GSS Prim Borcu Hakkında Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Selamlar,

Bugün işyerinde son günüm. Yarından itibaren işsiz görünüyor olacağım. Herhangi bir malım mülküm yok. Şu an iki ev arkadaşımla birlikte kalıyorum, muhtemelen evin geliri yüksek olduğu için borç ödeyeceğimi düşünüyorum.

İkametimi babamın yanına aldırsam, onun da malı mülkü yok ve emekli aylığı alıyor. (Ayda 275-400 TL aralığında bir yerlerde.) Bu şekilde borç ödemekten kurtulacağımı düşünüyorum.

İlk sorum: Yöntemim doğru olur mu?

İkinci sorum: Eğer yöntemim doğru değilse ne yapabilirim?

Üçüncü sorum: Yöntemim doğru ama başka çok daha kullanışlı yöntemler varsa, onlar için öneride bulunabilir misiniz?

Sen hiç kaval çaldın mı?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İşsizlik maaşı diye bir şey var?

https://www.turkiye.gov.tr/issizlik-odenegi-basvurusu

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Kendi isteğimle ayrılıyorum işten hocam. O bana işlemiyor. Zaten işsizlik maaşı peşinde değilim, yok yere borçlanmayayım yeter.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Babanın yanına alırsan daha kolay borç kitlerler. Aynı ikametgahdaki dayı, amca, hala, teyze hepsinin maaşı senin maaşın. Aynı şekilde aynı ikametgahdaki babanın, dayının, amcanın mülkleri senin mülklerin. :))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Hocam babamın malı mülkü yok diye belirttim zaten. Yalnız yaşıyor ayrıca.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    çok anladığımdan değil ama yöntemin bana mantıklı geldi. ^_^//

tabi bilenler birşeyler daha çiziktirebilir ?_?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Devlet bir şekilde kitliyor merak etme.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Ev arkadaşların ikametgahlarını babalarının yanına aldırsınlar, nasıl olsa SGK'lı çalışan oldukları için sorun olmaz. Sen evde oturan tek kişi olarak gözük.

Çözümün bu.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

Allah kolaylik versin dostum.bence sgk ya git durumu anlat onlardan yardim iste.insan evladi olan yardim eder bu dueumda vardir elbet bir yolu

Telegram @WVesselam
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

İşleyişte SGK nın alaksı yok.

Kaymakamlıklardaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma birimleri sana girecek parayı belirler. SGK ise SYveD gelen ücreti senden tahsil eder.

Konu gizli olmadığı için öm atıyorum şimdi.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

İşleyişte SGK nın alaksı yok.

Kaymakamlıklardaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma birimleri sana girecek parayı belirler. SGK ise SYveD gelen ücreti senden tahsil eder.

Konu gizli olmadığı için öm atıyorum şimdi.

Bizde isteruk

delimiyim ben?
Toplam Hit: 2991 Toplam Mesaj: 21
işsizlik gss prim borcu