Genel Sağlık Sigortası - (Gss) V2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@istnbullu @samaccc 'in soyledigi eskiden beri var. 25 yasi asmadiysan onceden de oyleydi. Hemen git yaptir hafifle ((:

@systemd dostum bu sene birsey oldu. Ilk defa banka hesaplari donduruldu. Buna ufak tefek borclar da dahil. Bugune kadar hep senin soyledigin gibi oluyordu. Fakat yapilanlara bakinca hem saglik hizmeti alma, hem borca faiz islesin birde ustune bankalardan da faydalanama. Fatura odeyemeyecek duruma geliyorsun. Yasamayan bilemez, zor. Benim de istegim silinmesi yonunde, ama bu sene hukumetin bu borclara karsi verdigi reaksiyon degisti. Sanki alistigimiz gibi degil. Pat kut herseyi bir anda durduruyorlar. 

Edit: Eee yok mu beni gecen bir talihli? 5bin 6bin bandi nerede ey cemaat? ((:

tarzan tarafından 30/Ara/19 23:24 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

1052 lirada benim olmuş.2 yıldır bende çalışmıyorum.İşsiz adamı ödenecek prim neyse onun cezasını kes her ay niye ceza kesiyorsun.Adam zaten işssiz.Allahtan hastalanmıyoruz.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Hastalansak nolacak ki, dis eti iltihabi var sure gecti gitsek ilac yazdirma yollari kapandi. Antibiyotik hastane yazmayinca vermiyorlar. Yaziktir, gunahtir be arkadas. Koskoca Turk Milletine yapilacak is mi bu? 

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Hastalansak nolacak ki, dis eti iltihabi var sure gecti gitsek ilac yazdirma yollari kapandi. Antibiyotik hastane yazmayinca vermiyorlar. Yaziktir, gunahtir be arkadas. Koskoca Turk Milletine yapilacak is mi bu? 

aile hekimine rica et

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Bakalim bakalim sistem izin verecek mi, vermezse anam, babam usulu deneyecegiz. Bizimkilerin ustune yazsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

İşsizim ödeyemiyorum hizmet de almadım silin diye yazın cimere. Siliyorlar. Gss çük cimer vakasından sonra akıllandılar biraz.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

İşsizim ödeyemiyorum hizmet de almadım silin diye yazın cimere. Siliyorlar. Gss çük cimer vakasından sonra akıllandılar biraz.

Hocam kendi ve ailemin adıma Hizmet aldığım zamanlar oldu fakat çoğu zaman muayene katılım payını ödeyerek cimere yazmış olsam ciddiye alıp silerlermi?

Ayrıca konu sahibi hocam tüm tahribat müridleri bu ciddi bir konu sosyal medyadan olmuyor ( okadar çalısıyoruz etiket v.s) sahayamı insek ne kaç kişi gelir ? Bir platfrommu olustursak kisk sayısı hicde az değil 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@RETRET gecen konuda da boyle bir oneri sunmustu. Aglayin diye ((: sene gecsin bunlar komple silinmez ise uygulamaya calisalim. 

@C-force bende ayni iste, bu son muayene mevzusu olunca dislere baktirmaya gittim. Ilk gun zaten kavga dovus kayit yaptirdim bilmiyorlarmis bakanlar kurulu kararini. Sonra 10 den uzun olan muayene tarihleri icin hep 6tl odedim. Fakat her yer kalabalik tedavi yarim kaldi. Gecen bizim bakkala baska ilden tedavi alsaydiniz demis saglik mufettisi (((: Bunlar gerekce degil bakanliga gore yani.

Platform mevzusuna gelince buralarda bile yaziyoruz kimse destek vermiyor. Alismislik var. Zaten bizim milletin isyani, agrisi gecene kadar oluyor. Agri dindiginde herkes kosesine cekiliyor. Platform kurulmasini desteklerim. Her turlu calismayi yuruturum fakat toplumun katilmayacagi ortada gibi gorunuyor. 

Yine de etraflica konusalim, gundemde tutalim. Bu memlekette kendi cocuklarini dusunen bir iki yetkili insan buluruz heralde. Gecen yillarca tanidigim adam diyor ki iyi bisey bu. Hastane de tedavi oluyon en azindan diyor. Dedim zaten gecmiste de oluyordun. Muayene parasini oduyordun. Hasta olmadigin zamanlarda da her ay kimse para istemiyordu senden. Sigorta derdin olmuyordu. Sistemden muayene sirasi alip, ucretli tedavinin de onu kesilmis oluyor. Insanlara ozel hastaneden baska secenek birakmiyorlar. Zaten parasi olan gidiyor ozel hastaneye. Amk param olsa niye ben 6bin tl icin sagda solda konusayim. Ozele de gidebilecek imkanim yok.

Kaldi ki ozel hastanelere guvenmiyorum. Devletin kendi personeli herseye ragmen kafasi calisan, sinav gormus, iyi egitimli insan. Ozel hastanede kime nobet tutturduklari belli degil. Arslan gibi sinavini gecmis, bin turlu sikintiyla mucadele etmis doktorlarimiz var. Hepsi yurtdisina gitmeden kiymetlerini bilelim. Sagligin ozeli olur mu?

Bakin dis icin gittim mesela ozel klinige gitsem zart diye kanal tedavisi yapacak. Ama hastane de dolgu yapti simdi 2-3 yil kazandirdi bana, yine kanal tedavisi olur ama 3 sene sonra olur. Ha cene cerrahini begenmedim ona kalsa kanal tedavisi olacakmis, o cekilince 20ligi de cekerler diyor kendince. Kolay dis goruyor. Ee bu sirada ben hastaneye gelip gidiyorum, is gucu kaybi ne olacak (issiz adamin is gucu kaybi mi olur demeyin, verdigimiz yol parasi bile milli servettir.) Ozeller kesip bicme gurusu yani, elini versen kolunu kapiyor. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

Önceki konuda da yazmıştım. Ben 21 yaşındayım, üni 2 yıl okuyup bıraktım ve kaydımı sildirdim (sildirmesem hiçbir borç çıkmayacakmış) 

Kaydımı sildiğim yıl üniversite sınavına yeniden hazırlandım ve kazandım. Sonuç= 1000 lira civarı borç

En çok kızdığım şey belli bir borç biriktikten sonra sgk'dan faydalanma hakkını kaybetmen ama sigortadan faydalanamadığın halde borçlanmaya devam etmen

edit: 1.5 yıldır hastaneye gitmiyorum, 1 defa özel diş kliniğine gittim mecburi

slanger tarafından 31/Ara/19 04:55 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@slanger +1

Eskiden bu sekilde bir borcun olmadan yalnizca muayene ucreti odeyip muayene olabiliyor, ilac yazdirabiliyordun. Simdi borc gosteren sistemden sira alsanda hastanede seni kapidan ceviriyorlar. Dolayisiyla verilmesi gereken temel saglik hakkini elinden almis oluyorlar. Simdi insanlar hal boyle olunca Suriye'lilere bileniyor. Bu sene secim dolayisiyla 2019 sonuna kadar Bakanlar kurulu karari ile tedavi olunabilir mevzusu ile hastaneye gittim. 25 yasindan beri ilk defa. Doktor icerde mi diye soruyorum, cevap verecek Turkce bilen yok. 

Bende bunu anlayamiyorum iste. Ben okul okudum, askerligimi yaptim, suca karismadim, faturalarimi da oduyorum. Suriyeli de olup, bende olmayan nedir? Uzerine birde aylik 76tl borc yazmanin mantigi nedir? Gozume batiyor arkadas.