folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Google Sizi Dinlemesin ( Kişileştirilmiş Reklamlardan Kaçmak İçin )

Google Sizi Dinlemesin ( Kişileştirilmiş Reklamlardan Kaçmak İçin )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama niye karşısınız ki dinlemesine ? neden, cidden anlamıyorum. kişiselleştirilmiş reklam güzel bişey değil mi? sen ayakkabı alacaksan girip ayakkabı baktıysan, sana ucuz ayakkabıları kampanyaları cartları curtları göstermesi kötü bişey mi ? 

mesela geçen elektrikli diş fırçası baktım biraz, giriş seviyesi bir modeli 160 liraya almaya karar vermiştim. sonra instagramda bi reklam gördüm çok daha iyi bir model makrocenterda 140 a inmiş. şakk yapıştırdım hemen. hem daha ucuza hem de daha iyisini aldım.

ya da google mapse "benim evim şurası işim şurası" dediğinde gece dışarı çıkınca falan "bak eve son otobüse yarım saat var" gibi bildirimler atıyo, bu da harika bişey lan. adam napsın daha amk.

yok reklam göstermişte izliyomuş ta bilmemne de. e sen de bişeyler satmak istesen, ticarete girişsen sen de reklam yapacaksın. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama niye karşısınız ki dinlemesine ? neden, cidden anlamıyorum. kişiselleştirilmiş reklam güzel bişey değil mi? sen ayakkabı alacaksan girip ayakkabı baktıysan, sana ucuz ayakkabıları kampanyaları cartları curtları göstermesi kötü bişey mi ? 

mesela geçen elektrikli diş fırçası baktım biraz, giriş seviyesi bir modeli 160 liraya almaya karar vermiştim. sonra instagramda bi reklam gördüm çok daha iyi bir model makrocenterda 140 a inmiş. şakk yapıştırdım hemen. hem daha ucuza hem de daha iyisini aldım.

ya da google mapse "benim evim şurası işim şurası" dediğinde gece dışarı çıkınca falan "bak eve son otobüse yarım saat var" gibi bildirimler atıyo, bu da harika bişey lan. adam napsın daha amk.

yok reklam göstermişte izliyomuş ta bilmemne de. e sen de bişeyler satmak istesen, ticarete girişsen sen de reklam yapacaksın. 

Hocam soyle, sadece benim aramalarima gore bana en uygun reklami sunacak olsa eyvallah. Ancak onume cikardigi icerik ile beni hic aklimda olmayan, almayacagim bir urunu almaya yonlendiriyorsa guzel bir sey degil.

Sen simdi karar ver, sence bunlardan hangisini yapiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    herlocksholmes bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Hocam soyle, sadece benim aramalarima gore bana en uygun reklami sunacak olsa eyvallah. Ancak onume cikardigi icerik ile beni hic aklimda olmayan, almayacagim bir urunu almaya yonlendiriyorsa guzel bir sey degil.

Sen simdi karar ver, sence bunlardan hangisini yapiyor.

adam sana almayacağın bir ürünü nasıl aldırsın ? :D asdfadsf

mesela benim arabam yok, isterse her gün 100 kere bana araba paspası reklamı çıkarsın almam. nasıl almayacağın bir ürün aldırıyo sana amk ? 

reklam veren adam saçma salak bi kitle seçmiştir belki. önüne çıkmıştır (kimin önüne ne çıkacağına google değil reklam veren reklamı verirken seçerek karar veriyor). 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    karakutu bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba,

Bir çoğumuzun karşısına interntte ilgi duyduğumuz alanlarla ilgili reklamlar çıkmakta. Özellikle paronayak olmamıza neden olan "arkadaşla telefonda konuştuğumuz konular hakkında reklamlar çıkıyor yeeaa" Google nın ses kayıtlarımızdan yola çıkarak sunduğu hizmetin nasıl kapatılacağını göstereceğim. Bir çoğunuz biliyordur ancak yeryer bazı başlıklarda karşılaştığım için bende tekrardan bilgi tazelemk istiyorum.

Google'nın açıklaması aynen şu şekilde;

Web ve Uygulama Etkinliği açık olduğunda Google aşağıdakiler gibi bilgileri kaydeder:

• Haritalar ve Play gibi Google ürün ve hizmetlerinde yaptığınız aramalar ve diğer işlemler
    • Konum, dil, IP adresi, yönlendiren ve bir tarayıcı mı yoksa uygulama mı kullandığınız
    • Tıkladığınız reklamlar veya bir reklamverenin sitesinden satın aldığınız ürünler
    • Aradığınız son uygulamalar veya kişi adları gibi cihazınızdaki bilgiler

Not: Etkinlik, çevrimdışı olduğunuzda bile kaydedilebilir.

( bu açıklamaya ek olarak konuşmalarınız ve sesli aramalarınızda dahildir )

Bu etkinliği kapatmak çok basit,  ilk yapmanız gereken

https://myaccount.google.com/activitycontrols?pli=1  adresine girerek

Ses ve Konuşmaları dahil etteki tiki kaldırmanız yeterli.

Bende ikisi de kapalı. Şimdi TV de Hepsi burada reklamı çıktı. Dur lan bir deneyeyim dedim. Ekşi sözlüğe girdim. Hepsi burada reklamı çıktı :) 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    micropin
    micropin's avatar
    Erkek

2 ay önce Godady'den bir alan adı aldım, anasını satayım 2 aydır her yerde godady reklamı dönüyor. Bu reklamlar yüzünden yemin ediyorum godady'den midem bulandı. Sizin reklam algoritmanızı, mazunahome aile şirketinizi  sikeyim ben.

"Nasıl doğabilirsin ki yeniden önce küle dönmeden..."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

benim uzunca bir süredir kapalı.  reklamlar da ne konuşsam çıkıyor.

eylülden itibaren teknoloji detoksuna giricem :D akıllı bişey kullanmıcam.

pcde de linux. hadi bakalım :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Bu şekilde silemezsiniz.

Şuradan sileceksiniz: https://adssettings.google.com/authenticated?hl=tr 

Şuradan da her istediğiniz kısmı yönetip silebilir, kapatabilirsiniz.

Lupin tarafından 01/Haz/20 23:22 tarihinde düzenlenmiştir

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı
    karakutu bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba,

Bir çoğumuzun karşısına interntte ilgi duyduğumuz alanlarla ilgili reklamlar çıkmakta. Özellikle paronayak olmamıza neden olan "arkadaşla telefonda konuştuğumuz konular hakkında reklamlar çıkıyor yeeaa" Google nın ses kayıtlarımızdan yola çıkarak sunduğu hizmetin nasıl kapatılacağını göstereceğim. Bir çoğunuz biliyordur ancak yeryer bazı başlıklarda karşılaştığım için bende tekrardan bilgi tazelemk istiyorum.

Google'nın açıklaması aynen şu şekilde;

Web ve Uygulama Etkinliği açık olduğunda Google aşağıdakiler gibi bilgileri kaydeder:

• Haritalar ve Play gibi Google ürün ve hizmetlerinde yaptığınız aramalar ve diğer işlemler
    • Konum, dil, IP adresi, yönlendiren ve bir tarayıcı mı yoksa uygulama mı kullandığınız
    • Tıkladığınız reklamlar veya bir reklamverenin sitesinden satın aldığınız ürünler
    • Aradığınız son uygulamalar veya kişi adları gibi cihazınızdaki bilgiler

Not: Etkinlik, çevrimdışı olduğunuzda bile kaydedilebilir.

( bu açıklamaya ek olarak konuşmalarınız ve sesli aramalarınızda dahildir )

Bu etkinliği kapatmak çok basit,  ilk yapmanız gereken

https://myaccount.google.com/activitycontrols?pli=1  adresine girerek

Ses ve Konuşmaları dahil etteki tiki kaldırmanız yeterli.

Bende ikisi de kapalı. Şimdi TV de Hepsi burada reklamı çıktı. Dur lan bir deneyeyim dedim. Ekşi sözlüğe girdim. Hepsi burada reklamı çıktı :) 

Tek olasılık diyorum, cerezlerden dolayıdır, geçmişi sil o şekilde gözlemleyin. Bende kaç aydır sorunsuz yani kişiselleştirmiş.

Mevzu derin | Papikolas Planet
Toplam Hit: 10791 Toplam Mesaj: 29
google reklam arama