliyorum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

1.ci olarak cruise da çalışmak ıcın lise mezunu bi çocugu hemen almazlar işe 

2.si aşçı olarak giremezsin aşçı olarak girmek için dünya mutfaklarına hakim olman ve  gastronomi yada mutfak sanatları alanında geçerli bir kurumdan eğitim alman lazım. 

3. yıne ascı olarak degıl ascı cıragı olarak gırebılmen ıcın bıle ben boyleyım demen gecerlı olmuyor . bugun kafa acmak ıcın bıle meb onaylı sertıfıkalara sahıp olman gerekıyor bu belgelere sahıp ol once ascı cıragı ascı yamagı ascılık kursu sertıfıkalarına otellerde basla ıse sonra karıyerın ıyı ıse gırersın . cat dıye dırekt almazlar . 

cruise gemilerinın amacı hızmet oldugu ıcın kalıtelı eleman alırlar bos adam almazlar.

izmir antalya seferı yapmadıgı ıcın gemıler . tr e gelenler en azından akdenız adriyatık yapıyorlar anadilin gibi ingilizce bilmen lazım ek olarak dil de şart . dilin çok iyi ise komi olarak girebilirsin.

aşçılık işi yük gemilerinde de zor. denizcinin gemideki tek lüksü yemektir. yardımcı olarak fılan gırersın belkı sogan dograyıp patates soydururlar. onda da iyi şirket ve gemiler de bulamazsın .önce çık bir gemiye dolaş bakalım yapabilirmisin .

işçi olarak ise yük gemisinde kesin iş bulursun gemici cüzdanı alıcaksın.makina yada güverte elemanı olarak çalışabilrsin. cruise gemisinde yine zor ama tanıdık bulursan gırersın .

msc ik sayfası detay vereyım

GEMİ PERSONELİ

MSC Cruises gemilerinde çalışmak üzere personel aranmaktadır.

İstenen belgeler:
    1.İngilizce Word Formatında CV ,
    2.Geçerliliği olan Stcw ( Gemi Adamı belgesi),
    3.Geçerli pasaport ,
    4. Ingilizce Saglık Raporu

Aranan Özellikler:
    1.İyi derecede ingilizce, Almanca veya Italyanca
    2.Daha önce Otel veya Gemide ilgili departmanlarda çalışmış olmak,

Eleman alımı yapılacak departmanlar :
    Resepsiyon, Restorant, Guest Relations ve Animasyon

Yukarıda sizden istenen belgeleri info@msccruises.com.tr adresine göndererek başvuruda bulunabilirsiniz.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 3765 Toplam Mesaj: 18