folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Grafik Tasarımı Amacıyla Monitör Tavsiyesi

Grafik Tasarımı Amacıyla Monitör Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Dell Ultrasharp 

hangisi ?

var mı aktf satış linki ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam bende senin dediğin programları kullanıyorum SRGB monitör almanı tavsite ederim Viewsonic VP2458 kullanıyordum bi kaç gün önce sattım şuan Dell Ultrasharp U2518d QHD kullanıyorum gayette güzel. Biraz daha limit ekleyebilirsen Dell Ultrasharp U2520D alabilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

aranması gereken özellikler;

- en az p3 renk gamutu

- ips panel (27" için en az 2k çözünürlük)

- pantone kalibrasyonu

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Monitör demişken,

Şu link bilgi niyetine burada dursun.

http://www.cezmikardas.com/blog/2016/4/20/renk-bilimi-renk-evreni

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

https://www.monsternotebook.com.tr/oyuncu-monitoru/aryond-a32-v1-1/ şunun için biri görüş bildirebilir mi acaba ? f/p ürünü gibi geldi de.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

https://www.monsternotebook.com.tr/oyuncu-monitoru/aryond-a32-v1-1/ şunun için biri görüş bildirebilir mi acaba ? f/p ürünü gibi geldi de.

Curved olduğu için grafik için uygun olmayabilir. Ben düz panel tercih ederdim. Fotoğrafçıyım aşağıdaki monitörü kullanıyorum memnunum. 104% sRgb gösteriyor. 2k, 75 Hz, mat panel.

https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-philips-275e1s-00-27-4ms-qhd-freesync-ips-fiyati,560978996.html

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Sen harika bir monitörde muhteşem bir iş çıkarıyorsun ama müşterin 100 liralık ekrandan bakıyor ona :D:D

gibi bir şey olmasın sonra da jdfngdfkgdflk

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

şunu önerebilirim

iş baskıya gidecekse monitörden çok 

baskıdaki ile çıktıdaki renklerin birbiri ile eşleşiyor olması önemli bu seviyede kalibrasyon yapabileceğin bir ekran bakabilirsin 

yüksek çözünürlük olması çalışırken işini kolaylaştıracaktır 

çalışmalar baskı değilde digital olarak ekrandan izlenecekse kişisel kanaatimce çok önemli değil diyesim geliyor( ama önemli genede)

çünkü amk tasarımanda aynı rengi

kendi bilgisayarında farklı müşterinin bilgisayarında farklı kendi telefonunda farklı müşterinin telefonunda farklı tv de farklı projeksiyonda farklı aynı marka model monitörü kullanan çalışma arkadaşında farklı gözüküyor mk :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

https://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-32-vx3276-2k-mhd-2k-ips-4ms-hdmi-dp-ultra-inca-cercevesiz-monitor.html 

şunu alacak gibiyiz ama tam karar veremedik .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

İş yerinde kullandığım monitör  orta alt kısmı aşırı derece de ısınma yapıyor  neden bilmiyorum. Renkleri v.s güzel, sadece öne geriye eğim yapıyor yükseltme alçatma v.s yoktur.

Toplam Hit: 2170 Toplam Mesaj: 22
monitör tavsiyesi