Gul Kurdistan Dedi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

hocam o karnı açlar koskoca Türkiye cumhuriyeti ile savaşa girmeye cesaret edemezler. Diyelim ki ırakın kuzeyinde bağımsız bir kürdistan kurdular türkiye ile diplomatik ilişki içine giremezler zaten Türkiye girmez. Onlar kendi karnını bile doyuramazlar bundan emin ol o sözkonusu devlet kurulsa bile çok yaşayamaz

mesele türkiyeden toprak koparmak olduğu zaman kusura bakmasınlar buradan bir santim toprak bile alamazlar bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Atatürk kürtler için güzel bir söz söylemiş hiç duydunuz mu ? Kürtler atatürke gelmişler biz millet olmak istiyoruz ve dolayısıyla devlet kurmak istiyoruz demişler Atatürk de demiş ki

" Siz millet değilsiniz, olamazsınız da. Millet olamayan devlet de olamaz, hiçbir zamanda olamayacaksınız"

başka söze gerek varmı :D 

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:
    -----------------------------

RhiFaT bunu yazdı:

vay anasını lan bu çok kötü olmuş.

abdullah gülü severdim en azından ılımlı vizyon sahibi bi adam derdim.diğer siyasetçilere benzemiyordu

ama bunu demesi çok kötü bu resmen orada kurulacak bir kürt devletini tanımak demek.

vatan uğruna ölen 1000lerce şehidimizin kemikleri sızlıyordur. :(

ama eğer pkk'yı silahla değil de diplomatik yolda bitirmek istiyorlarsa ve oradaki yerel yönetimle iyi ilişkiler kurup pkk ya yaptırım uygulatılacaksa orası başka.

zira işin bir tarafında görüyoruz ki yıllardır çatışmayla bir yere gelinmiyor sonuç alınmıyor çünkü karşındaki bir ordu değil terörist.

terörün ne zaman da geleceği belli olmuyor olan vatan evlatlarımıza oluyor.

eğer bop için yapılmış bişey ise çok kötü ama diplomatik bir taktik ise bekleyip sonucu görmek lazım.

Zaten Amaç Pkk ya, Al işte Kürdistanın, Orada kal, Ve Bir Daha Ülkeme Ayak basma Olayına getirmektir Gülün Amacı. Nihayetinde, Pkk Mecburen Durmak zorunda kalacaktır, Doğru bir Politikadır. Aksi Halde Türkiye Pkk yı, Ve Saldırılarını Bahane Göstererek, Kürdistana Askeri Savaş Açma Yetkisi elde Etmiş olacaktır. İşte Diplomasi dedikleri şey bu.

Gel gelelim, Binlerce Şehitlerimizin Kuzey Irakta Kurulan Devlet le ilişkisi nedir anlayamadım. Tarih Boyunca Tek Düşmanınız Kürtlermiş Gibi Görüş beyan Etmenizi Gerçekten anlayamıyorum, Onca Devlet olarak Düşmanları Duruyorken ve Diplomaside bile bir çok tavizleri Verdiğimiz Devletler varken, Bu Söylemi Kuzey Irakta Kurulacak Bir Kürdistan Devleti Söz Konusu Olunca Kullanmanız Bence Yanlıştır.

Zira Gerekirse Binlerce Şehit Vermiş isek, Bi Binlerce Daha verir, Dünyayı Dar ederiz Bize Düşmanlık Besler ler ise Demeniz Doğru Söylem değilmidir.?

----------------------------

Hocam allahın aşkına akıl mantık almaz senin bu açıklamana.Irak kimin elinde Amerikanın.PKK kimin elinde oda Amerikanın.Şimbi bunların asıl amacı ney ? büyük kürdistan hayali.Şimdi bu hayal ettikleri toprakların bir  kısmı nerde TÜRKİYEDE e ne olucak bunlar yine bize sataşıcak böylece.Sen onların orda oturacağını filanmı zannediyosun ? otursa bile onlar bizim katilimiz onların er yada geç bulunup yok edilmesi gerek.Kürdistana savaş açma yetkisi tabiki alınacak.Kürdistan kürtlerin serbestçe kurduğu bir ülke olmayacak bunu öncelikle bilesin.Amerika kimseye işi olmadığı yerde kıyak geçmez.Kürdistanı kürtler bile kursa o adamlar benim toprağımı kendi toprağı gibi gösteriyo bu nedir SAVAŞ sebebidir açık ve netti.Kaldıki hala böyle düşünen insanlar var.İşte kürt devleti kurulcak oh ne güzel eğlencez amerika baba bize özgürlük verdi carttur curttur.Hala siz hayallere kapılmaya devam edin.Amerika öyle güzel oyunlar oynuyorki işte böyle insanların beyinlerini yıkıyo.Biz düşmanımızada taviz vermeyiz.Bize düşmanlık beslemeleride ortada zaten Barzani kıyarının Talabani kıyarının PKK ile yaptığı antlaşmalar ve destekleri ortadadır.Şimdide yapmak istedikleri hesapta biz PKK ya karşıyız mesajı vermekBirde sana bişi sölimmi biz bu salaklar için bi daha savaşa girmeyiz YILANIN BAŞINI KÜÇÜKKEN EZİCEKSİN.Yanıbaşımızda Amerikanın kukla devletinin Amerika ve İsrail tarafından donatılıp bize savaş açmasını bekleyemeyiz.Ayrıca Irağı dağıtıp mutlu oldunya hayret ettim buna.Saddam zamanında azına sıçıyodu onların.İstediğimiz gibide operasyon yapıyoduk.Ben valla anlamıyorum seni.Bize yarar sağlayanları bi kenara bıraktın.Nerde düşman var dost yaptın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Blue_moon bunu yazdı:

hocam o karnı açlar koskoca Türkiye cumhuriyeti ile savaşa girmeye cesaret edemezler. Diyelim ki ırakın kuzeyinde bağımsız bir kürdistan kurdular türkiye ile diplomatik ilişki içine giremezler zaten Türkiye girmez. Onlar kendi karnını bile doyuramazlar bundan emin ol o sözkonusu devlet kurulsa bile çok yaşayamaz

mesele türkiyeden toprak koparmak olduğu zaman kusura bakmasınlar buradan bir santim toprak bile alamazlar bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Atatürk kürtler için güzel bir söz söylemiş hiç duydunuz mu ? Kürtler atatürke gelmişler biz millet olmak istiyoruz ve dolayısıyla devlet kurmak istiyoruz demişler Atatürk de demiş ki

" Siz millet değilsiniz, olamazsınız da. Millet olamayan devlet de olamaz, hiçbir zamanda olamayacaksınız"

İşte Türk Kürt Sorunu Bu Aşşağılamalardan Ötürü Peydahlıyor. Atatürk ün Böyle Bir Söylemi olduğunu Hiç ama hiç Duymadım, Sana Kim Sölemişse Gaflet ve Hıyanet içindedir Büyük olasılıkla. Bir Milleti Aşşağılayacak Kişi değildir Atatürk. Allah Hidayet versin. 

Zor Kardeşler Zor, Böyle Düşünenlerimiz Olduğu Sürece, Avira Hocamında dediği Gibi, Mutlak Surette Kuzeydeki Kürdistan ile Türkiye Savaşa Olmazsa Olmaz girecektir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    onu bunu bilmem arkadaş gidişat iyi değil ve pis bir oyun oynanıyo zamanla görücez amaçlar değişmez araçlar değişir ve bunların daha dün ne sölediklerine bakın şimdi ne söylüyorlar iyice azıttılar  köpek bok yemekten vazgeçmez bu bir gerçektir ne olacak yaşayıp görücez bakalım.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Avira bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

RhiFaT bunu yazdı:

vay anasını lan bu çok kötü olmuş.

abdullah gülü severdim en azından ılımlı vizyon sahibi bi adam derdim.diğer siyasetçilere benzemiyordu

ama bunu demesi çok kötü bu resmen orada kurulacak bir kürt devletini tanımak demek.

vatan uğruna ölen 1000lerce şehidimizin kemikleri sızlıyordur. :(

ama eğer pkk'yı silahla değil de diplomatik yolda bitirmek istiyorlarsa ve oradaki yerel yönetimle iyi ilişkiler kurup pkk ya yaptırım uygulatılacaksa orası başka.

zira işin bir tarafında görüyoruz ki yıllardır çatışmayla bir yere gelinmiyor sonuç alınmıyor çünkü karşındaki bir ordu değil terörist.

terörün ne zaman da geleceği belli olmuyor olan vatan evlatlarımıza oluyor.

eğer bop için yapılmış bişey ise çok kötü ama diplomatik bir taktik ise bekleyip sonucu görmek lazım.

Zaten Amaç Pkk ya, Al işte Kürdistanın, Orada kal, Ve Bir Daha Ülkeme Ayak basma Olayına getirmektir Gülün Amacı. Nihayetinde, Pkk Mecburen Durmak zorunda kalacaktır, Doğru bir Politikadır. Aksi Halde Türkiye Pkk yı, Ve Saldırılarını Bahane Göstererek, Kürdistana Askeri Savaş Açma Yetkisi elde Etmiş olacaktır. İşte Diplomasi dedikleri şey bu.

Gel gelelim, Binlerce Şehitlerimizin Kuzey Irakta Kurulan Devlet le ilişkisi nedir anlayamadım. Tarih Boyunca Tek Düşmanınız Kürtlermiş Gibi Görüş beyan Etmenizi Gerçekten anlayamıyorum, Onca Devlet olarak Düşmanları Duruyorken ve Diplomaside bile bir çok tavizleri Verdiğimiz Devletler varken, Bu Söylemi Kuzey Irakta Kurulacak Bir Kürdistan Devleti Söz Konusu Olunca Kullanmanız Bence Yanlıştır.

Zira Gerekirse Binlerce Şehit Vermiş isek, Bi Binlerce Daha verir, Dünyayı Dar ederiz Bize Düşmanlık Besler ler ise Demeniz Doğru Söylem değilmidir.?

----------------------------

Hocam allahın aşkına akıl mantık almaz senin bu açıklamana.Irak kimin elinde Amerikanın.PKK kimin elinde oda Amerikanın.Şimbi bunların asıl amacı ney ? büyük kürdistan hayali.Şimdi bu hayal ettikleri toprakların bir  kısmı nerde TÜRKİYEDE e ne olucak bunlar yine bize sataşıcak böylece.Sen onların orda oturacağını filanmı zannediyosun ? otursa bile onlar bizim katilimiz onların er yada geç bulunup yok edilmesi gerek.Kürdistana savaş açma yetkisi tabiki alınacak.Kürdistan kürtlerin serbestçe kurduğu bir ülke olmayacak bunu öncelikle bilesin.Amerika kimseye işi olmadığı yerde kıyak geçmez.Kürdistanı kürtler bile kursa o adamlar benim toprağımı kendi toprağı gibi gösteriyo bu nedir SAVAŞ sebebidir açık ve netti.Kaldıki hala böyle düşünen insanlar var.İşte kürt devleti kurulcak oh ne güzel eğlencez amerika baba bize özgürlük verdi carttur curttur.Hala siz hayallere kapılmaya devam edin.Amerika öyle güzel oyunlar oynuyorki işte böyle insanların beyinlerini yıkıyo.Biz düşmanımızada taviz vermeyiz.Bize düşmanlık beslemeleride ortada zaten Barzani kıyarının Talabani kıyarının PKK ile yaptığı antlaşmalar ve destekleri ortadadır.Şimdide yapmak istedikleri hesapta biz PKK ya karşıyız mesajı vermek.

E ama Hocam Sende Biraz Aşırı Gitmiyormusun, Tamam o zaman Tezelden Yarın Ne Kadar Kürt Varsa Boynunu Vuralım. Yapma be hocam Bu kadarda. Yahu Anlamayacak ne var Söylemimde, Rahat Durmazlarsa Durmasınlar, Koskoca Türkiyenin Bir lokması Olabilecek kadar Güçleri var neyi tartııyoruzki burada. Bir Türlü Türk ve Kürt Birbirini Benimsemiyor, Ne diyebilirimki, Allah Hayırlısını Versin.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

Blue_moon bunu yazdı:

İşte Türk Kürt Sorunu Bu Aşşağılamalardan Ötürü Peydahlıyor. Atatürk ün Böyle Bir Söylemi olduğunu Hiç ama hiç Duymadım, Sana Kim Sölemişse Gaflet ve Hıyanet içindedir Büyük olasılıkla. Bir Milleti Aşşağılayacak Kişi değildir Atatürk. Allah Hidayet versin. 

Zor Kardeşler Zor, Böyle Düşünenlerimiz Olduğu Sürece, Avira Hocamında dediği Gibi, Mutlak Surette Kuzeydeki Kürdistan ile Türkiye Savaşa Olmazsa Olmaz girecektir.

Kürdistan denilen yer olsa bile kürtlerin yaşayacağı bir yer olmayacak bunu böyle bil.Kürtleri öyle güzel kullanacaklarki.Dünya savaşı çıkarsa Rusyaya,Çine karşı bir üst olarak kullanacak insanlarınıda siper olarak kullanıcak.Kurdistandaki devlet oluşumundan kıçına kadar Türkiye düşmanlığı beslemektedir.PKK ile eştir bu kadar açık ve net söylüyorum.Buradaki Kürt vatandaşlarımız dışında ordaki Kürtler PKK yanlısıdır.Çünkü ülkesini seven birisi terör örgütünün barındığı yerde durmaz.Zaten amaçları ezelden beri Türkiyeyi yok etmekdir.Bunuda Kürdistan adındaki yanıbaşımızda yetiştirdiğimiz.Amerika ve İsrailin donanımıyla.Kendi askerlerini kullanmadan bize karşı kullanacağı bir ülke yetiştiriyolar.Zaten çevremizde resmen çevrilmiş durumda.Yanımızda ülkeyide kurdular.Geliştirdikten sonrada hurra buraya..

NOT:Ben Kürt düşmanlığı besleyen birisi değilim bunu bilen bilir.Oradaki kürtlerin PKK yanlısı olduğunu ve çok güzel bir şekilde kullanılıcaklarını söylüyorum.Lafı lütfen değiştirme.

Hala Kürdistanı bize karşı düşman olsa bile bi işe yaramayacağını düşünüyosun ama sistem şöyle işleyecek.

1-İran ele geçirilicek

2-Kürdistan zaten o sırada kurulup geliştirilicek.

3-Irak zaten bitik.

Böylece çembere alınıcaz.Hem batıdan hem doğudan bize saldırdıklarında işte ben seni o zaman görücem.Bakalım bu kadar iyimser olabilicenmi.Onlar oraları her anlamda kullanıcaklar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Avira bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Blue_moon bunu yazdı:

Kürdistan denilen yer olsa bile kürtlerin yaşayacağı bir yer olmayacak bunu böyle bil.Kürtleri öyle güzel kullanacaklarki.Dünya savaşı çıkarsa Rusyaya,Çine karşı bir üst olarak kullanacak insanlarınıda siper olarak kullanıcak.Kurdistandaki devlet oluşumundan kıçına kadar Türkiye düşmanlığı beslemektedir.PKK ile eştir bu kadar açık ve net söylüyorum.Buradaki Kürt vatandaşlarımız dışında ordaki Kürtler PKK yanlısıdır.Çünkü ülkesini seven birisi terör örgütünün barındığı yerde durmaz.Zaten amaçları ezelden beri Türkiyeyi yok etmekdir.Bunuda Kürdistan adındaki yanıbaşımızda yetiştirdiğimiz.Amerika ve İsrailin donanımıyla.Kendi askerlerini kullanmadan bize karşı kullanacağı bir ülke yetiştiriyolar.Zaten çevremizde resmen çevrilmiş durumda.Yanımızda ülkeyide kurdular.Geliştirdikten sonrada hurra buraya..

NOT:Ben Kürt düşmanlığı besleyen birisi değilim bunu bilen bilir.Oradaki kürtlerin PKK yanlısı olduğunu ve çok güzel bir şekilde kullanılıcaklarını söylüyorum.Lafı lütfen değiştirme.

Çok Önemli Bir ayrıntıyı Gözardı ediyorsun, Kürtler Rahatına Düşkündür, Orada Kurulan Devlet, Türkiye Çomak Sokup Karıştırmazsa, Yani Bulaşmazsa, Kürtler Orada Mükemmel bir Şehirleşme Yaratacaklar, Ve Oluşturdukları Zenginlikler içinde, Keyfinde Yaşayacaklar, Onların Politikacılarının Estirdiği Türkiye Düşmanlığı Yunanistanın Estirdiği Kadar Bile Olmayacak Kanaatimce. Amerika Zaten Gidicidir, YAkın Gelecekte Parçalanacaktır.

Rusya Hususundaki Durumu Bilmiyorum, Ancak Aklım Rusyanın Destek vereceğine Kesmiyor.

Dipnot. : Avira Hocam, Kusuruma Bakma yahu, Tartışmadır işte. Değiştirmeye çalıştığım bişey yok, Ayrıca Kürt Düşmanı Olmadığınıda Biliyorum. Saygılar. Tartışmaya devam. ;) Olasılıkları Konuşuyoruz Burada Senin Fikrin benim Fikrim ve diğerlerinin Fikri şeklinde.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Bu ülkeden toprak koparmak, öyle Diyarbakırda on binlerce dtp ( Damıtılmış Terörist Piçinin )'linin, apo piçinin posterini taşımasıyla, çeşitli renklerden oluşan bez parçalarını sallamaları ile, öküz gibi böğürmeleri ile gerçekleşecek bir olay değil.

Varsa *ötüne güvenen babayiğit buyursun gelsin. Biz Gazi kimliğimizi, boş yere almadık. Güneydoğu bölgesinde, ekmek yediği kaba sıçan insanlar olduğu gibi, bu ülkeye canı gönülden bağlı temiz insanlarda var, hemde hiç az değilller.Siz içinizi ferah tutun. Biz burdayız...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

Bu ülkeden toprak koparmak, öyle Diyarbakırda on binlerce dtp ( Damıtılmış Terörist Piçinin )'linin, apo piçinin posterini taşımasıyla, çeşitli renklerden oluşan bez parçalarını sallamaları ile, öküz gibi böğürmeleri ile gerçekleşecek bir olay değil.

Varsa *ötüne güvenen babayiğit buyursun gelsin. Biz Gazi kimliğimizi, boş yere almadık. Güneydoğu bölgesinde, ekmek yediği kaba sıçan insanlar olduğu gibi, bu ülkeye canı gönülden bağlı temiz insanlarda var, hemde hiç az değilller.Siz içinizi ferah tutun. Biz burdayız...

İştre Budur. İstedikleri Kadar Devlet olsunlar, Gelecekleri Varsa Görecekleride Vardır elbet.Ancak Türkiyenin Etnik Konulara Bakış açısını Değiştirmeside Gerekmektedir. Türkiyenin Özgürlükler Ülkesi olabileceği Kadar Güçlü Ve Caydırıcı bir Güç olduğunu Bilmeyen yok. O Halde İpe Sapa Gelmez Söylemler Yüzünden neden Birbirimize Zıt Gidelimki. Kürtçe Müzikte Dinlerim, Kürtçede Arkadaşlarımla Konuşurum, Ama Vatan Müdafaası Söz Konusu oldumu, Bende Giderim, Oğlumda Kardeşimde Gider.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Amerika öyle bir yerini garantiye aldıki.Artık adamlar heryerden toprak edindiler hocam.Sana şöyle söylim.Zamanında Kurtuluş Savaşı yıllarında Anzaklarda keyfine düşkün insanlardı.Ne oldu peki ? Emperyalist devletler tarafından hiç bilmediği topraklarda çarpıştırıldılar.Hem sana ABD toprak vericek hem ülke kurman için destek vericek.Hemde seni ABD gibi bir EMPERYALİST BAŞI bir ülke seni rahatça orda oturtucak öylemi ? İnsanları öyle bir kullanıcaklarki hocam görüceksin dediğimi.Ülkemin 3 yanını çevirdiler.Yanı başımda 1 tane kardeş ülke diyebiliceğim birini bırakmadılar.Zamanı gelince o küçük dediğin devlet İsrail gibi silahlandırılıcak.Atom bombalarıyla,Portakal gazlarıyla.Sen bir gün uyurken ordan buraya bomba düştüğü zaman doğuya koşarken.Güneyden İsrailden bomba yiyiceksin.Batıya giderken Avrupa ve Amerika tepene binecek.Kuzeyden yine aynı öyle.Ve sonunda ne olucak biliyomusun o 3 kıtaya yayılmış devlet silinip gidicek.Küçük deyip geçme hocam.İsrailde küçük ama yaptıkları büyük.Bu zamanda ABD sana bişey yapıyosa iyilik adında bilki onun altında bi ibnelik yatar.Bu sözlerim aklından çıkmasın.Bir gün günü gelirse ( allah korusunki ) senin aklına ben gelicem.Forumda birisi vardı bize böyle demişti ben inanmamıştım diyeceksin.Ve unutmayınki o saldırı sırf bize o devletten gelmiyecek.Şuanda ABD nin elinde bize yakın ne kadar ülkesi varsa ordan gelicek.
Toplam Hit: 10978 Toplam Mesaj: 104