GSS Yi Napmak Lazim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selam beyler

sms geldi sgk dan, baktım edevletten 5k borç çıkarmış devlet babamız.

31.12 ye kadar öde diyor

bunu ödemezsem ne olur ? ya da var mıdır bi yolu ? 

bide ben bağkurluyum bana niye gss çıktı mk

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

mal bi sistem .  

işe girişi sen bildir medin diyeceklerdir :D o kadar gelişmiş bir sistemleri var .

ssk binasına git    . bağkurlu olan kısımları silerler . hiç güvencen olmayan dönemleri ödeyeceksin . 

,(bağkurda sağlık ödeniyorsa gss olmaz  )

samaccc tarafından 17/Eki/21 18:14 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    samaccc bunu yazdı

mal bi sistem .  

işe girişi sen bildir medin diyeceklerdir :D o kadar gelişmiş bir sistemleri var .

ssk binasına git    . bağkurlu olan kısımları silerler . hiç güvencen olmayan dönemleri ödeyeceksin . 

xd bağkurumu ödemiyorum, ama bağkurdan borcum var. şimdi gss çıkınca 2 kere borcum olmuş olacak :P 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

mal bi sistem .  

xd bağkurumu ödemiyorum, ama bağkurdan borcum var. şimdi gss çıkınca 2 kere borcum olmuş olacak :P 

valla isteğe bağlı bağkurun süres var zaten 6 ay (emin değilim) ödemezzsen iptal oluyor. 

dükkan var bağkur luysan orasını bilmiyorum  .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

e devletten sgk hizmet dökümünün barkodlu belgesini oluşturup sgk'ya mail at silerler

2015'de aynı durum başıma geldi, mail ile sildirdim

ayrıyetten 1 kasım'a kadar ödemezsen bağkur borcunu, nisandan önceki borçlarını ve günlerini siliyorlar. 

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/calisan/yapilandirma_kanunu/yapilandirma_soru_cevap

• Prim borcu bulunan Bağ-Kur sigortalılarının borçlarını 1 Kasım 2021 tarihine kadar ödeyememeleri veya yapılandırma kanunu kapsamında yapılandırmamaları halinde;
        • 30 Nisan 2021 (Nisan ayı dahil) tarihinden önceki prim borcu bulunan hizmetleri durdurularak, prim borçları silinecektir.
      • Faaliyetlerine devam edenlerin ise sigortalılıkları 1 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla yeniden başlatılacaktır.
    • Daha sonra sigortalı ya da hak sahipleri tarafından talep edilmesi halinde durdurulan sigortalılık sürelerinin tamamı, talep tarihindeki prime esas kazanç tutarı üzerinden hesaplanarak borç tutarının tamamının borcun tebliğ tarihinden itibaren üç ay içinde ödedikleri takdirde, bu süreler sigortalılık süresi olarak değerlendirilecektir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

60 gündne fazla borç varsa devlet hastaneis harici provizyon alaman onuda unutma, bişi mişi olur ortada kalma

çoluk çombalak yok, evli değilsen, banada bişi olmaz diyorsan koy götüne gitsin ödeme amq 

Genki tarafından 17/Eki/21 19:35 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Benim de 1.5 K varmış amk.

Ben mezun olmuş işsizken birikmiş heralde diyecem ben aradım SGK yı bana silindi dediler ben de sonra bakmadım. İşin komedi kısmı ben her hastaneye gittiğimde hep muayeneye 50 tl hem de ilaca para veriyordum amk.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Canım benım bağkuru ödesen gss borcun çıkmıyor , bağkur ödenmedıgınden cıkıyor gss ışte.

Dıcen kı bu nasıl ış NE BILEYIM AMINA KOYDUGUM GARIP YONETIMI. Vergısını odeyene namuslu 'vatandaşına zulÜm' sıkık devlet sanane lan benım bağkurumdan ödemısım ödememısım göt lalesı dığ mı üstüne bır de ceza kesıp gss yazıyor?

Bağkur ödemeye başlasan gss duracak ama mevcut gss borcu sılınmeyecek lan çok param var sıkıme taşağıma süreyım gss yı kapatayım ödeyıp desen ödedıgın mıktar bağkur a ödenmışçesıne bağkur una eklenmeyeek?

Yıne dıcen kı bu nasıl ış NE BILEYIM AMINA KOYDUGUM GARABET YONETIMI.

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

peki bunu ödemezsem e-haciz falan gelir mi hesaplarıma ? 

haciz gelmeden önce ivd.gib.gov.tr burda falan görünür mü ? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Hocam gss e henüz hacız gelmıyor HENÜZ, devletın ne yapacagı belırsız ölümü gösterıp sıtmaya razı etme teknıgı de yapabılır. Secıme dogru belkı tamamen sıler düşük ıhtımal belkı de yaptırıma tabı tutar e*hacız vs.. gıbı

SU AN GELMIYOR HENÜZ GELMIYOR ama bu henüz hemen de sonlanabılır :))

Şu da var bu borçlar bır gun muhakkak sılınecek ya da boyle ınsanı kısıtlayan zorla yapılan bır formattan cıkartılacak bagkuru olan adam odemese de gss ı cıkmayacak mısal ya da gss e odenen bağkur , sgk prımlerıne eklenecek gıbı gıbı.  Kah farklı yonetım kah 15 sene sonra muhakkak bu garabet gss boku bır sekılde yok edılecek.

Kurtlar tasma takmaz....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    LaNCeLoT bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Hocam gss e henüz hacız gelmıyor HENÜZ, devletın ne yapacagı belırsız ölümü gösterıp sıtmaya razı etme teknıgı de yapabılır. Secıme dogru belkı tamamen sıler düşük ıhtımal belkı de yaptırıma tabı tutar e*hacız vs.. gıbı

SU AN GELMIYOR HENÜZ GELMIYOR ama bu henüz hemen de sonlanabılır :))

Şu da var bu borçlar bır gun muhakkak sılınecek ya da boyle ınsanı kısıtlayan zorla yapılan bır formattan cıkartılacak bagkuru olan adam odemese de gss ı cıkmayacak mısal ya da gss e odenen bağkur , sgk prımlerıne eklenecek gıbı gıbı.  Kah farklı yonetım kah 15 sene sonra muhakkak bu garabet gss boku bır sekılde yok edılecek.

haci harbiden haraç yani başka bi açıklaması yok. benden sigorta parası aldığı tarihlerde hastaneye gitsem para ödeyecektim.

Toplam Hit: 2128 Toplam Mesaj: 23
gss borcu