folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gitar İle İlgili Bir İki Soru

Gitar İle İlgili Bir İki Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hacilar kendim ogrenmeye calisiyorum gitar calmayi kendime kadar :)

SImdi takildigim bir konu baslamadan sorayim dedim...

Gitar bir ritim aletidir yaziyor :) Gitarin bir klasik calma yontemi var birde akorlar la galiba :(

Benim aldigim kitapta amk ilk basta daha MiMajor Laminor v.s 3 tel birden tutmayla basliyor :(

Daha sonra buldugum bir videoda ise :( tek tek tellerle baslayin 1nci tel 1,2,3,4,5, perde falan...

Ben nasil baslayacagimi karistirdim ve sasirmis durumdayim :).

Benim niyetim solo calmak degil... (galiba her defasinda bir tel )

Asil amacim o Mi nior La major mu ney 3 tus birden ve o gitarin cikardigi guzel sen dan-dan-dan :)

Lutfen tassak mode on olmadan cevaplayin

saygilar...

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

MEsela bir scorpions calabileyim amk :) illada o tel-tel olan alistirmalari ypamalimiyim :) parmaklarin acilmasi icin :)

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

selim ışık derslerine bi göz gezdir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

klasık gitarda pop sarkıalrı calıcaksan yana ritim gitar calıcaksan o akorları ogreniceksin yok eger rock gibi daha kompleks sarkıalr calmak için notaları ve tekli basıslarını fılan ogren

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    Baracuda bunu yazdı

klasık gitarda pop sarkıalrı calıcaksan yana ritim gitar calıcaksan o akorları ogreniceksin yok eger rock gibi daha kompleks sarkıalr calmak için notaları ve tekli basıslarını fılan ogren

Nasil yani be haci anlamadim simdi :) .....

Ben Baris mancodan... scorpionsa.... ne bileyim pop ta calmak istiyorum
    :)

Demek istedigim su ki illa da o parmak egzersizlerini yapmak zorunda miyim?

Birde onemli bir soru :

Tel-tel calinan her sarki akorlarla da calinabiliyor mu ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    Baracuda bunu yazdı

Nasil yani be haci anlamadim simdi :) .....

Ben Baris mancodan... scorpionsa.... ne bileyim pop ta calmak istiyorum
    :)

Demek istedigim su ki illa da o parmak egzersizlerini yapmak zorunda miyim?

Birde onemli bir soru :

Tel-tel calinan her sarki akorlarla da calinabiliyor mu ?

yapmak zorundasın hocu parmakların açılması lazım elin her yere otomatik gitmesi lazım

öyle yapmazsan soğur bırakırsın

ayrıca birşey daha fazla kurcalama bu soruları tam olarak böyle yapılcak dedikten sonra hemen başla

yoksa benim gibi olursun öyle gitar çalanlara bakar için gider ama bi bok yapamazsın

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Hocam gitara başlamak için önce parmak alıştırması yapman lazım.(Tek tel) Sanırım aldığın kitap belli bir birikimi olanlar için

Selim Işık gitar dersi videoalarına bi göz at. Çok faydası olur. Bende evde kendim öğrendim, Selim Işık ile.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Haklisiniz hacilar tel tel basliyayim cunku : ONE LA DEDIM 3 er 3 er :) once tel egzersizi

Ezberledikten sonra ne sss.m istersem yaarim ztn parmaklarim curumedigi kaldi :) akor aleti almam gerek :) telleri degistirmem

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Peki ne kadar gider bu zimbirtili sesleri cikarma isi :)

cunku tan-tin-ton- baska yok 1 sene soker miyim acaba haftada 3-4 saat ile :)

Evde kendim ha :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

gitar öğrenmek hiç bir zaman bitmez :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    by_kamu bunu yazdı

gitar öğrenmek hiç bir zaman bitmez :D

Tamam haci sen biliyon diye hava atma :):):)

Abi demek istedigimi bal gibi anladim yani ortaya 1 senede bir b...k cikarabilir miyim sizce :)

Birde klasik gitarla basladim sorun olmaz herhalde sonra elektro falan gecersem :)

Toplam Hit: 3348 Toplam Mesaj: 35