folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Göz Yorulmaması İçin Monitör Tavsiyesi

Göz Yorulmaması İçin Monitör Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Şuanki monitörüm 23" inca black series diye birşey

http://inca.guzelsite.com/wp-content/uploads/inca-monitor-haber.jpg

1080p 60hz ama 2-3 saat çalışınca kör olacakmış gibi hissediyorum

Özellikle beyaz plandaki yazıların hepten flulaşıyor.

Gözlük mözlük hak getire. ama misal retina macbookta çalışınca hiç sorun yok 

Şimdi kıyacam paraya alacam bi monitörde

sizce 1080p veya 2k 144hz 1ms lik oyuncu monitörlerinimi tercih etmeliyim ( arada csgo,lol falan atarım ), yoksa 4k 75 hz 3-4 mslik monitörlerimi tercih etmeliyim

yani bu oyuncu monitörlerinde genelde TN panel kullanıo sanırım, hangisi bilgisayarın başında uzun saatler çalışmak için iyi olur.

Edit : bütçe 1500 TL

Genki tarafından 28/Mar/17 10:55 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

F.Lux 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Çok uzun zamandır kullanıyorum fayda etmiyor

Genki tarafından 28/Mar/17 10:59 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    perize
    perize's avatar
    Erkek

Kullanmıs oldugum Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms (2xHDMI+MHL+Display) 4k Ultra HD PLS Oyuncu Monitör..Renkler dogal..Flicker Free ve Blue Light Filter gibi göz yorulmalarını engelleyen teknolojisi mevcut..eksi yönü Dahili hoparlör..sadece standart ses cıkısı var hic bir ses ayar ve secenek sunulmamıs..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Bi ara filtre programı gibi bişey paylaşılmıştı . renkler az soluyordu sanki konum açınca gün ışıgına göre tonları falan ayarlıyordu . 

bende baya işe yarıyordu % 50 yakın gözlerişm daha az yanıyordu . 15 saat üstü pc kullanımlarında %70 fark ediyordu . 

denemelisin.  ( ismini hatırlamıyorum :D ) 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    samaccc bunu yazdı

Bi ara filtre programı gibi bişey paylaşılmıştı . renkler az soluyordu sanki konum açınca gün ışıgına göre tonları falan ayarlıyordu . 

bende baya işe yarıyordu % 50 yakın gözlerişm daha az yanıyordu . 15 saat üstü pc kullanımlarında %70 fark ediyordu . 

denemelisin.  ( ismini hatırlamıyorum :D ) 

İşte onun adı  f.lux :)) f.lux candır.

**

Yuvarlak bir simgesi var. Oradan tonunu ayarlayabiliyorsun. Çok faydasını gördüm. Ayrıca monitoründe renk ayarı var benim. Orada game ve movie olanlar çok ışık veriyor. Onuda standart yapıp kıstım. 

Ben kullanıyorum. Sevap kazanayım diye de her gittiğim iş yerine kurdum :)

ama sırf beni dinlememek için gıcıklığına kullanmadılar. Şimdi çocukta 5 çeşit göz hastalığı var. Acıyormuyum? Hayır. 

Eğer gözünde sorun varsa monitör arama önce bir göz doktoruna git derim. Bir noktadan sonra hiçbirşey hayretmiyor.

Not: alternetif gunnar gözlükleri araştır. Birde çok eski kasalara takılan bir lens vardı. Oda süperdi. Araştirip motitörün önüne yaptırabilirsin. 

Resmini çekeyim bilenler söylesin neymiş

Monitor

Altta 

U.V. 100% Tv & monitor polarizing filters

futurist tarafından 28/Mar/17 12:17 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

arkadaşlar zaten flux kullanıyorum ama anlamsız bir şekilde önceden sıkıntı cıkmazken şuan sorun cıkartıyor.

İşin garip tarafı masaüstündeki monitörde gözlerim kayıyor, laptopta hiç bu sorun yok

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Mat bir monitör al kendine gozlerin bayram etsin, flux bence olduğundan kötü yapiyo

black implies white, self implies other, life implies death.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Grafik işiyle falan uğraşıyorsan 8 bit mat ekranlı monitör alman lazım. Uygun fiyatlı olarak aşağıdaki monitör var arkadaşa geçen ay aldık memnunuz. Ben de benq vw2424h kullanıyorum ama sıfırı yok. Bütçen 1500 TL ise bu tarz daha iyi bir monitör alabilirsin ama özellikle mat olmasına dikkat et. Grafikle renklerle işin yoksa 8 bit olmasa da olur.

http://www.hepsiburada.com/benq-gw2470h-23-8-4ms-analog-2xhdmi-full-hd-amva-monitor-p-BD805135

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Mat tamamda bit mevzusu ne için hacı abi, hiç oralara girmemiştim ben araştırırken.

Şimdi 2-3 yere baktım 8bit 10 bit renk farklılıkları mevzusunu vs anlatıyor, başka bi dalga dümeni var mı

Genki tarafından 28/Mar/17 13:25 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

Mat bir monitör al kendine gozlerin bayram etsin, flux bence olduğundan kötü yapiyo

1 senedir flux kullanıyorum. Neden kör etsin? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 2978 Toplam Mesaj: 19
monitör 144hz 4k fullhd 2k ips tn