folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Grafik Tasarımı Amacıyla Monitör Tavsiyesi

Grafik Tasarımı Amacıyla Monitör Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar, 27 inç olmasını tercih ettiğimi ve bildiğiniz önemli özellikleri barındıran bir monitör öneriniz var mıdır ?

limit 2.500 türk lirası ancak o akdar para vermeye gerek yok diyip makûl fiyatlı ürünlere de yönelebiliriz.

aradaki farkı hissedirecek bir özellik var mıdır ?

Teşekkürler.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

kurgu montaj ile uğraşan bi arkadaşım ips paneli olan ekranlara bakıyordu sebebi renkler ile alakalı bişeydi aklımda kalan bu :D

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

hocam 27 inch monitörde en az 2k alman lazım yoksa iş yaparken pikselleri sayarsın ve aşırı rahatsız eder,

grafik tasarımdan kastın nedir? web tasarım mı yapıyorsun yoksa baskı - matbaa işleri mi?

önemli nokta sRGB ve AdobeRGB değerleri olacaktır, renk kalibrasyonu ve doğruluğu önemli, hz ve ms kısımları daha geri planda tasarım monitörlerinde

asus ve viewsonic bu alanda öne çıkan markalar ama

malum kur faktörü ve bütçen dolayısıyla aradığını 27 inch olarak bulabilirmisin bilemiyorum iyi araştırmak lazım.

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Merhabalar, 27 inç olmasını tercih ettiğimi ve bildiğiniz önemli özellikleri barındıran bir monitör öneriniz var mıdır ?

limit 2.500 türk lirası ancak o akdar para vermeye gerek yok diyip makûl fiyatlı ürünlere de yönelebiliriz.

aradaki farkı hissedirecek bir özellik var mıdır ?

Teşekkürler.

IPS panel, srgb profil kapsamı, çözünürlük, üretici; bu kriterlere öncelik verin.

Adobe RGB kullananlar doğala yakın üretemeyebiliyorlar, o yüzden SRGB tercihiniz olsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Adobeler, autocad, max, vray, sketchup ve en önemlisi lumıon

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

DCI p3 deskeli biş monitör bakman lazım. o paralara bulabileceğini sanmıyorum.. 

dell in ultrasharp modeli vardı 27'' geçen 2 tane aldım baya iyi. grtafik tasarımdan ciddi anlamda sağlam kazanmıyorsan srgb de bakabilirsin. ama bu sektörde dci p3 ün borusu öter.. 

ayrıyeten öyle 27 fhd de pixel sayarsın muhabbeti tamamıyle saçmalıkdan ibaret. hayatında hiç 27 kullanmamış insanların bu yorumu yaptığını düşünmekteyim. 4k 2k 1080 720 yi gün içinde sürekli kullanan birisi olarak rahat.a diyebi,lirim ki monitöre 20 cm den bakmıyorsan 27'' de siksen 1080p piksel sayamazsın. 30'' de bile sayamazsın sadece yazılar falan keskinleşmeye başlar. senin alman gereken monitör 2 k 4k çalışmıyorsan 27'' 1080p. ben tr nin en büüyük post prodüksiyon firmalarında çalışan bir olarak sana bunu tavsiye ediyorum. kendim de AFX 3D VFX birimlerine 27'' 1080p alıyorum. 

TurkForces tarafından 23/Nis/21 18:51 tarihinde düzenlenmiştir

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı

dell in ultrasharp modeli vardı 27'' geçen 2 tane aldım baya iyi. grtafik tasarımdan ciddi anlamda sağlam kazanmıyorsan srgb de bakabilirsin. ama bu sektörde dci p3 ün borusu öter.. 

ayrıyeten öyle 27 fhd de pixel sayarsın muhabbeti tamamıyle saçmalıkdan ibaret. hayatında hiç 27 kullanmamış insanların bu yorumu yaptığını düşünmekteyim. 4k 2k 1080 720 yi gün içinde sürekli kullanan birisi olarak rahat.a diyebi,lirim ki monitöre 20 cm den bakmıyorsan 27'' de siksen 1080p piksel sayamazsın. 30'' de bile sayamazsın sadece yazılar falan keskinleşmeye başlar. senin alman gereken monitör 2 k 4k çalışmıyorsan 27'' 1080p. ben tr nin en büüyük post prodüksiyon firmalarında çalışan bir olarak sana bunu tavsiye ediyorum. kendim de AFX 3D VFX birimlerine 27'' 1080p alıyorum. 

o paraya DCI p3 cihaz bulabiliyorsa bana da link atsın hocam .d

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    TurkForces bunu yazdı

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-optix-g27c4-27-165hz-1ms-mprt-curved-freesync-oyuncu-monitor.html?utm_source=epey&utm_medium=cpc&utm_campaign=epey_genel 

hocam bunda dci p3 var sanırım. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    TurkForces bunu yazdı

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-optix-g27c4-27-165hz-1ms-mprt-curved-freesync-oyuncu-monitor.html?utm_source=epey&utm_medium=cpc&utm_campaign=epey_genel 

hocam bunda dci p3 var sanırım. 

Var da;

1- VA panel, IPS değil(renk bakımından IPS her türlü tokatlıyor)

2- 1080P, 2K veya 4K değil

3- Curved, düz değil ve tasarım sırasında sorunlar yaratabilir dalgınlıktan

Bu üçünü kastettiğimi üstteki mesajların hepsini okuyunca anlamışsındır herhalde hocam(müneccimsen :D)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek

Hocam Koray Birand renk doğruluğu ve  f/p açısından viewsonic için gayet iyi bir seçim diyordu.

https://www.youtube.com/channel/UCKexPzIpGjE3ynXtbqWVs0A

hawk
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Dell Ultrasharp 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 2209 Toplam Mesaj: 22
monitör tavsiyesi