folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Guillain Barre Sendromu Duydunuz Mu?

Guillain Barre Sendromu Duydunuz Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. Umarım kısa zamanda atlatırsınız. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam cok gecmis olsun.

Erken tani olmadigini dusundugunuz icin herhangi kotu bir sey hissediyorsaniz sunu soylemek isterim, hastalarin onemli kisminda aniden, hizlica, enfeksiyona bagli gelisiyor. Yani erken tani mumkun olmuyor olamiyor. Sakin fark edemedik diye kendinizi suclamayin.

Su noktada sebebinin tedavi acisindan bir onemi yok ama doktora hangi antikor testlerini yaptiklarini, nedeni hakkinda bir sey soyleyip soyleyemeyecegini sorabilirsin. Nedeni olan mikroplarin arasinda hem bakteriler (campylobacter, mycoplasma vb.) hem virusler (covid, grip, cmv vb.) var. Ilk hastanelik oldugunuzda yuksek ihtimalle ya hala aktif bir enfeksiyonu vardi ya da yeni gecirmisti, cok merak ediyorsaniz veya bir ihmal oldugunu dusunuyorsaniz (orn. campylobacter jejuni onde gelen sebeptir, iyi pismemis tavuktan cok guzel bulasir, bir yerde supheli tavuk doner yedikten sonra olduysa ve dava acmayi dusunuyorsaniz) kanda hizlica igm igg vb. baktirabilirsiniz, kanit teskil eder. Boyle bir durum sozkonusuysa hizli davranmak onemli, kendi hastaneniz sikinti cikariyorsa bir tup kani ozel bir hastaneye/laba da goturebilir kendi imkanlarinizla arastirabilirsiniz.

Otoimmun hastaliklara karsi cok bir tedavimiz yok :( umarim yanit verir. 

Tekrar gecmis olsun, sormak istedigin varsa elimden geldigince yardimci olmaya calisayim.

---

Konu asi karsitligina evriliyor gibi hissettigim icin ekleme yapmak istedim: bu bir bagisiklik sistemi bozuklugudur, ameliyat veya asi olmak tetikleyebilir cunku bunlar bagisiklik sisteminizi durten prosedurlerdir. Lakin mikroplar da tetikler, hem de mikroplar bagisiklik sistemini daha beter durter. Yani asi nedeniyle bu sendromun gelismesinden korkuyorsaniz, covid nedeniyle bu sendromun gelismesinden daha fazla korkuyor olmalisiniz :) yoksa durum her gun araba kullanip, duser korkusuyla ucaga binmemekle ayni sey oluyor.

izzmarit tarafından 13/Mar/23 09:23 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

Öncelikle hastalığı direk biontech aşısına bağlamış olduğuma dair yorumumu düzeltmek isterim. İnternette ve yabancı sitelerde yaptığım araştırma neticesinde böyle bir yorum yazdim. Kesin olmayabilir. Bilgi kirliliği yapmak istemem. 

Şuan 20 günü geçti. Yoğun bakım süreci. 14 gün entübe kaldiktan sonra Trakeostomi ile solunuma devam ediyor. Makineye bağlı kalacak sanırım. Solunum kasları fazla etkilenmiş. Umarız zamanla da olsa düzelir. 

Boğazında faranjit vardı. İlaç falan kullanmıştı ama sanırım etkisini göstermedi ilaç. Tam nedenini biz de bilemiyoruz. Sonucu bu şekilde oldu. 

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

Çok uzun süren tedavi sonrası annemin trakeostomisi çıktı. Sonra fizik tedaviye başladık. Çok şükür toparladı.  Sürekli sol omzunun ağrıdığını söylüyordu. Yoğun bakım sürecinde verilen steroid nedeniyle avasküler nekroz görüldü sol omzunda. Şimdi bununla ilgili tedaviye başlayacağız.  Annemde AMAN yani en agresif olanın teşhisi konulmuştu. Süreci paylaşmak istedim. 

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

Gelmiş geçmiş olsun hocam, çok sevindim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam.Güzel haberlerini almak sevindirdi bizleri.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oki
    oki's avatar
    Erkek

geçmiş olsun.

tuğra
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Ağzına sıçarım öyle hastalığın. İsmi bile bok gibi. Aşı olanlar aspirine devam etmeli ve şeker kullanmamalı.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Gecmis olsun hocam.

Bende priformis sendromu cikti 7 ayda 6 farkli doktor teshis koyamadi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Gecmis olsun hocam, daha da saglikli gunleriniz olsun.

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 2860 Toplam Mesaj: 33
#guillain #sendrom #hasta