Hakkaride 3 Asker Şehit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

acaba millet milletmidir ?
    taksimde 3 ağaç için sokağa çıkanlar oraları buraları yakanlar şuan neden evlerinde oturuyor ?
    herkes biliyor orada mesele 3 ağaç değil rtenin baskıcı politikaları alkol kısıtlamaları v.s falan filandı ve biyerde o eylemlere pkk da karıştı...
    benim oturduğum mahallede gezi olayları yoktu ama bu mahallede bugün şehitler için konvoy vardı ama malesef 6 arabadan öte gidemedi...
    siyasi görüşler, partiler v.s hepsi hikaye
    biz böyle gevşek bir milletiz...

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı

Varsayalım kendi kafanda olan 50-100-500 vs kişi buldun.

Ne yapacaksın???

Pkk ile masaya oturup tavır koyan bu devlet çizilen planın dışına çıktığın için (aynı zamanda suç işliyorsun silah kullanarak)  senin hareketini bastırır-söndürür onu demek istiyorum. 1 gün manşete çıkarsın en fazla, 2.-3. sefer olmadan kendini karanlık odalarda bulursun. ( +Sözle söylemek ve uygulamak arasında da dağlar kadar fark var tabi )

Planını her eylem yapıldığı zaman karşı koymak gibi bir plansızlık üstüne yaparsan bir sonuç alamazsın diyorum ( Bana göre )

Herhalde sen bu harekete binlerin sonra milyonların falan katılıp destekleyeceğini düşünüyorsun. 

Bir şey olacaksa bile önce altyapı,plan,sistem, geniş kitleler (yasal zeminde) -----> sonra hareket-eylem şeklinde olmalı. ( Türkiyedeki şartlar-insan profili bu potansiyelde değil )

Daha da anlamadın diyorsan anlat bakalım nasıl olacak senin sistem? ( Bak Joe bile bir nükleer atıyor sorunu çözüyor kafada gayet basit anlıyorum onunkini :P )

Yahu hala suc isleyeceksin diyor yazdigim seyleri tam okumamissin. Bu orgutun icerisindekilerin hepsinin hayat beklentisi olmayacak yani sikerler hapishaneyi, yasalari kanunlari diyip her turlu dalacak tiptekiler diyorum siz hala kalkip yasa, polis, suc diyorsunuz. Gozu donmus, hayat beklentisi olmayan adan korkar mi la polisden falan?

Ayrica ben olayin sistematik semasini kurmadim burada bir fikir attim, bence o sekilde bir orgut rahat bi sekilde olur. Ydgh gibi, ydghye karsi bir orgut olacak. 

Y

Daniel-Koo tarafından 27/Eki/14 07:46 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

taksimde 3 ağaç için sokağa çıkanlar oraları buraları yakanlar şuan neden evlerinde oturuyor ?
    herkes biliyor orada mesele 3 ağaç değil rtenin baskıcı politikaları alkol kısıtlamaları v.s falan filandı ve biyerde o eylemlere pkk da karıştı...
    benim oturduğum mahallede gezi olayları yoktu ama bu mahallede bugün şehitler için konvoy vardı ama malesef 6 arabadan öte gidemedi...

onun sebebini söylüyüm sana toplum olarak birlik değiliz 

gezi olaylarında herkes oradaydıda şehitler için neden kimse yok 

ülkenin %50 i şehitlerden zaten rahatsız değil diğer %50 de tayyipe karşı AKP harici tüm parti destekleyenler mutabık olmuştu ondan kalabalıktı hdp filan dahil gezi Parkı'ndan PKK yandaşları ve sözde solCu geçinen PKK'lıları çıkarınca o kadar kalabalık kalmıyor Pkk ya lanet miting lerinde 

çünkü PKK ya lanet mitinglerinde AKP liler yok tkp emep Bdp hdp ve diğer radikal sol örgüt ve partilerde katılmıyor geriye 

chp mhp hepar ip ve diğer atatürkçü sivil toplum Örgütleri vs kalıyor yani samimi olarak Şehide ağlayan üzülen sadece bu saydığım kitle var hocam ne yazık ki

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

acı çekiyorum lan.

beni elin sabıkalı piçi bıçakladı ceza filan almadı evlendi yuva kurdu.

ben sadece hakaret ettim diye 5 ay hapis yedim.

birsürü masum insan ana baba çoluk çocuk öldü ve kökenleri bizim soyumuzdandı. onları öldürenlerde eli kolu serbest geziniyor.

bu şehitlerimizin bedenlerini yerde gördüm dahada söyleyecek bişi bulamadım herzamanki gibi .allah rahmet eylesin.

adaletini sikeyim dünya takla atarak. geçendede söyledim adliye sarayının önünden bile geçmiyorum artık.

muridinm dediği gibi bör örgüt kuracan dere tepe düz gidip göstericisini vekilini ne varsa indirip gidecn amk.

yapacak adamda çoktur eminim. laanet olsun.

anasını siktiğimin askeriyesi namusu olsa korkmadan girer temizler şu şerefzileri.

bizm ülkede şu var: bana dokunayan yılan bin yaşasın. öyle olmuyor işte. fedakarlık yapmazsan cesur olmazsan yavaş yavaş ülkeni aileni bayrağını kaybedersin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

şu anda yapılması gereken aynı ışidin yaptığı gibi kandilin kuşatılması. burdan da ne kadar füze top varsa sallansın yakılıp yıkılsın yok olsun gitsin şerefsiz evlatları

o karayılanın cemil bayıkın yakalanıp kafalarının kesilmesi lazım 

Bunu yapınca Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Mardin, Tunceli falan kendiliğinden düzeliyor mu milyonlarca insan falan bir anda hipnoz mu olacak?

ne kadar terörist varsa onlarında topluca kafalarına sıkılmalı hocam hani ışid sırayla tak tak sıkıyor ya kafalara aynı o model.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek

Biraz önce radyoda duydum "şehit haberlerine mahkemeye kararı ile yayın yasağı gelmiş". YUH ARTIK

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hedef 2023. Durmak yol yola devam.

-RTE

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.

Taksimdeki mevzunun 3 ağaç olmadığını özellikle o günlerde çağrı yapan aydınlar ve sanatçılar açıkça söylemişlerdi. Bu konuya hala daha ağaç kestiler, çadır yaktılar dememek lazım. O günkü gösteri sabır taşkınlığı ve birilerinin kendi çıkartları için olayı yönlendirmeleri ile o kadar alevlendi. O günlerde o gösterilere katılan pek çok kişi yanındaki insanların bazılarının PKK yanlısı olduğunu bilmeden körlemesine olaylara katıldılar. Bir noktadan sonra kol kola eylem yapmaya başladılar. Hani bugün bu adamları solcu kabul eden, devrimci ilan eden ve hümanist takılanlar var ya kısaca Cihangir solcusu dediğimiz kesim farkında olmadan o adamların ekmeğine yağ sürdüler ve sürmeye de devam ediyorlar. Özellikle eksisozluk gibi elitist kör tiplemelerin çok olduğu yerlerdeki başlıklara bakarsan topluma yön göstermesi beklenen aydın-okumuş ve eğitimli kesimin neyin peşinde olduğunu görebilirsin. Bu adamlar farkında olmadan destekledikleri duruma nasıl karşı çıkıpta örgütlenip gösteri yapacaklar?

Gevşeklikten öte eğitimlimiz de eğitimsiz. Olaylara rasyonel yaklaşabilen insan sayısı çok az onlar da susuyorlar. Bunlar hep eğitim sisteminin ve zamanında dikta edilen fikirlerin ürünleri. Daha detayına girmeyeceğim, girdim mi işin içinden çıkılmayacak ve çok tepki göreceğim. Toplumun özgürleşmesi ve daha açık fikirli olabilmesi için her şeyin değişmesi bazı şeylerin yıkılması gerekiyor. Bu da çok sancılı bir süreç ile hayatımızda yer edinecek. Elbette bu devrim gerçekleşirse. Yakın zamanda gerçekleşmesi zor. Çünkü birisi gidilen rotadan bizi çıkarttı başka bir rotaya sokmaya çalışıyor. Ama o girilecek olan rota da doğru olan değil. Bekleyip görmek en mantıklısı. Ben hayatımı böyle karmaşada geçiremem diyenler de fırsatını buldukları gibi kendilerini başka bir ülkeye atmaları gerekmekte. Çünkü olaylar yakın zamanda düzelmeyecek ve daha kötüleşecek.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

TSK yine resmen TŞK geçmiş

“bölücü teröristler tarafından, 12 eylül 2014 tarihinde kaçırılan köy korucumuz nihat çaprak, 26 ekim 2014 tarihinde saat 07.30'da, bitlis ili merkez ilçe geçitbaşı köyü mülkî sınırları içinde bir elektrik direğine bağlanarak, baş ve vücudunun değişik bölgelerine ateş edilmek suretiyle şehit edilmiştir. insanlıktan nasibini almamış, gözü dönmüş, caniler tarafından işlenen bu vahşice olayı şiddetle kınıyor, şehidimize allah’tan rahmet, ailesine ve tüm köy korucularımıza sabırlar diliyoruz.”

Eskiden en azından azda olsa misliyle karşılık verilirdi falan... Şimdi halimize bak Sert açıklamayla Terörle mücadele ediyor...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

e ben diyorum size örgüt olmalı bi şekilde diye. (olsa tadından yenmez.)

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/226909/dhkp-clilerin-harac-alamadiklari-marketi-yakmasi bakın,

ne diyon?
Toplam Hit: 9370 Toplam Mesaj: 83