Güneş Enerji Panelleri Kurulumu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

selam hocalar hacılar bacılar,

Güneş enerji, gübre enerji, rüzgar panelleri vs  diye giden bir enerji sektörü içerisindeyiz. Yüce devletimizin bu konuda bazı yatırımları bankaların teşvikleri ve kosgeb girişimciliği bu konuda bir kaç adımları mevcut.

Güneş enerji sisteminde 500kw yada 1Mw a kadar bir üretim tesis kurmak niyetim. 1mw kadar olan kısmı lisansız sağlanabiliyor fakat 1mw ve üstü lisans gerekiyor. Lisans işlerine de araştırıyorum.

Güneş panelleri,Solar inverter ve arazi bakımından biraz bilgi dahilinde okuyup araştırmaktayım.

Bu sektörde eli kulağı olanlar yada bu sektöre bulaşmış olan üstadlarımız var ise bir kaç istişare yapmak istiyorum. 

Konuyu yada PM yeşillendirirlerse çok sevinirim.

Teşekkürler.

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

varda  onlar işin parasında 

şöyle gelir şimdi

3,5$ + kdv  

kaç paran var ?

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Takipteyim. 

enes tarafından 28/Şub/20 23:33 tarihinde düzenlenmiştir

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

şöyle gelir şimdi

3,5$ + kdv  

kaç paran var ?

500kw için sermaye okuduğum ve edindiğim bilgilere göre 2m civarı yeterli oluyor.

sermayem bu miktarı karşılıyor şuanda

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@Glarung buralarda mı? 

RitmFarbRacourci tarafından 29/Şub/20 02:00 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    Ransack bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

şöyle gelir şimdi

3,5$ + kdv  

kaç paran var ?

500kw için sermaye okuduğum ve edindiğim bilgilere göre 2m civarı yeterli oluyor.

5346 sayılı Yenilenebilir Enerji Kanunu, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği ile 31/12/2020 yılına kadar işletmeye girecek her Güneş Enerjisi Santralinde (Tüm gerçek ve tüzel kişiler için) üretilen 1kWh elektriğin fiyatı belirtildiği üzere 0,133$ dir.

Türkiye yıllık ortalama güneşlenme saati 2650'dir.500kw bir yer kursan yıllık (500*2650=1325000) kw yapar buda (1325000*0,133=176.225) dolar 1.057.350 tl yapar.Bunun yıllık bakımları, arızası, varsa arazi kirası, güvenlik için tutacak olduğun bekçi maliyet giderlerini çıkarsan hesaplamalara göre 2m'lik yatırımı 2.5-3 yıla çıkarıyor görünüyor.

%50 devlet desteği alabilirsen bu süre yarıya düşer.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı
    Ransack bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

şöyle gelir şimdi

3,5$ + kdv  

kaç paran var ?

5346 sayılı Yenilenebilir Enerji Kanunu, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği ile 31/12/2020 yılına kadar işletmeye girecek her Güneş Enerjisi Santralinde (Tüm gerçek ve tüzel kişiler için) üretilen 1kWh elektriğin fiyatı belirtildiği üzere 0,133$ dir.

Türkiye yıllık ortalama güneşlenme saati 2650'dir.500kw bir yer kursan yıllık (500*2650=1325000) kw yapar buda (1325000*0,133=176.225) dolar 1.057.350 tl yapar.Bunun yıllık bakımları, arızası, varsa arazi kirası, güvenlik için tutacak olduğun bekçi maliyet giderlerini çıkarsan hesaplamalara göre 2m'lik yatırımı 2.5-3 yıla çıkarıyor görünüyor.

İkna edici açıklama .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı
    Ransack bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

şöyle gelir şimdi

3,5$ + kdv  

kaç paran var ?

Lisanslı üretim yerlerinin vergilendirmesi ve devletin belirlerdiği elektriğin kwh fiyatları nedir ? Yasayı atabilirmisiniz hocam ? Yorumunuz için teşekkür ederim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Lisans alman çok zor. Teşvikler 1 2 seneye bitiyor. Lisanssız da malum heryere kuramazsın ara bağlantı anlaşması yapman lazım vs vs. Daha proje al devret vs yapsan mantıklı olabilir. 

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Lisans olayını araştırıyorum. Epdk kurumundan bağlantı bulursak halledebiliriz diye düşünüyorum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Benimde merak ettiğim bir konu var, örneğin bu büyük rüzgar güllerini manuel olarak çevirmek için gazla çalışan araba motoruna entegre edilse daha karlı bir sistem olabilir mi acaba.

Atıyorum 5 tane birbirine paralel olarak bağlanmış rüzgar gülü motorunu, bir şekilde gazla çalışan araba motoruna bağlayıp, üretilen elektrik yaktığı gazdan daha mı pahalıya gelir, yoksa bi getirisi olurmu.

Toplam Hit: 2602 Toplam Mesaj: 22
güneş panel güneş enerji sistemi enerji