Hakem Heyeti Para İade Kararı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

Haklı olarak iade talep etmişsin ki karar lehine çıkmış, 

Telefonun ekranını kırmışsın ve şarjını kaybetmişsin yine de iade etmeye çalışacaksın.

yaptığın hoş değil etik değil kırdıysan kırmışsındır 

Yok hocam ben durumumu yazdım gerekirse şarj aleti alacam yine gerekirse ekranı değiştirecem zaten o konuda sorun yok.Sadece bu şekilde iade alınıyor mu onu merak ettim

Ekranı değiştirme. En fazla şarj aletini isterler ki onu da istemezler. Zaten vatan telefonu üreticisine gönderecek al kardeşim mahkeme tescilli bozuk bu düzgün üretin diye. Ekrandan dolayı karar almışsın zaten. Ekrandaki hatadan dolayı kırılfı de geç :D

Etik olmayacak bişey de yok yalan beyanla iade kararı almadıysan, sonuçta iade hakkın doğdu sonra isterse suya düşsün telefon

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

sadece telefonu vermen yeterli senden kutu içeriğini tam verecen diye bişi bekleyemezler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

Haklı olarak iade talep etmişsin ki karar lehine çıkmış, 

Telefonun ekranını kırmışsın ve şarjını kaybetmişsin yine de iade etmeye çalışacaksın.

yaptığın hoş değil etik değil kırdıysan kırmışsındır 

Yok hocam ben durumumu yazdım gerekirse şarj aleti alacam yine gerekirse ekranı değiştirecem zaten o konuda sorun yok.Sadece bu şekilde iade alınıyor mu onu merak ettim

Ekranı değiştirme. En fazla şarj aletini isterler ki onu da istemezler. Zaten vatan telefonu üreticisine gönderecek al kardeşim mahkeme tescilli bozuk bu düzgün üretin diye. Ekrandan dolayı karar almışsın zaten. Ekrandaki hatadan dolayı kırılfı de geç :D

Etik olmayacak bişey de yok yalan beyanla iade kararı almadıysan, sonuçta iade hakkın doğdu sonra isterse suya düşsün telefon

Yok hocam defa ekran serviste değişti servis raporu ile başvurdum zaten her şey doğru o konusa sıkıntı yok.Umarım sorunsuzca hallederim de yeni telefon alırım =:))

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Bu gün vatan ile görüştüm tebligat henüz onlara ulaşmamış ancak sistem şu şekikde işliyor dediler..

Bize yazı gelir bizde asus a göndeririz asus da onayladığı zaman para iadesi alabilirsin.Kırık ekran ve şarj aleti için o şekilde teslim edersin ücreti keserler geri kalanını öderler dediler.Yine gelişme olursa konuyu günlerlerim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Para iadesi yerine hediye çeki verelim derlerse sakın kabul etme hocam. Nakit parayı al geç.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Para iadesi yerine hediye çeki verelim derlerse sakın kabul etme hocam. Nakit parayı al geç.

Aynen öyle yapacam hocam.Bazen gerçekten güzel kampanyalar denk geliyor nakit ile değerlendirmek gerekiyor.Nakiti alınca üstüne biraz daha ekler bir telefon daha alırım herkese yardım için tşk ettim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Bu gün vatan ile görüştüm tebligat henüz onlara ulaşmamış ancak sistem şu şekikde işliyor dediler..

Bize yazı gelir bizde asus a göndeririz asus da onayladığı zaman para iadesi alabilirsin.Kırık ekran ve şarj aleti için o şekilde teslim edersin ücreti keserler geri kalanını öderler dediler.Yine gelişme olursa konuyu günlerlerim

ne demek keserler. ne demek asus onayladığı zaman. ver icraya geç :) vatanla hiç uğraşılmaz.

şimdi sen icrayla uğraşmayayım vatanı bekleyeyim geç olsun güç olmasın diyeceksin, ama hem geç hem güç olacak. nakdi kabul edeceklerini hiç sanmıyorum.

ben de ekranı kırık teslim ettim telefonumu. şarj marj hak getire hiçbişey yoktu yanında. ekranın ücretini keseceklermiş bi de bak sen :)

heyet kararını incele bakalım kaç lira için iade kararı çıkmış :)

şerefsiz köpekler yine sinirlerim zıpladı gece gece

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Aynı sorunu vatan ile bende yaşadım.

Kardeşime aldığım telefon 2 yıl dolmadan arızalandı garantiye verdik yapamadılar, 20 iş günü içerisinde de yeni telefon gelmedi.

Bizde önce vatan bilgisayara gittik, söyledik böyle böyle, yok bizde öyle birşey nasıl alırsanız alın diye bildiğiniz kovdular, 444 lü numaralarını aradım, kovulduk resmen diye bizi sallayan olmadı tabi.

Tüketici hakem heyeti kararı çıktı, bu 15 günlük süre vardı, aynı şekilde sana dedikleri gibi lg ye gönderecez onlar %25 kesinti yapacak 2. yılınızda arızalanmış dediler, hakem heyeti kararını aldım, ben sizi icraya veriyorum, seve seve verirsiniz icrada dedim çıktım.

1 gün sonra mağaza müdürü aradı, itiraz etmeyecez, gelin protokol uygulayalım, paranızı verelim diye, tüm parayı tek seferde kartıma iade ettiler.

O gün bugündür vatan bilgisayardan böyle beni sarsmayacak derecede uygun fiyatlı şeyler alırım, telefon falan mı asla.

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    twilight_flame bunu yazdı

Aynı sorunu vatan ile bende yaşadım.

Kardeşime aldığım telefon 2 yıl dolmadan arızalandı garantiye verdik yapamadılar, 20 iş günü içerisinde de yeni telefon gelmedi.

Bizde önce vatan bilgisayara gittik, söyledik böyle böyle, yok bizde öyle birşey nasıl alırsanız alın diye bildiğiniz kovdular, 444 lü numaralarını aradım, kovulduk resmen diye bizi sallayan olmadı tabi.

Tüketici hakem heyeti kararı çıktı, bu 15 günlük süre vardı, aynı şekilde sana dedikleri gibi lg ye gönderecez onlar %25 kesinti yapacak 2. yılınızda arızalanmış dediler, hakem heyeti kararını aldım, ben sizi icraya veriyorum, seve seve verirsiniz icrada dedim çıktım.

1 gün sonra mağaza müdürü aradı, itiraz etmeyecez, gelin protokol uygulayalım, paranızı verelim diye, tüm parayı tek seferde kartıma iade ettiler.

O gün bugündür vatan bilgisayardan böyle beni sarsmayacak derecede uygun fiyatlı şeyler alırım, telefon falan mı asla.

Yerim onların kesintisini :)) Elimde sende ki gibi rapor var seve seve verecekler yoksa icra yolları taştan vatan sen çıkarttın beni baştan türküsünü söylerim :)))

Benim amacım hukuksal hak geçmeden yaşanacak çözüm süreci ama bana yamuk yaparsa ki istiyorum yapsın biraz eğlence çıkar icra yolu ile alırım alacağımı...Peki senin kutu içeriği tammıydı hocam ??

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

ne demek keserler. ne demek asus onayladığı zaman. ver icraya geç :) vatanla hiç uğraşılmaz.

şimdi sen icrayla uğraşmayayım vatanı bekleyeyim geç olsun güç olmasın diyeceksin, ama hem geç hem güç olacak. nakdi kabul edeceklerini hiç sanmıyorum.

ben de ekranı kırık teslim ettim telefonumu. şarj marj hak getire hiçbişey yoktu yanında. ekranın ücretini keseceklermiş bi de bak sen :)

heyet kararını incele bakalım kaç lira için iade kararı çıkmış :)

şerefsiz köpekler yine sinirlerim zıpladı gece gece

Böyle yazıon sonrada ben gaza geliyorum bak :D 15 gün sonra(itiraZ süresi geçtikten sonra) alabilirmişim.

Şimdi şarj aletine para filan vermek istemiyorum ama zora sokarsalar icraya kadar gidecem canım sıkılıyor uğraşırım biraz :))

Toplam Hit: 3136 Toplam Mesaj: 23
hakem heyeti karar para iadesi