folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Göğüs Kafesinde Batma Hissi?

Göğüs Kafesinde Batma Hissi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

Hafta başında öksürmeye başladım grip oluyordum üşüttüğüm belliydi. 3 gün şiddetli şekilde geçirdim sonra hafifledi grip. ama çarşmaba gününden beri sol tarafta alttan 2. kaburgamın orada bi batma hissi var 2 gün önce doktora gittim ekg falan çekti bişey yok gripten dolayı oluyor kas gevşeltici kullan dedi. bugün gittim aldım ama bi faydası yok ve şu anda batma hissi arttı bi fikri olan, başına gelmiş olan varmı acaba? yarın yine acile gidicem gibi gözüküyo :/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Psikolojik bir reaksiyondur. Bıçak saplanması, iğne batması, yumrukumsu kitle hissi, kamyon çarpması hali gibi durumlar şeklinde de seyredebilir. Hastalık, insanı bedenen olduğu kadar ruhen de yıpratır. Bunlar olası şeyler.

Bundan 4-5 sene evvel gözlerim ve burnumda seğirme vardı. Bildiğin löp löp kıpraşıyordu suratım. Ulan dedim yüz felci filan mı olacağız, nedir ? Tamamen psikolojik çıktı. Kafanı yorduğun oranda artarak devam edecektir.

Acil şifalar,

Selametle.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

kalp krizi belirtisi değil rahat ol. Aynen doktorun dediği gibi gripten dolayı kas sertleşmesi kaynaklı.. kaş gevşeticiye dayan :) bengay filan iyi gelir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

içim rahat etmiyor yinede.. Yarın gidip bi daha baktırayım ben en azından kafam rahat olsun  :/

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

kaslarla ilgili birşey. zaman zaman durduk yere de olur. kalple ilgili birşeyi zaten göğsünde hissetmezsin.

bu arada nickin vasıtasıyla Yüce Odin'e saygılarımı sunarım aklıma da gelmişken es geçmeyeyim.

Prometheus tarafından 04/May/14 04:10 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

kaslarla ilgili birşey. zaman zaman durduk yere de olur. kalple ilgili birşeyi zaten göğsünde hissetmezsin.

bu arada nickin vasıtasıyla Yüce Odin'e saygılarımı sunarım aklıma da gelmişken es geçmeyeyim.

öyle diyosunda kaptan 3 gündür devam eden bi durum o kafamı kurcalıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

için rahat edecekse git bi daha da söylüyorum işte, kalple ilgili şeyler omuzlara vurur. göğsünde hissedemezsin. anatomik olarak mümkün değil. filmlerdeki sahnelere bakma sen. ciğerlerini de hissedemezsin kolay kolay. hissetsen her nefes alışımızda hissederdik zaten. ne güzel evrimleşmişiz ki ciğerlerde kalpte sinir yok.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

banada bi kere olmuştu ama tamamen farklı bi konuda.Halısahada maç yaparken kaburgama cok sert bı tekme yedım adam resmen kaburgama pis burun vurdu.Doktora gıttım yenı sıgara ıcmeye baslamısım ıste doktor dedı sıgara ıcıyomusun dedım evet ıcıyorum.Göğüsümü dinliyo şimdi bayan doktor dediki akciğer zarında yırtılma olabılır.o aşşağıya vuruyo olabılır rontgen felan cektırdık.Bişi yok dedi yolladı.Sımdı karacigerimin uzerınde karnımı sıktıgımda bellı oluyo.Sankı kırılmışta doktor anlamamış gibi.

Acını hafifletmek icin sık sık ufak nefes al derın nefes alma zıplatır yerınden.Bide zorlama ağır kaldırma.kısacası yat uzan dinlen.Geçmiş olsun hocam

edit:Acildeki doktorlar savıyolar başlarından.Eğer korkulcak düzeyde ise randevu almanı o kadar  bekleyemem dıyosan ve maddi imkan varsa özele gitmenizi öneririm hocam.

Arslan25 tarafından 04/May/14 06:24 tarihinde düzenlenmiştir

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    OdiN bunu yazdı

Hafta başında öksürmeye başladım grip oluyordum üşüttüğüm belliydi. 3 gün şiddetli şekilde geçirdim sonra hafifledi grip. ama çarşmaba gününden beri sol tarafta alttan 2. kaburgamın orada bi batma hissi var 2 gün önce doktora gittim ekg falan çekti bişey yok gripten dolayı oluyor kas gevşeltici kullan dedi. bugün gittim aldım ama bi faydası yok ve şu anda batma hissi arttı bi fikri olan, başına gelmiş olan varmı acaba? yarın yine acile gidicem gibi gözüküyo :/

reflüden oluyor olabilir, özellikle açken daha fazla oluyormu bi dene.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

yaşın 21 olmasa büyüdüğündendir diyicemde  arkdaş 21 yaşındada bi dur demi

Onun dışında ciğerlerindeki hava boşalırken bazen bu tarz yanma hissi olabiliyor özellikle ciğerlerin uç kısmında ama bu tatlı bir acı oluyor genelde ,hani sporda bazı hareketler varya ciğerinizi söndürür orlarda bazen hissedilir.

Ama böyle yanmadan ziyade bir bıçak dürtüyormuş gibiyse bu kalp kırizi olabilir ama doktor anlardı bu olmayıncada ya ergenlikte olduğundan oluyormus yada stres den oluyor.Aynısı daha öncede başıma gelmişti ama bana doktor büyüdüğün için dedi geçirdi(16 yaşlarındayken) ama bizimkilere daha detaylı acıklamıştı böyle böyle diye

Yada basit bir göğüs kafesiyle alakalı kas sorunudur

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Hocam ben bir günde 2 bardak ve daha fazla kola içtiğim zaman oluyor bu tarz bir şikayet. Belki alakalıdır diye paylaşmak istedim...

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
Toplam Hit: 9504 Toplam Mesaj: 34