folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Göğüs Kafesinde Batma Hissi?

Göğüs Kafesinde Batma Hissi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı
    OdiN bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

hocam yaş kaç ? bende de vardı.yaş ilerledikçe azalır.arada tekrar eder hiçbişi olmasa bile.sonra geçer.çok zorlama.kaburga kemiklerinin sıkıştırmasındanda olabilen bişi.hasta olmasan bile soğukta kalsan bile olabilir.olur demiorum ama olabilir

93 doğumluyum hocam 21  yaşındayım 

Fakat bu kadarda olmaz ki arkadaş öksüremiyorm esneyemiyorum hapşuramıyorum sağa sola dönemiyorum yan yatamıyorum ne olacka bu böyle :/

Hocam git acile..

Ani  baslangicli Nefes darligi felan varsa pnomotoraks bile olabilirsin veya alttan baska birseyde cikabilir.bence aksatma..

.buyuk ihtimal gribe bagli bir yan etki gibi gorunuyor.....

Pnomotoraks olmak ihtimalin yuksek, Cunki bende boyle ufak agrılar vardı sonra aniden kalbimin altından bi agrı girdi öyle böyle değil, kalp krizi geciriyorum sandim. Hemen acile gittim, acilde agrı kesici igne yap diyom yapmıyor a.q beni keş sandılar herhalde :)) Sonra yaptılar işte rontgen cektiler uzman gogus dr baktı anlamadı birşey diğer dr sormaya gitti toplanmışlar öyle karar vermişler pnomotoraks cıktı. 

Dr gittiğinde pnomotoraks olma ihtimali var mı diye sor cunkı oyle kolay anlaşılmıyor...

Gogusden 1 cm delik acıp iceriye 15-20 cm uzunlugunda hortum sokuyor, hortumun diğer ucu hava tüpüne bağlı. O tüp içerdeki havayı cekiyor sen hava aldıkca. 1 hafta öyle dolastım hastanenin içinde. Bolbol balon şişirmek iyidir. 1 hafta sonra hortumu cıkarmıstı dr. hortumun ucunu kan tıkanmış yeterince hava cıkmamıştı. Ara sıra girer ama şiddetli agrı değil. 

Hortum care olmazsa ameliyat yapıyolar gogsunu boydan boya yarıyorlar bildiğim kadarıyla araştırmıştım :))

Geçmiş olsun, inş. kotu bi durum yoktur..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

aynı mevzu bende de vardı yatarken efsane batıyordu. daha yeni geçti . ulan nizam insan bir arar söyler

olum ciddi bişi yoktur diye aramadım ciddi bişi olsa söylerim zaten ama bi ara geçsin gene başlasın yapmııyo kanka bide koltuk altıma doğru ilerliyo bu :/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

gidip röntgen çektirdinmi sen pnömotorak gibi duruyor seninki

göğsüne elinle bastırdığında ağrı yapıyormu?

Derin nefes almaya çalıştığında ağrıdan alamamazlık ?

hareket edince ağrı?

yalnız pnömotoraks ise eğer gidip kontrol ettirmiyorsan korkutmak gibi olmasın diğer ciğerde aynısı olursa nefessizlikten ölürsün

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
Toplam Hit: 9522 Toplam Mesaj: 34