folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Göz Yorulmaması İçin Monitör Tavsiyesi

Göz Yorulmaması İçin Monitör Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Benim 150 tl lik vga aoc monitör bozulunca servise verdim 2 hafta sonra bana 23'' mat ekran ips monitör verdiler AOC 23" I2369VM. Kedilerim dahil çok kullanıliyor evde hepimizin gözü ışıl ışıl cok memnunum. Özellikle mat siyah olmasi cok iyi. DCR filanda var öyle f.lux filan gerekmiyo. 

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Bide zaten monitör üstünde lamba mamba varsa arkadan güneş filan aluyosa kesinlikle mat monitör bak abi hiç bi şekilde ne sana ışık yansıyor ne görüntü rengi bozuluyor (bu post yukarıdaki monitör deneyimiyle atılmıştır) 

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Mat tamamda bit mevzusu ne için hacı abi, hiç oralara girmemiştim ben araştırırken.

Şimdi 2-3 yere baktım 8bit 10 bit renk farklılıkları mevzusunu vs anlatıyor, başka bi dalga dümeni var mı

Bit tam olarak şöyle mesela atıyorum sarı rengin 500 tonu var 10 bit olursa 500'ünü de görüyorsun 8 bit olursa 400, 6 bit olursa 300'ünü görüyorsun. Monitör gösteremediği renklerin yerine gösterebildiği en yakın rengi gösteriyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Sağolun arkadaşlar amazondan alacaktımda ibineler Türkiye gönderimi kapatmış

500-600 lira fark oluo ya

Şu hepsiburada veya vatan sepete atta ve pc kategorisinde indirim yapsa çökücem direk bitanesine

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Sağolun arkadaşlar amazondan alacaktımda ibineler Türkiye gönderimi kapatmış

500-600 lira fark oluo ya

Şu hepsiburada veya vatan sepete atta ve pc kategorisinde indirim yapsa çökücem direk bitanesine

Amazon.de Türkiye'ye gönderiyor, Türkçe destekleri de var bi bakın isterseniz. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Hocam ürün sayfasında ürünün gönderimi yok diyor olabilir, ödeme sayfasında gönderilip gönderilmediğini net bir şekilde görebilirsiniz. Ödeme sayfasında gönderiliyor olabilir, 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

OLED ler çıkana kadar (Paran varsa 2 yıla düzgün bir şey göreceğimizi düşünüyorum paran yoksa 5-6 yıla alınabilecek seviyeye gelecektir) ikinci el CRT monitör al düzgün bir markanın (CRT ler TFT LCD lerden çok daha iyi) . IPS TN VA panellerin hepsi boktan hepsinin ciddi kusurları var. Ancak illa tft alacaksan Samsung un yeni Quantum Dot ya da QLED olarak çıkaracağı modeller varmış onlara bak.

Not: Aldığın monitör DC olarak ışığı ayarlamalı eğer PWM kullanıyorsa senin için iyi olmaz. Ve eğer tft alacaksan strobing özelliği olmalı. Strobing özelliğinin faydası şu linkte hareket eden haritadaki isimleri okumayı sağlayan bir şey kısaca:

https://www.testufo.com/#test=photo&photo=toronto-map.png&pps=960&pursuit=0&height=0

Mesela şu anki monitörünle bir test et bakalım yazıları okuyabiliyor musun?

Fatih54 tarafından 03/Nis/17 19:25 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2977 Toplam Mesaj: 19
monitör 144hz 4k fullhd 2k ips tn