Hamam'da Fotograf Çekmek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Gzx bunu yazdı

kendi görüşümü aktarıyorum (kesinlikle emin olarak yazdığım birşey değildir) 3-5 dakka falan sıkıntı yaratmaz bence girmeden önce makinayı sıcak ortamda bulundur ama öyle direk sıcak ortama sokma bulunduğu ortamı yavaş yavaş sıcaklaştır makine mümkün olduğunca ısınsın daha sonra masraf yapmak istemiyorsan bir tane bim poşeti al poşeti makineye geçir posetin açık olan yerinden lensin kafası çıksın sonra poşeti güzelce sardığınadn emin olduktan sonra güzelce bantla herhangi bir sıkıntı olmaz ben bu şekilde firtinada fotoğraf çekmişliğim var :)

ekstra olarak her ihtimale karşı yanında bez bulundur gözlük bezleri dediklerinden buharlaşırsa siliverirsin direk bu şekilde istediğin kadar takılabilirsin sıkıntı olmaz kendi kanaatim

evet hocam araştırmalarım da senin bahsettiğin gibi yapacan başka yolun yok dio :D ama tahminimden zor olacak :(

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam bi de imkanın varsa canon eos 7D ile her türlü şartta çekim yapabilirsin. adamlar antartikada eksi bilmem kaç derecede çekim yapmışlar. denize düşürmüşler etmişler, makinede tık yok :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı

Hocam makinaların su altı kiti var direk onu al makinaya hiç bişi olmaz hemde ilerde su altı çekimi işide yapabilirsin :)

O kiti kullanınca objektif buharlanma olurmu hocam ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    captain bunu yazdı

poşete filan sarma sakın hocam yersin makinenin başını!! 

ekipmanlar oluyo böyle işler için hava almaz kılıf filan su altına dalışlarda kullanıyolar o kadar pahalıda bi şey değil al onlardan makinenne kıymet veriyosan derim...

Veriom hocam tabiyki :)) ben makineyi buhardan korurum bir şekilde ama lensi buhardan nasıl korurum ? tek çözüm önce sıcak ortamda ısıtmak daha sonra hamama sokmak diye düşünüyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

go-pro al çimerken bile çekersin fotograf ama yok ben pro çekeceğim dersen başka tabi.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    vukuat bunu yazdı

go-pro al çimerken bile çekersin fotograf ama yok ben pro çekeceğim dersen başka tabi.

ımmm peki hocam lensi buğlanırmı ? makinenin içindeki nem sorunu bu makine ile aşılabilir lens olayı tek düşüncem o şu aşamada

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam bu araba camlarına sıkılan buğu önleyiciler var. lensin önüne bi tane UV filtre tak, bu UV filtrenin içine ve dışına da cam buğu önleyicilerden biraz sık, sanırım 3-5 dakika işini görür.

hocam deneyecem tşk ama lense sıkınca mecbur temizlemem gerekecek,temizlemezsem görüntü bozuk çıkabilir ama yinede mantıklı :)

hocam o dediğim zımbırtı özel bi sıvı, sıktıktan sonra ovalayarak yediriosun cama, cam tertemiz, hiçbir iz kalmıyor. çok aşırı buğulanma olayı olacağı zaman hafif ıslaklık oluyor ama o ana gelene kadar işin biter diye tahmin ediorum

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

Lensine uygun 2 yada 3 adet filtre al ve makinayi iki kat posetle sar. Ilk once sarmadan bi ayar yap ortamda sonra sar filtrenin birini kullan digeri sicak bi yerdevdursun arada bi filtreleri degustirirsin. Ama makinayi jyi posetle sensor bugu oluyor denedim biliyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    Gzx bunu yazdı

kendi görüşümü aktarıyorum (kesinlikle emin olarak yazdığım birşey değildir) 3-5 dakka falan sıkıntı yaratmaz bence girmeden önce makinayı sıcak ortamda bulundur ama öyle direk sıcak ortama sokma bulunduğu ortamı yavaş yavaş sıcaklaştır makine mümkün olduğunca ısınsın daha sonra masraf yapmak istemiyorsan bir tane bim poşeti al poşeti makineye geçir posetin açık olan yerinden lensin kafası çıksın sonra poşeti güzelce sardığınadn emin olduktan sonra güzelce bantla herhangi bir sıkıntı olmaz ben bu şekilde firtinada fotoğraf çekmişliğim var :)

ekstra olarak her ihtimale karşı yanında bez bulundur gözlük bezleri dediklerinden buharlaşırsa siliverirsin direk bu şekilde istediğin kadar takılabilirsin sıkıntı olmaz kendi kanaatim

evet hocam araştırmalarım da senin bahsettiğin gibi yapacan başka yolun yok dio :D ama tahminimden zor olacak :(

yok ya herhangi bir zorluğu yok emin olabilirsin :) sadece korkma, korku seni hataya iter rahat ol relax :)

zaten tutupta makineyi suyun altına sokmucağın için çok sıkıntı olmaz poşetlemesen bile olur o kadar çıtkırıldım makineler değil merak etme :) benim makinemin başına geler geldi bilsen :D

makine 2 kere lensin üstüne düştü boyun hizasından

üstüne 0,5 L su serpildi veletler sağolsun su savaşı yaparlerken makineyi hedef aldılar

sayısız defa sağa sola çarpıldı makine
    vsvs

hala sağlamdı çalınana kadar :D

edit:@BosphorusPasha nın avatarı makinemden kalan hatıralar arasında hatta :(

Gzx tarafından 08/Mar/13 16:38 tarihinde düzenlenmiştir

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    resulkaynar
    resulkaynar's avatar
    Erkek

gopro fikrini bende desteklerim. Su altı çekimi için zaten, bi de yarı yolda bırakmayan bir makine, çok da pahalı değil.

Toplam Hit: 6914 Toplam Mesaj: 65