folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hacı-Hoca Dalgası (Derin Konu)

Hacı-Hoca Dalgası (Derin Konu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek

Merhabalar..

Son günlerde duymaya alıştığım bir konu hakkında bilgilerinizi almak için açtım topiği..

Bu hoca dalgası nedir? Bu adamlar kutsanmış mı? İnsanları inanmaya iten yönleri neler bu hoca(!) ların?

Tahsilli insanların bile bunlara inanması bu soruyu sormama neden oldu..

Zeki adamın yapacağı inanacağı işler olmadığı kanaatindeyim.. 

Hep duyar oldum sefer hoca muhammet hoca kör hoca vs.

Gerçekten doğruluk payı var mı?

Varsa nasıl oluyor mantıklı bir açıklaması olmalı?

Tecrübe ve düşüncelerinizi esirgemezseniz sevinirim..

Saygılar.. 

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    Cahillik, korku, abartı, dedikodu.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    bu konu insanın genleri ile alakalı genetigi bozuk yani manevi inançdan yoksun insanların maddesel inan putpereslik ile alakası var yani gözüyle gördügü ona hoş duymak istediklerini söyleyen kişiye inanmalarından kaynaklı pisokolojik olarak kendileri tamin etmeleri hacı hoca ayaklarındaki insanlarda insanların genetigindeki olan bir zaaf dan yararlanarak buna dinide kullanarak insalardan menfaat çıkar hatta insaları kitleleri yönetme hakimeyeti altına alma yönlendirme ezme kullanma olarak birçok kez heryerde duymuş görmüşüzdür sapkın insanların yaptıkları aciz dünya hayatı beklentilerinden başka bişey değil  camideki imamları ben çocukken peygamber sanıyordum mesela sonra onların paralı devlet memuru oldugunu ögrenince baya bir kötü olmuştum :)

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bildiğim Kadarını Söyliyim..

Şimdi Hacı Zaten Hacca Gitmişlere Verilen Bir Nişan Maksadında Hacce Gitmiş Adam Anlamına Gelir.

Hocayada Gelince. Kuranı Okumuş Dini Bilgilerinin Tam ve Eksiksiz Olduğu Hususunda Halk tarafından Kabul Gören Takva Sahibi kişilere Verilen Ünvandır... Okul Konusunda Kuranı Kerimin İlmine Sahip olması Bir çok Zaman Kabul Gören Yetidir. Okuldan Çıkmış Hocalarda Aynı Hükümde Hocadırlar. 

Kısacası Kuranı Okumuş Anlayabilmiş Ve Kurandan Bilgileri Halk ile Paylaşabilen Zatlara Verilen Ünvandır. Bunların Bir Kısmında Üç Kağıt Vede Menfaat Amaçları Güdenler de Tespit Edilmiş Olup Hepsinin de Dolandırıcı Sahtekar Olmadığıda Bir Gerçek olsa gerek. Devletin Kontrolünde Eğitim Kurumlarınca Hoca Olmuş Şahısların Halka Hizmet Vermesi Kanımca Daha Sağlıklı olacaktır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

elbetteki kendini batın ve zahirde ielriye götürmüş alimler vardır!

ama senin anlatmak istediğin xxx ytl karşılıgında kısmet acan ,muska yazan kavatlar  bunlardan değilidir.bunlar yalan tüdcarıdır.1

Bir cok cagdaş görününmü insan bile bunlara inanır çünkü kendisini dünya ilminde yetiştirirken din ilmi hakkında 1  2 namaz duasının ötesine gitmemiş,bi aşamadan sonrada duyduğu  hurafelere inanmaya başlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cahillik ve çaresizlik

DOM..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    JohnD bunu yazdı:
    -----------------------------
    cahillik ve çaresizlik
    +10

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    Hacı hocadan kastın büyücü falan mı?

Konumu silenlere inat kürdüm
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    Nespace bunu yazdı:

Merhabalar..

Son günlerde duymaya alıştığım bir konu hakkında bilgilerinizi almak için açtım topiği..

Bu hoca dalgası nedir? Bu adamlar kutsanmış mı? İnsanları inanmaya iten yönleri neler bu hoca(!) ların?

Tahsilli insanların bile bunlara inanması bu soruyu sormama neden oldu..

Zeki adamın yapacağı inanacağı işler olmadığı kanaatindeyim.. 

Hep duyar oldum sefer hoca muhammet hoca kör hoca vs.

Gerçekten doğruluk payı var mı?

Varsa nasıl oluyor mantıklı bir açıklaması olmalı?

Tecrübe ve düşüncelerinizi esirgemezseniz sevinirim..

Saygılar.. 

Allahın sevdiği kullar vardır bu ayrı konu.

diğerleri ise safsatadan başka bir şey değil.

bu tür insanların arasında kontörcüler ,nakitçiler, kredi kartçıları ,senetçiler bile mevcuttur .

250 kontöre verirsen seni üfleyebilirim.

nakit verirsen seni cinlerden kurtarırım.

kredi kartı bende geçmiyor post mudur tostmudur  herneyse işte o makinam yok.

senetle uğraşamam.

kör hoca önce kendi gözlerine derman bulsun :)

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    büyü işi vardır..geleceği görenlerin flnda olduğu söylenir..ama bunlar kesinlikle hacı-hoca değillerdir..yaptıkları işler birnevi Allaha şirk koşmak yani çok büyük günah...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kimilerine göre kimi kullar allahın sevgili kuluymuş.Pehh.. ya diğerleri onları sevmiyor mu peki?Bunun tek açıklaması vardır zırcehalet+çaresizlik+dedikodu+menfaat= (Hacı / Hoca) ve Hacı / Hoca işleminin sonucu koskoca bir 0dır.

Saygılar

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
Toplam Hit: 5097 Toplam Mesaj: 22