folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Gürültülü Fan Problemi

Gürültülü Fan Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    muaythaist bunu yazdı

up, resim isteyip inzivaya çekilmeyin (:

ekstradan kameralı bi pc daha var mı skype için?

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

bi arkadaş elektrik süpürgesi falan diyordu ama. mevzu fanın deliklerinin olduğu yere elektrik süpürgesi tutmak mı?

bugün bilgisayarı kapayınca üfleme elektrik süpürgesi gibi işlemleri ardarda bi yapayım en iyisi.

ses kesilmezse bilgisayarı ben açıp fanı temizleyebilir miyim, onu merak ediyorum.

vidaları söküp fanı çıkarıp tozu mozu halledip geri koyup kapatmak kadar basit bir iş midir, yoksam değil midir?

Aman ha fan çalışırken falan süpürge tutayım falan deme.Elektirik süpürgesi ile olacak iş değil çünkü.Hiç uğraşma garantisi devam ediyorsa götür servise aç temizlettir.Temizlettirdikten sonrada kucak+yatakta fazla kullanma. Altına cüzdan veya kitap koy fan yerden biraz havada kalsın.Sağlıcakla kal.

tolgaStain tarafından 18/May/13 15:51 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

son mesajlarımdan sonra cevap gelmesini beklerken dayanamadım.

bilgisayar kapalıyken fanın havayı çektiği attığı ne deliği varsa üfledim püfledim, sonra denedim ses hiç değişmedi.

bilgisayar kapalıyken fanın havayı çektiği attığı ne deliği varsa elektrik süpürgesi tuttum, sonra denedim ses hiç değişmedi.

dayanamadım aldım tornavida setini, bulduğum ne kadar vidası varsa söktüm açılmadı hümündüğünü güplettiğimin bilgisayarı klavyeyi orasını burasını çıkarttım, komple ayıramasamda fanın üzerini görebilecek bir açıklık oluşturdum, oraya elektirik süpürgesinin ağzını tuttum, bir müritimiz önermişti diye kulak temizleme çöpünün ucundaki pamuğa ayçiçek yağı sürüp fanın içindeki dönen kısımların ulaşabildiğim bölümlerine sürttüm.

sonra bilgisayarı kapattım denemez ama birleştirdim, elimde fazladan 5 vida 3 tane de ne olduğunu çözemediğim sarı parça kaldı. klavye yerine tam oturmuyor ama Allah'tan tuşlar çalışıyor, sol taraf tam birleşmedi 2-3 mm'lik bir açıklık var.

sonuç olarak ses biraz azaldı sanırım.

yoksa azalmadı mı.

hala ses yapıyor bu. ama azalmıştır di mi lan,

biriniz azaldı desin yoksa o fanı çıkartıp havayı çekip çıkardığı ne kadar delik varsa hepsiyle akraba olacam!

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

bu arada, yanımda taşıyıp mail vs işlerimi halletmeye ipad mini aldım, bilgisayarı artık pek yanımda taşımam gerekmeyecek.

oyun kurunca günde 28 saat haftada 9 gün manyak gibi oynadığım için kurmama yeminim var.

benim işim internette surf, email, ve maksimum photoshop kıvamında programlar ile. 

bi de 1080 pixel filmi takılmadan izlemek isterim.

rahat taşırım diye aldığım 10,1" netbookum ile 2 yıl aralıksız ilişkimizin artık gözüme ve ergonomik rahat çalışma düzenime vurduğu baltalar sebebi ile, 14" veya 15" gibi bir bilgisayar alma düşüncesindeyim. beklentimin ötesinde uçan kaçan bir alete gerek yok.

bu bilgisayarın fanıyla fantazilerim çok gecikmesin, ateşimiz yerindeyken icraate geçelim, ne alsak?

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
Toplam Hit: 1258 Toplam Mesaj: 15