Genel Sağlık Sigortası - (Gss) V2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

İşsizim ödeyemiyorum hizmet de almadım silin diye yazın cimere. Siliyorlar. Gss çük cimer vakasından sonra akıllandılar biraz.

Hocam kendi ve ailemin adıma Hizmet aldığım zamanlar oldu fakat çoğu zaman muayene katılım payını ödeyerek cimere yazmış olsam ciddiye alıp silerlermi?

Ayrıca konu sahibi hocam tüm tahribat müridleri bu ciddi bir konu sosyal medyadan olmuyor ( okadar çalısıyoruz etiket v.s) sahayamı insek ne kaç kişi gelir ? Bir platfrommu olustursak kisk sayısı hicde az değil 

23 kişi bu yolla sildirdi, çükünün resmiyle nah yollayanı hapse atmışlar, terbiyesizlik etmeden ısrarla durumunuzu kısaca bildirin, tık diye bir anda siliniyor. Eylemle falan çözülmez.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    C-force bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

İşsizim ödeyemiyorum hizmet de almadım silin diye yazın cimere. Siliyorlar. Gss çük cimer vakasından sonra akıllandılar biraz.

Hocam kendi ve ailemin adıma Hizmet aldığım zamanlar oldu fakat çoğu zaman muayene katılım payını ödeyerek cimere yazmış olsam ciddiye alıp silerlermi?

Ayrıca konu sahibi hocam tüm tahribat müridleri bu ciddi bir konu sosyal medyadan olmuyor ( okadar çalısıyoruz etiket v.s) sahayamı insek ne kaç kişi gelir ? Bir platfrommu olustursak kisk sayısı hicde az değil 

23 kişi bu yolla sildirdi, çükünün resmiyle nah yollayanı hapse atmışlar, terbiyesizlik etmeden ısrarla durumunuzu kısaca bildirin, tık diye bir anda siliniyor. Eylemle falan çözülmez.

Benim bildiğim bu borcu hiç bir şekilde silmiyorlar.. (Sanırım sadece gelir testi yapılmadığı için çıkan borcu siliyorlar o da başka bir konu) Cimer Bimer zamanında hepsini denedim, borcu ödemek yada af çıkması dışında başka bir yol yok.

Sistem aynen şöyle: İşsiz misin ? veya 25 yaş üzerinde sigortası olmayan bir öğrenci misin ? Come on !

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Resim yükleyemiyorum sayfa hata veriyor sildiren dostumdan 4a 4b ve gss sayfalarının screenshotlarını aldım. Sisteme inanırsanız sildiremezsiniz, siz işinizi cimerle çözmeye bakın.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

550 gibiydi 700 olmuş

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu

buradan değil miydi beyler ?

önceden baktığımda askerlik ve işsizlik maaşı aldığım zaman yazıyordu. şimdi sadece alttakiler yazıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumunda cep telefonu kaydı olanlara bazı projeler kapsamında SMS ile ücretsiz bilgilendirme yapılmaktadır. SGK Cep Telefonu Bilgisi Beyan hizmetini kullanarak, Kurumun ücretsiz SMS hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız cep telefonunuzu kaydedebilirsiniz. Eğer kayıtlı cep telefonunuz varsa numaranızı güncelleyebilir veya silebilirsiniz.

Bu sayfa bilgilendirme amaçlıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtları esastır. Genel Sağlık Sigortası ile ilgili ek bilgiler ve açıklama videoları için http://www.sgk.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

bir borcum yoktu ama 01.12.2018'de 25 yaşıma girdim nisan 2019da askerdeydim mayıs 2019da sgkmı başlattım. aralıktan nisana kadar olan 5 ayda bir borç çıkarır mı diye arada bakıyordum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

shivo Hocam borcun olduğu halde bu durum sistemde uzun bir süre hiç görünmüyor ama görünmeyen o borç arkada faizi ile işliyor ve gün geliyor borç miktarı sisteme düşüyor ve sistemi (e-devleti) kontrol eden kişi "ayy o da ne, ben şok"  diyor :)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

shivo Hocam borcun olduğu halde bu durum sistemde uzun bir süre hiç görünmüyor ama görünmeyen o borç arkada faizi ile işliyor ve gün geliyor borç miktarı sisteme düşüyor ve sistemi (e-devleti) kontrol eden kişi "ayy o da ne, ben şok"  diyor :)

:)) o yüzden bakıyordum arada hocam. şimdi ne yapmak gerek işkurla falan konuşsam şu durumda bana borç mu çıkarırlar yoksa hiç ellemesem daha mı iyi acaba

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    shivo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

:)) o yüzden bakıyordum arada hocam. şimdi ne yapmak gerek işkurla falan konuşsam şu durumda bana borç mu çıkarırlar yoksa hiç ellemesem daha mı iyi acaba

Önceki mesajlarda cimer e yazarak borcu sildirenlerin olduğu söyleniyor ve eğer bu şekilde oluyorsa güzel bir yol ama bu olayın haricinde hiç bir çıkış yok ya sigortalı işe başlayıp devam edersin ve ilerde çıkan borcu ödeyip kurtulursun ve sigortan devam ettiği sürece borç falan çıkmaz yada hiç birşey yapmayıp beklersin af falan gelir ve bu şekilde borç silinir :S 

Adam çükünün resmini çekip nah alırsınız demek ile ne kadar haksızmış, bilemiyorum..

LhaNeT tarafından 01/Oca/20 20:25 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    C-force bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Hocam teşekkürler deniyeceğim

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    shivo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

Önceki mesajlarda cimer e yazarak borcu sildirenlerin olduğu söyleniyor ve eğer bu şekilde oluyorsa güzel bir yol ama bu olayın haricinde hiç bir çıkış yok ya sigortalı işe başlayıp devam edersin ve ilerde çıkan borcu ödeyip kurtulursun ve sigortan devam ettiği sürece borç falan çıkmaz yada hiç birşey yapmayıp beklersin af falan gelir ve bu şekilde borç silinir :S 

Adam çükünün resmini çekip nah alırsınız demek ile ne kadar haksızmış, bilemiyorum..

Cimerden sildirmek isteyenlere ek bilgiler: kredi kartınızın olmaması veya varsa da kullanmamanız gerekiyor, hesabınızda para olmaması gerekiyor, kartlı veya para kartlı para gönderme, mal veya hizmet alma yapmamanız gerekiyor. Yüksek faturalı gsm hattınız olmamalı. Son altı ay içinde adınıza faturalanmış mal olmamalı. Yani gerçekten senin ödeyemiyor olman ailenin de ödeyemiyor olması gerekiyor. Bunun yanında ısrarcı olmanız yönlendirdikleri yerlere gitmeniz gerekebilir sabırla üstünde durun. Sonuç borç sayfasından şu şekle dönecek.