Gözü Rüzgardan Korumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Selam, 

Derdimi sikebilirsiniz, sorun değil. 

Havalar rüzgarlı, yolda yürürken rüzgar gözüme vuruyor. Gözlerim de bundan dolayı ağlamaklı oluyor. Bu rüzgarı önleyecek gözlük varmıdır? Bir de bu gözlük kışın karın parlamasından da koruyacak şekilde olursa sevinirim. 

Tavsiyelerinizi bekliyorum. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

güneş gözlüğü tak yaz kış, kışın millet deli zanneder, yazın divane.

not:uyusana olm.

DevilKingtr tarafından 14/Eyl/20 01:48 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

Okuyom ben ya. 

Ya sen neden uyumadın? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Götü rüzgardan nasıl korurum diye anladım ak :D

Gözlük dediği gibi arkadaşın. Güneş gözlükleri böyle damla diyorlar sanırım. Bak işte. Kask da kullanabilirsin :D

alektamovikmovik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

obsesif kompülsif bozukluğa doğru gitmesin çok ta bunu düşünmemeye çalış hocam günde kaç saat dışarıda oluyorsun sanki?

HACKEROKAN!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı

Okuyom ben ya. 

Ya sen neden uyumadın? 

^^`

~@~

Şunun için;

"..gözlük kışın Karın Parlamasından da Koruyacak şekilde olursa sevinirim.." 

Polarize Gözlük alabilirsin.( yalnız bunlar hep Koyu renkli oluyor, Açık renklisini bulamadım.

Koyu renkli olduğunda ve çerçeve sapı da ince öldüğünde iç tarafta Ayna gibi Yansıma oluyor, bu iç yüzey'de de AntiRefle olursa gözlerin rahat eder. Dış yüzey'de de "hafif(~%5-10)" derecede ayna kaplama olursa çok dikkat çekmez, kışın da. )

RitmFarbRacourci tarafından 14/Eyl/20 05:07 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Toz/Ruzgar icin insaat sahalarinda kullanilan gozlukelrden alabilirsin. Google'a "is guvenligi gozluk" yazarsan gorursun.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

obsesif kompülsif bozukluğa doğru gitmesin çok ta bunu düşünmemeye çalış hocam günde kaç saat dışarıda oluyorsun sanki?

Obsesiflik değil hocam bu çok rahatsız edici bir şey bazı insanlara oluyor yani dikkat oranıyla alakası yok . Bana da sık oluyor hatta çar çöp ne varsa sık kaçar gözlerim büyük ondan diye düşünüyorum.

Fakat gözlük vs.. gibi çözüm aramadım hiç özellikle çok koşturmacalı ya da stresli,çok acil halledilmesi gereken bir iş varılması gereken bir yer vara o zamanlarda daha bi oluyor ( algıda seçicilikten ) iyice sinirleniyorum.

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Obsesiflik değil hocam bu çok rahatsız edici bir şey bazı insanlara oluyor yani dikkat oranıyla alakası yok . Bana da sık oluyor hatta çar çöp ne varsa sık kaçar gözlerim büyük ondan diye düşünüyorum.

Fakat gözlük vs.. gibi çözüm aramadım hiç özellikle çok koşturmacalı ya da stresli,çok acil halledilmesi gereken bir iş varılması gereken bir yer vara o zamanlarda daha bi oluyor ( algıda seçicilikten ) iyice sinirleniyorum.

Gözlerde bozukluk yok. Yürümeyi severim, iki üç günde 1 saat yürürüm. Bu süre boyunca da rüzgardan dolayı gözlerim doluyor. Dokunsalar ağlarım. 😊

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Lens gözlük , siperlik

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocam en iyisi koşu gözlüğü. Bisiklet gözlüğü benzer ama bisiklet üzerinde insanın duruşu baz alındığından bel dik konumdayken terliysen buhar yapar. Aynı zamanda gözlüğün alt kısmından da hava girebilir, işe yaramayabilir. Bunu dikkat ederek al hocam.

Kategorilere göre bakabilirsin.

Cat 0 : gece kullanım için,

Cat 1: Bulutlu havalar için. (Kendinden sarı gözlük. Kesinlikle gece arabada, bisiklette, yürürken kullanıma uygun değil. cat 1 gözlük sarı renginden dolayı beyaz ışıkta, bulutlu havada daha iyi görmeyi sağlıyor ama karanlıkta tamamen kör ediyor. Sürücüler gece kullanımında kullanıyorlar ama ışıksız ortamlarda tam kaza sebebi.)

Cat 3: güneşli hava

cat 4: karlı zemin, parlayan zemin, deniz 

banneduser tarafından 14/Eyl/20 09:54 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
Toplam Hit: 1670 Toplam Mesaj: 15
gözlük rüzgar gözlüğü rüzgar