Gmail‘E Gelen Tuhaf Spamlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

görüldüğü üzere gmail'ime bunlar gibi bir sürü saçma adreslerden sadece içinde The Message yazan mailler geliyor, içinde ne link ne bi resim ne bişi var amaçları ne olabilir? 

dahada saçma olan /at/rotkerim.com benim domain, bi ara baska bi mailimi yonlerdirmiştim fakat ndoqgk/at/rotkerim.com şeklinde oluşturulmuş bi epostam yok. 

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

Gönderen kısmında reklam yazıyor zaten :) Linkler Gönderen kısmında.

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

dalga mı geçmişler napmışlar asdasd :P

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Birileri bulk bounce check yapıyordur, egzantrik bir şey değil yani. Salla geç hocam.

anlıyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

hacı web mailden sitene gelen tüm mailleri bu gmaile yönlendirmiş olabilir misin?

yani şöyle bir özellik hatırlıyorum c panelde

@domain.com uzantılı mailleri yakala ve bana ilet tarzı bir seçenek vardı. o şekilde tanımlanmış bir mail adresi olmasa bile varmış gibi yakalayıp sana gönderiyordu

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

hacı web mailden sitene gelen tüm mailleri bu gmaile yönlendirmiş olabilir misin?

yani şöyle bir özellik hatırlıyorum c panelde

@domain.com uzantılı mailleri yakala ve bana ilet tarzı bir seçenek vardı. o şekilde tanımlanmış bir mail adresi olmasa bile varmış gibi yakalayıp sana gönderiyordu

oyle bi secenek var mı bilmiyorum sülocum ama aktif kullandıgım 3 mailim var sadece bir tanesini yonlendirdiğime eminim asıl onemli olan bir tane değil 7 8 tane geldi oyle ara ara, www.npgcable.com da kapalı bi domain suresi bitmiş gibi  baska bir yere yonlendiriyor. cok anlamıyorum da tuhaf yani.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı

Birileri bulk bounce check yapıyordur, egzantrik bir şey değil yani. Salla geç hocam.

zaten benim için bi sorun oluşturmuyor spama dusuyor cogu kez gormuyorum bile, dediğin şey ne bilmiyorum bi zararı olmaz değil mi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı
    buzukatak bunu yazdı

zaten benim için bi sorun oluşturmuyor spama dusuyor cogu kez gormuyorum bile, dediğin şey ne bilmiyorum bi zararı olmaz değil mi

Bazen eldeki sağdan soldan toplanmış veya wordlist ile falan üretilmiş e-posta listelerine boş veya sana gönderilen gibi kısa mesajlar içeren e-postalar gönderip geri dönenleri loglarlar. Bu geri dönüşler otomatik yanıt olabilir, bu e-posta adresinin mevcut olduğuna işaret eder. Veya servis sağlayıcıdan "bu posta kutusu yok" veya benzeri bir yanıt döner, bu mevcut olmayan bir e-posta adresi olarak işaretlenir. İşte bu yöntem ile "çalışan e-posta adresleri" listesi oluştururlar. bulk bounce check dediğim şey için yöntemlerden birisi de budur işte. Öyle bir şey gibi geldi bana.

anlıyorum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı
    buzukatak bunu yazdı

Bazen eldeki sağdan soldan toplanmış veya wordlist ile falan üretilmiş e-posta listelerine boş veya sana gönderilen gibi kısa mesajlar içeren e-postalar gönderip geri dönenleri loglarlar. Bu geri dönüşler otomatik yanıt olabilir, bu e-posta adresinin mevcut olduğuna işaret eder. Veya servis sağlayıcıdan "bu posta kutusu yok" veya benzeri bir yanıt döner, bu mevcut olmayan bir e-posta adresi olarak işaretlenir. İşte bu yöntem ile "çalışan e-posta adresleri" listesi oluştururlar. bulk bounce check dediğim şey için yöntemlerden birisi de budur işte. Öyle bir şey gibi geldi bana.

oha ansiklopedi bilgisi gibi :D hayretler içinde okudum bir konu anca bu kadar güzel anlatılır, anlat hocam bişile anlat bilgiye açım ben :D:D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

çok tehlikelisin buzukatak! manitusuzluktan bunlar hep

LaNCeLoT tarafından 12/Eyl/13 05:43 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

gönderilen mail ben olmama rağmen yani farklı kişilere gönderilen postalar bana da geliyor

bu ne biçim spam şeklidir .. biri anlatsada öğrensek .))

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
Toplam Hit: 4081 Toplam Mesaj: 13