Güneş Enerji Panelleri Kurulumu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Benimde merak ettiğim bir konu var, örneğin bu büyük rüzgar güllerini manuel olarak çevirmek için gazla çalışan araba motoruna entegre edilse daha karlı bir sistem olabilir mi acaba.

Atıyorum 5 tane birbirine paralel olarak bağlanmış rüzgar gülü motorunu, bir şekilde gazla çalışan araba motoruna bağlayıp, üretilen elektrik yaktığı gazdan daha mı pahalıya gelir, yoksa bi getirisi olurmu.

Bu konuda benim de araştırmalarım var. Fakat bildiğim şey, paneller çok döndüğünde elde etmiş olduğun fazla enerji devlet satın almıyor buda sana giriyor diye biliyorum. 

fazla çalışması da sıkıntı oluyor

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    enes bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

Benimde merak ettiğim bir konu var, örneğin bu büyük rüzgar güllerini manuel olarak çevirmek için gazla çalışan araba motoruna entegre edilse daha karlı bir sistem olabilir mi acaba.

Atıyorum 5 tane birbirine paralel olarak bağlanmış rüzgar gülü motorunu, bir şekilde gazla çalışan araba motoruna bağlayıp, üretilen elektrik yaktığı gazdan daha mı pahalıya gelir, yoksa bi getirisi olurmu.

Bu konuda benim de araştırmalarım var. Fakat bildiğim şey, paneller çok döndüğünde elde etmiş olduğun fazla enerji devlet satın almıyor buda sana giriyor diye biliyorum. 

fazla çalışması da sıkıntı oluyor

İnsan az birşey etrafındaki sistemi sorguladığında "ulan bunlar bizi sabunsuz götürüyor harbiden" diye düşünmeden edemiyor.

Cahil aklımla, devlet neden böyle birşey yapıp dışarıya ödediği parayı ülke içinde faydalı işlere harcamıyor diye düşünüyorum. Ama yok abi, Türkiye'de çalışanı sikerler sözü sonuna kadar doğru bir laf..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Bu zaten yapılıyor hocam ama araba motoruyla değil, benzin ve dizel ile üretim yaparsan o kurtarmaz. Ama dogalgaz çevrim santralleri bu işi daha ekonomik olarak yapıyor.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bir de kuracağın arazi verimsiz, tarım arazisi vasfı taşımayan arazi olması gerekiyor.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Hocam resmi gazetede yayınlanan yönetmelik bu https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/05/20190512-1.htm  Yönetmeliğe bakınca satış fiyatını bulamadım.

İncelemiş olduğun güncel makalelerde kw başına satış fiyatı 0,133$ diyo.Elektriği dağıtım şirketine satacağın için bence en doğru bilgiyi dağıtım şirketinden alırsın.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Hocam konuyla ilgili olarak güneş enerji kurulumu yapan ve diğer işleri halleden bir alman firmasının bayiliğini yapan tanıdığım var istersen pm'den numarasını verebilirim istediğini sorarsın

De Get Yalan Dünya...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

"federalenerji.com - ali gür" bu arkadası ara sana detaylı herşeyi anlatır senelerdir bu işin içinde.. ne öğrenmek istiyorsan sor yardımcı olur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Teşekkürler hocalar bu işi yapan yada 1.dereceden tanıdıkları olan var ise konuşmak isterim

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferdix
    ferdix's avatar
    Erkek

:Hocam selamlar,

1. Kuracağın yerin şalt sahasına yakın olması maliyetleri ciddi derecede düşürür buna dikkat et.

2. Eletrik dağıtım firmaları artık lisanssız üreticiden elektrik almıyor. Elektrik dağıtım şirketiyle anlaşman lazım.

3.YEKDEM 0.13$ 2 yıla kadar süresi var. Sonrasında uzatılmayacak yada mevcut piyasa değerlerine çok yakın olacak.

4. Çok geç kaldın o işlerin kaymağını 7-8 yıl önce sağlam yediler.

Toplam Hit: 2637 Toplam Mesaj: 22
güneş panel güneş enerji sistemi enerji