Giden Arama Engelleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Sevgili mürid kardeşlerim. Öncelikle bayramınızı kutlarım. Herkese hayırlı bayramlar. 

Önemli bir soru soracağım. Konuyla alakalı olarak özellikle Android yazılımcı kardeşlerim mesaj atarlarsa sevinirim.

Bir program arıyorum.

Program giden aramaları engelleyecek. Şöyle ki bir Android telefon kullanıyorum. Bu telefondan benim belirlediğim numaralar aranamayacak. Şimdilik bu işi gören bir program kullanıyorum, Play Store'da var. Fakat stabil değil ve bataryadan çok yiyor. 

Bu iş için ille program olması şart değil ama programsız yolunu da hiç görmedim. Fazlasıyla araştırdım, elimdeki programdan başkasını bulamadım.

Bu işi görecek bir program var mı? Veya bu programı yazdırsam -özellikle Android yazılımcısı müridlere soruyorum- ne kadara patlar?

adsizcengaver tarafından 03/Eyl/17 02:24 tarihinde düzenlenmiştir

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Sebebi özel değilse buraya özelse pm den yazarsan bakayım hocam araştırır bi apk atarım. birde kullandığın programın adı nedir ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Automate ile kolayca yapılabilir aslında şu ara biraz yoğunum fakat bakmaya çalışırım

Edit : hallettim bütçen varsa lösev e 10 tl yollayabilirsen sevinirim 

edit2 : özele gel ufak ayarları çekelim numara listesi

TheAvenqer tarafından 03/Eyl/17 10:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DesertSun
    DesertSun's avatar
    Erkek

android te bir broadcast ile giden aramaları baska numaraya yonlendirme veya hangup yapılabiliyordu onun için OUTGOING CALL bilmemne yetkisi gerekiyor bulursam kodunu paylasayım.

[BroadcastReceiver()]
        [IntentFilter(new[] { "android.intent.action.NEW_OUTGOING_CALL" })]

public class OutgoingCallInterceptor : BroadcastReceiver
        {

public override void OnReceive(Context context, Intent intent)
            {

string aranan = intent.GetStringExtra(Intent.ExtraPhoneNumber);
                Toast.MakeText(context, "aranan no: " + aranan, ToastLength.Long).Show();
                var bundle = intent.Extras;
                this.SetResult(Result.Ok, "09009009090", bundle);

}

}

DesertSun tarafından 03/Eyl/17 12:45 tarihinde düzenlenmiştir

::: REALHACKERS.NET ADMIN :::
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Direkt müşteri hizmetlerini arayıp yaptirmistim 10sene önce. Şimdi durum nedir bilemiyorum, kesin çözümdü. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

hazır konu varken sorayım.

sadece belli numaralardan gelen aramaları kabul eden diğerlerini engelleyen bi program var mı acaba bildiğiniz?

şöyle anlatayım: programı aktif ettiğimde belirlediğim 3-5 numara dışında,   kayıtlı kayıtsız gelen bütün aramaları meşgule alsın engellesin istiyorum.

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı

sadece belli numaralardan gelen aramaları kabul eden diğerlerini engelleyen bi program var mı acaba bildiğiniz?

şöyle anlatayım: programı aktif ettiğimde belirlediğim 3-5 numara dışında,   kayıtlı kayıtsız gelen bütün aramaları meşgule alsın engellesin istiyorum.

halletim löseve 10 tl bağış yaparsan

edit : şuan müsait değilim ama dediğini daha sabah yaptım akşam eve gidince atarım

TheAvenqer tarafından 03/Eyl/17 14:22 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı
    cann bunu yazdı

tam mesajı editliyordum "mesajınıza alıntı yapıldı" bildirimi geldi :)

"eğer yoksa böyle bi program aha fikir" diyicektim :) hatta "programın adı da family mode olsun" diyicektim :)

hocam bu durumda 10 tl fikir için + 10 tl isim için + 10 tl de benim yerime :)

toplam 30 tl bağış sözünüz oldu :)

şaka şaka benim +10 ayrı :) siz 20 tl gönderin yeter :)

edit: fikiri benden önce düşünüp hayata geçirmişsiniz  :) o zaman sadece isim hakkı bende kalıyor. o da beğenir de kullanırsanız... :)

sizin bağış miktarı 10'a düştü :P

cann tarafından 03/Eyl/17 14:34 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı
    cann bunu yazdı

"eğer yoksa böyle bi program aha fikir" diyicektim :) hatta "programın adı da family mode olsun" diyicektim :)

edit: fikiri benden önce düşünüp hayata geçirmişsiniz  :) o zaman sadece isim hakkı bende kalıyor. o da beğenir de kullanırsanız... :)

beynim yandı :f.As.DAS:d.asd ne oldu ne bitti hiç birşey anlamadım 10 tl borç 30 tl borç +20 falan :ASD:ASd:AS

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YKP
    YKP's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı
    cann bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı
    cann bunu yazdı

beynim yandı :f.As.DAS:d.asd ne oldu ne bitti hiç birşey anlamadım 10 tl borç 30 tl borç +20 falan :ASD:ASd:AS

AGAAA BENDE YAKLAŞIK 10 DAKİKADI ÇÖZÜMLEMEYE GİRDİM SENİN İÇİN :D OLAY ÇÖZÜLDÜ 10 TL YATIRACAN KONU KAPANACCAK YATIR ARTIK ŞU ON TL Yİ BE ADAM :D :D

YKP
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Guzel cevaplariniz icin hepinize ayri tesekkur ederim.

Bagis yaparim elbet, boyle bir hareketiniz takdire sayan hocalarim.

Bununla birlikte birkac daha not eklemek istiyorum.

Su anda kullandigim program aFirewall. Google Play'de mevcut. Gercekten ihtiyacimi karsiliyor ama sarjdan cok yiyor ve sadece belli surumlerde stabil calisiyor.

Bana hem tum Android surumlerinde calisani hem de stabil olani lazim. Sirf bu yuzden telefon modelini yukseltemiyorum :)

Ayrica belirledigim telefon numaralarinin aranmasini engellemekle birlikte *123# veya *149*xxxxxxxxxx# gibi USSD kodlarinin aranmasini da engelleyecek.

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Benim icin onemli bir konu gercekten. Cevap yazanlara bayram yogunlugundan oturu geri donus yapamiyorum. En kisa surede pm yoluyla donus yapacagim.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
Toplam Hit: 1869 Toplam Mesaj: 13
android android apk