folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Güncel Kullandığınız Güvenlik Yazılımları

Güncel Kullandığınız Güvenlik Yazılımları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferdinand
    ferdinand's avatar
    Dişi

daha önce defalarca sorulmus olan bi soru sanırım ama sorma gereği duydum windows bilgisayarlarınızda güncel olarak kullandığınız antivirüs ve diğer güvenlik uygulamalarınızı paylasırmısınız? ücretli olanlar olabilir free olanlar olabilir önerilerinize ihtiyaacım var?

ev içerisinde faal kullanılan 6 tane laptop var biri chromebook diğerlerin window10 tv de müzik setinde yazıcıda falan sürekli tak cıkar ortada dolanan 4 tasınabilir hdd ve 10 kadar da usbdisk var lanet olarası corona gibi ortada cihazlarda dönüp dolasan bir virüs var. formatladım temizleyebildiğim diski temizledim tabi resimdir video dur disklerden silemediğim kısımlar da var tek tek herseyi kurcaladım biyerden ayni virüs tekrar dolanıyo. internetten bulasmadığını anlayabildim test ede ede. suan dolanan diskleri kontrol altında tutabileceğim bi yazılıma ihtiyacım var.

ferdinand tarafından 26/May/20 14:24 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

windows 10 pro kullanıyorum. içindeki defender yeterli geliyor. son zamanlarda geliştirdiler fazlasıyla. onun dışında kişi kendinden sorumludur. gidip nereden indirdiğini bilmeden dosya indirmez isen. torrent çektiğinde güvenilir kaynaktan çekersen. bir sıkıntı olmaz. tamamen senin elinde aslında. gidip 100 tl bonus. 1 bitcoin anında reklamlarına tıklarsan. geçmiş olsun :D 

bireysel olarak ben antivirüs kullanıcam illa dersen ben sana comodo internet securityi tavsiye ederim duvar gibi program. ama iyi pc lazım

kurumsal olarak dersen sophos kullanmıştım son şirkette gayet başarılıydı.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferdinand
    ferdinand's avatar
    Dişi
    furkiak bunu yazdı

windows 10 pro kullanıyorum. içindeki defender yeterli geliyor. son zamanlarda geliştirdiler fazlasıyla. onun dışında kişi kendinden sorumludur. gidip nereden indirdiğini bilmeden dosya indirmez isen. torrent çektiğinde güvenilir kaynaktan çekersen. bir sıkıntı olmaz. tamamen senin elinde aslında. gidip 100 tl bonus. 1 bitcoin anında reklamlarına tıklarsan. geçmiş olsun :D 

bireysel olarak ben antivirüs kullanıcam illa dersen ben sana comodo internet securityi tavsiye ederim duvar gibi program. ama iyi pc lazım

kurumsal olarak dersen sophos kullanmıştım son şirkette gayet başarılıydı.

edit ekledim arkadasım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bitane olsun çok kasmasın free olsun iyi olsun : Kaspersky Free

Sağlam olsun herbişiye karışsın birkaç cihaza kurayım webden kontrol edip kural gireyim ve free olsun : Sophos Home (5 Pc Ücretsiz + Web Panel)

Çok yormasın arada kendini hatırlatsın göz kulak olsun : Windoz Defender.

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferdinand
    ferdinand's avatar
    Dişi

defender pek işini yapmadı sanırım. diğer önerilerinizi incelicem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ferdinand bunu yazdı

daha önce defalarca sorulmus olan bi soru sanırım ama sorma gereği duydum windows bilgisayarlarınızda güncel olarak kullandığınız antivirüs ve diğer güvenlik uygulamalarınızı paylasırmısınız? ücretli olanlar olabilir free olanlar olabilir önerilerinize ihtiyaacım var?

ev içerisinde faal kullanılan 6tane laptop var, biri chromebook, diğerlerin window10, tv'de müzik seti'nde yazıcı'da falan sürekli tak-cıkar ortada dolanan 4 Tasınabilir Hdd ve 10 kadar da UsbDisk var. lanet olarası Corona gibi orta'da cihaz'larda dönüp dolasan bir Virüs var.

format'ladım temizleyebildiğim Disk'i temizledim. tabi resim'dir video'dur disklerden sil'e'mediğim kısımlar da var, tek tek herseyi kurcaladım, bi'yerden  ayni virüs Tekrar dolanıyo.

internet'ten bulas'madığını anlayabildim, test ede ede. Şu an dolanan disk'leri kontrol altında tutabileceğim bi yazılıma ihtiyacım var.

bi hâyli zamanını alır ama; 

Virüs'sün Tipi,Adı,Sanı belli mi, yada belirleyebildin mi bilmiyorum.

internet'e bağlı Cihazların hepsinin, internet ile olan bağlantısını kesiyorsun.

Cihazların birbirleriyle olan Ev İçi bağlantı'larını da kesiyorsun.

Bilgisayarlar'ından birinin içeriğini yada disk'i fedâ edip, içerisine Temiz bir Sistem atıyorsun,. İnternet'e bağlayıp, ücretsiz Antivir-US yazılımlarını indiriyorsun. varsa, DataBase'lerini(VeriTaban'larını) bir şekilde güncel'liyorsun.  (ve hattâ, başka birinin internet bağlantısından da Antivir-US'ü yüklemek dâhâ mantıklı.)

bu arada, işletim sistemlerinin, FlashDisc ve USB benzeri yerlerde içeriği Otomatik okumayla ilgili Ayar'larını  Kapat'ıyorsun, yada Deaktif ediyorsun.

Antivir-US'un, HeuristicScan özelliği filân da varsa açıyorsun, hatta, dosya kayıt sistemi özelliklerini değiştirebilen Virüs'lere karşı da Özel bir Ayarı varsa, onu da Aktif ediyorsun(yoksa buna da özellikle, bakmak lâzım. şimdi tam adını hatırlayamadım.).

sonra bütün Disk'leri , FlashDisk'leri, ve bilgisayardaki Disk'leri, ve hatta telefon'undaki yerel ve harici hafıza kartlarını da taratıyor ve temizliyorsun.

olmadı, virüs'ü barındırdığını düşündüğün bir dosyayı , bir şekilde çalıştır'madan (bu Resim dosyası, yada .Pdf yada benzeri bir dosya da olabilir,) Online Antivir-US Site'lerinde taratıyorsun. 

virüs'sün adı'nı, san'ını öğrendikten sonra, bununla ilgili özel bir Program/tool/yazılım yapılmış mi diye, Antivir-US sitelerinde aratıp, bulduysan bir tool(yada araç), bunu ilgili virüs'lü bilgisayarlarda da kullanabilirsin.

Antivir-US yazılımlarına ek olarak, İnternet Security Programları da kullanabilirsin. Lâkin, bilgisayarı, bu her iki program da hâyli yavaşlatıyor. 

Bilinçli kullanmak, en iyisi.

evet, Antivir-US ve İnternet Security programı önermedim.

kolay gelsin.

Gömülü(embeded) Yazılımı olan cihazlara FirmWare olarak Virüs basabiliyorlar mı, yada sana özel çalışabililer mi bilmiyorum. 

RitmFarbRacourci tarafından 26/May/20 15:44 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferdinand
    ferdinand's avatar
    Dişi

ağ bağlantılarını ve internet erişimlerini kapadım. son 1 ayda pc coğuna en az 3 kez format atmısımdır. tasınabilir disklerin coğunu bicimlendirdim. 2 tane 1 tblik 2 hdd var onları bicimlendirmedim ama temiz bilgisayarda taradım normalde karspersky mcafee (ücretli) avg ve avira (free) tarattım bunlarda bişey cıkmadı. bu 2 diskin içinde exe yok geçmişten hatıralık resimler düğünden sözden nışandan resimler videolar falan var bunları klasör klasör şifreli rarladım yani sadece rar içindeler. baska hiç bişey yok ama bunlar yüzünden bu 2sini bicimleyemedim. onn dısında tüm tasınabilir ortamları biçimledim. gene aynı. virüs dediğim sey de ismi cismi bulamadım popup acıyo adres satırı yok ve bu popupta tıklatmıyo kapatmıyo. sayılarca da cıkmıyo tek bi popup bembeyaz bi sayfa 3 4 sn ye de bir yenileme yapıyo. onn dısında her yeniledikce raskgele klasör acıyo masa üstüne. tüm masaüstü dolunca duruyo anca. hiç bir exe kurmadım suan baska bi kullanıma sınırlama yapmıyo alta cekiyorm duruyo öyle.

tek süphe ettiğim bir cihaz kaldı. bikaç ay önce şoktan aldığım bi akıllı saat. usb den sarj oluyo. ama herhangi bi iletişimi yok sadece sarj öyle depolama falan bi mantığı yok saatin. yarı akıllı bişey tansiyon falan ölçen arama gelince titreyen bişey özellikli de değil yani. bu saati taratma imkanım yok herhangi bi ortam olarak görmüyo bilgisayar. + - iki pini var diğer ucu usb. şimdi 2 ayaktan dosya aktarmaz diye düşündüm göz ardı ettim. ama onu takmadığım tek bilgisayarda virüs etkisi yok gibi. virüs diyorm daha ne olduğunu çözemedim ram ve işlemciyi de zorlamıyo herhangi bi işlem yapmıyo gibi saydıklarım dısında. calısan hizmetlere olay dökümlerine falan herseyi kurcaladım bilgim pek yok ama öyle bakındım işte farklı bi durum göremedim. 

şimdi eğer bu saatten yapıyosa ilk aldığımdan beri neden olmadı. sonrada herseye bulastığı gibi onada bulastığını varsaysam bu nasıl oldu. - + iki ayak üzerinden nasıl veri transferi oldu. bariz bi sekilde kestin sarj kablosunu usb nin güc ayaklarına gidiyo (gnd falan pek anlamam gerci) 2 ayak var ekstra bağlantı yok usb nin diğer 2 ucu bağlı değil bundan eminim.

cildırmak üzereyim bu corona zımbırtısı dijital ortama mı evrildi yoksam ne D:

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Windows kullanmamak

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferdinand
    ferdinand's avatar
    Dişi
    hipokondriyak bunu yazdı

Windows kullanmamak

keşke okadar kolay olsa. malesef elimiz kolumuz bağlı ne yazıkki bazı sebeblerden dolayı. yoksa normal net kullanımı için chromebook kullanıyorm onda gayet memnunum. ama bu önerini malesef göz ardı etmek zorundayım 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Avira free yada Malwarebytes crakli sürümü kullanabilirsiniz

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blacksea34
    Blacksea34's avatar
    Erkek

GridinSoft Anti-Malware

Toplam Hit: 10220 Toplam Mesaj: 22