folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Gerçekten Windows 'A Güveniyor Musunuz?

Gerçekten Windows 'A Güveniyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Ekşi de gören görmüştür zaten.

https://eksisozluk.com/7-mart-2017-wikileaks-belgeleri--5315788?a=popular

https://twitter.com/search?q=%23Vault7&src=tyah

"...dünya üzerinde microsoft windows'a sahip tüm bilgisayarlar spyware görevi görüyormuş, isteğe göre windows update vasıtasıyla arka kapılar açıyorlarmış. ..."

Sizi sizden iyi tanıyorlar. Hatırlamak istemediğini her anınız bir yerlerde depolanıyor. Yarın öbürgün belki milletvekili, müdür, CEO, başbakan olacak insanları doğdukları andan itibaren izliyorlar. Elde ettikleri bilgilerle yapabileceklerinin sınırı yok.

Her fırsatta Windows 'u göklere çıkarıp, "Linux 'da oyun yok ağbi" diyenler kardeşlerimin, arkadaşlarımın, tanıdıklarımın tanımadıklarımın düşüncelerini merak ediyorum. Lütfen paylaşınız.

(Muhittin topalak esprisiini yapacak olanlara gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=Eq8uI2oJd0Y

)

SkynetX tarafından 07/Mar/17 18:44 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

hacı bunlar zaten bilinen şeyler. Adamlar diledikleri zaman bilgisayarlarımızın, telefonlarımızın, internete bağlanan ne varsa tüm fonksiyonlarını bizden gizli olarak aktif ediyorlar. Kamera kayıtları alıyorlar, ses kayıtları alıyorlar ve cihazlarımızdaki verileri izliyorlar. Bu orospu çocukları tüm taknolojilerin hakimi. Facebook, Twitter, Snapchat, bunlar hep kontrollü şekilde izleniyor. Adamlar bizim herşeylerimizi biliyorlar, tanıyorlar, herşeyimizden haberleri var... Herşeyi biliyorlar amk evlatları. Bunları insanlara anlattığımız zaman da bizlere deli muamelesi yapıp dalga geçiyor mına koduğumun ayran köpükleri.

DrKeworks tarafından 07/Mar/17 18:49 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sadece Windows değil ki ? Android telefonlardaki Facebook uygulamasının belli aralıklarla ortamdaki sesleri dinleyip kelimeleri algılayarak ona göre reklam gösterdiğini adamlar açık açık sözleşmeye yazmışlardı.

Bu olay Google Chrome PC tarayıcısındada var ve başıma geldi. Hadi Linux kullandın diyelim peki akıllı telefonlar ? Android ve iOS zaten adamların elinde. E yüklediğin mesajlaşma yazılımalr Whatsapp, Skype vs'de onların elinde ? Kaldı ki geçen senelerde büyük HDD üreticisi firmaların hard disklerine fabrika çıkışlı olarak ABD merkezli bir kodlama gömdükleri ortaya çıkmıştı.

Person of Interest dizisindeki gibi bir makinenin varlığına inanıyorum artık.

https://www.youtube.com/watch?v=zHJu2PP-1Ck

mkyb tarafından 07/Mar/17 18:52 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Yapabileceğimiz en iyi şey özgür yazılımlara çok çok daha fazla destek vermek. Bu topluluğun içinde olmak.

Mesajlaşma yazılımınında güvenlisi yapılır e-posta istemcisinin de.

Android konusu cidden sıkıntı. Açılan programları bile logluyor Google. Düşün bu kadar basit bir şey.

iOS a zaten yapacak bir şey yok.

SkynetX tarafından 07/Mar/17 18:53 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

izleyin ulan izleyin 

akşam 10 dan sonra cam showda yaparım izleyin

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Yaşanmış örnekler

1-) Amerikada adam, bilgisayarında, sosyal medya hesabında durmadan çıkan erotik reklamlarda rahatsız olup microsofta mail atıyor. Microsofttan gelen cevap; "sayın ................. biz sizin internet kullanma alışkanlıklarınıza göre size reklam tanımlaması yapıyoruz" :))))))))))

2-)Geçen hafta bir mesele için Finansbankı aradım ve 3-5 dakika süren bi konuşma geçti. Akşam eve geldim bilgisayarı açtım, girdiğim sitelerin sağında solunda açılan reklam sayfalarının yarısından fazlası Finansbank reklamıydı.

Dahası var mı? Yaşamımızda gizlilik diye birşey yok...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

ubu os kullaniriz anacim biz de telefonda.

Ah dur, ubuntu da logluyordu dimi verileri

Püu anasını s.....

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Püu anasını s.....

Debian, Arch, Mint ????

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    end bunu yazdı

Püu anasını s.....

Debian, Arch, Mint ????

https://www.ubuntu.com/mobile

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sadece Windows değil ki ? Android telefonlardaki Facebook uygulamasının belli aralıklarla ortamdaki sesleri dinleyip kelimeleri algılayarak ona göre reklam gösterdiğini adamlar açık açık sözleşmeye yazmışlardı.

Bu olay Google Chrome PC tarayıcısındada var ve başıma geldi. Hadi Linux kullandın diyelim peki akıllı telefonlar ? Android ve iOS zaten adamların elinde. E yüklediğin mesajlaşma yazılımalr Whatsapp, Skype vs'de onların elinde ? Kaldı ki geçen senelerde büyük HDD üreticisi firmaların hard disklerine fabrika çıkışlı olarak ABD merkezli bir kodlama gömdükleri ortaya çıkmıştı.

Person of Interest dizisindeki gibi bir makinenin varlığına inanıyorum artık.

https://www.youtube.com/watch?v=zHJu2PP-1Ck

direkt var bu makine inanmamak için sebep yok.

Geçen gün google photos'u kullanıyorum kurcalıyorum, arama kısmına, ayakkabı yazıyorum, ayakkabı içeren fotoğrafları getiriyor.

bursa yazıyorum, exif konum verisi olmamasına rağmen bursada çekilen fotoğrafı getiriyor. ( fotoğraftaki içerik ile street view ve google görseller kıyası yaparak eşleştiriyor onu çözdüm.)

şimdi bakıyorsun, herşey clouda yöneldi. amazon cloudun kontrol ettiği data, google cloudun kontol ettiği dataların gücünü bir düşünün. bunları kullanıcılar ile eşleştirmek çocuk oyuncağı zaten. kaldı ki yapay zekanın bunları yorumlama yeteneği de illa ki gelişir bu kadar çok veri ile öğrenmesini sağlayarak.

imza.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google Photos'ta ayrı bir alem zaten. Tatilde köye gittim yazın. Fotoğraf ve videolar çektim. Kimisinde fotoğraf makinesiyle çekim yaptım kimisindede üşenip GPS özelliği açık telefonumla çekim yaptım. Fotoğrafları buluta atınca Google telefonla çekilenlerin GPS bilgilerinden haritada konum gösterdi. İşin ilginç tarafı telefonla çekilen fotoğraflardan etrafı ezberleyip fotoğraf makinesiyle çekilenlerede buranın yakınlarında çekildi ibaresi yazdı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 5575 Toplam Mesaj: 48
windows cia big brother