folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Hangi Dil Nerede Karşımıza Çıkar (2.Dil Öğrenme Sorunsalı)

Hangi Dil Nerede Karşımıza Çıkar (2.Dil Öğrenme Sorunsalı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

Merhabalar herkese umarım herkesin sağlıgı keyfi yerindedir :) konuyu uzatmadan özetliyeyim istiyorum forumda düşünce farklıklarından kaynaklı fazlaca bakış açısı olabiliyor buda hoşuma gidiyor farklı bakış açılarını görmemizi sağlıyor ayrıcada fikirlerinize değer veriyorum

ingilizce eğitiminden sonra 2.yabancı dil olarak hangi dil öğrenilmeli nedeniyle beraber belirtip açıklayarak görüşlerinizi yazarsanız sevinirim
    benim kafamda fransızca ve çince var sebebini sağlıklı olarak açıklıyamıyorum fransızca için sanırım biraz romantizm ve birazda kulağa burjuva havasında gelmesinden (sömürü yaparak gelişmiş olmasıda cabası sanırım pek çok afrika ülkesi sömürüden kaynaklı fransızca biliyor) çince ise nufusun kalabalık olması ve rahatlıkla ticaret ve girişimciliğe kapı açması

tabii ki bu durum kişinin yaşam tarzıyla ve yaptıklarıylada alakalı örneğin bir mühendisin 2.yabancı dil olarak almanca bilmesi büyük fark yaratacak almanyanın sanayisinden kaynaklı

not: almanca ve arapça dilleri hep bana soğuk geliyor ( almanyada türklerin yaşayıp yorulmadan hem almanca hem türkçe bilmesi başlıca neden olarak diyebilirim ben burada kursa gidip ders alacagımdan  farklı bir değeri katmalı diye düşünüyorum)

tüm dillere ve kültürlere saygım var diyerek belirtmek istiyorum arap kültürleri,yaşam tarzları islam coğrafyasından kaynaklı ilgimi çekmiyor kafamda ülkeden taşınıp ticaret yapmak ve refah seviyemi yükseltmek var sonrasında türkiyeye geri gelip ticarete burada başlamayı planlıyorum (4 5 yıl sürecek bu süreç)

sonuç olarak sizce hangi dil neden öğrenilmeli ? bize katkıları neler olur öğrendiğimizde? o dili neden öğrenmeliyiz? şimdiden teşekkür ederim cevaplar için

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Hocam ingilizceyi öğrenirken nasıl bir yol haritası izlediniz

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Ne iş yapıyorsun

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

1234567B öğrenciyim hocam bölümüm dışında işlerle uğraşıyorum aklım ticaret ve girişimcilikte
    Twitter öncelikle çok iyiyim diyemem ilerleme aşamasındayım ancak kendimi rahatlıkla ifade edebiliyor konuşabiliyor tartışma sırasında kendimi sözlü olarak haklı çıkarabiliyorum şuan intermediate seviyesindeyim 2 ay sonra upper seviyesine çıkacagım muhtelemen 1 2 yıl sonrada rahatlıkla toefl sınavından 90 üzeri alacak seviyede olurum diye düşünüyorum intermediate seviyesi için izlediğim adımları yazayım size

günlük en az 1 saat film veya dizi (ingilizce altyazılı)
    (günde en az 20 dk podcast dinlemek)
    (tüm teknolojik cihazları ingilizceye çevirmek bilgisayar-telefon -tablet vs)
    kelime defterim var bilmediğim kelimeleri oraya topluyorum
    ferre izlemelerim ingilizce altyazılı (czech bitch)
    (1.öğretim örgün öğrenciyim akşamleyin ingilizce kursuna gidiyorum (2 yıl oldu devam ediyor...) (kurs seçmeyi dikkatlice yapmak lazım diye düşünüyorum kendi seviyenize göre kur seçilmeli şehrinizde ne kadar kurs varsa 1 gününüzü ayırıp dolaşmalı sizin karakterinize uygun anlatış tarzını anlayabileceğiniz hoca bulunmalı) (kaydolmadan önce 1 gün derslere misafir öğrenci olarak katılmanızı isteyin muhakkak) sarmazsa eyw dersiniz (dersler mutlaka yüzde 100 ingilizce işlenmeli anlasanızda anlamasanızda seviyenize göre ayarlamalılar yoksa yine eyw)
    (engvid) hoca seçimi yaparak paylaştıgı videoları izliyorum (ücretsiz youtube) 
    özkan çelenin videolarını izliyorum (ücretsiz youtube)

upper ve advanced için tavsiye veremem çünkü henüz o seviyelerde değilim...

317seref tarafından 21/Nis/18 22:31 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Filmleri ingilizce alt yazı izlerken bilmediğiniz kelimeler için ne uyguluyorsunuz hocam

durdurup tek tek bakıyor musunuz yada umursamadan bütünümü kavramaya çalışıyorsunuz.

Reading yapıyor musunuz . bende bu aralar bayaa çalışıyorumda amaç farklı tecrübeleride dinklemek

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

bende bu aralar bayaa çalışıyorumda amaç farklı tecrübeleride dinklemek

hocam konunun ilerleyişini değiştirmemek adına bu mesajdan sonra özel mesajdan yazışırsak daha sağlıklı olacakfilm izlerken anlaşılabilir aksanlı filmlerden başlamak gerekli öncelikle dondura dondura izliyordum ilk seferler cümle alttan geçiyor konuşmalar bitiyor altyazı kapanmadan boşluga basıp dondurup anlamaya calısıyordum
    önce cümleden anlamını çıkartmaya çalışıyorsunuz olmadıysa konuşmalardan ve mimiklerden yardım alıyorsunuz ne demek istedi diye? yine mi olmadı devam ediyorsunuz filme tekrar karşınıza çıktı tekrar aynı durumu yapıyorsunuz yine yakalayamadıysanız anlamı can alıcı kelimeyi hızlıca tureng sitesine yazıyorsunuz anlamını veriyor devam ediyorsunuz böylece kalıcı oluyor bu durumlar başlangıç için karşınıza çıkıyor bunları yapa yapa kelime hazneniz geliştikce dondurmadan devam ediyorsunuzingilizce altyazılı film sitesi tavsiye https://tafdi.com/
    reading için kursta ki çalışmalar dışında başka bir şey yapmıyorum ilk ders konu anlatımı oluyor konu bitiminde konuyla alakalı olarak kursta hoca 1 paragraf okutur yanlış telafuzlarınızı okuma sırasında sıcagı sıcagına düzeltir onun dışında film ve dizilerden kaptığım bazı aksanlar var bunlar dışında bir şey yapmıyorum açıkcasıda gerek de duymuyorum benim açımdan dil bir iletişim karşı tarafın beni çok absürt olmadıgı sürece küçük sırıtmayan hatalarımla anlaması ve iletişim kurmamız yeterli şive kasma derdin de değilim amerikan veya ingiliz olarak türküm ben mutluyum :) saygılarla hocam

317seref tarafından 21/Nis/18 22:46 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ben olsam İspanyolca öğrenirdim. Sömürgeci bir ülke oldukları için çoğu ülkede kullanılan bir dil. Birde çok güzel dile oturuyor. Narcos izleyenlere selam olsun. :)

İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela‘da konışulan bir dilmiş İspanyolca. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bence arapça çünkü; türkiyenin durumu ortada, ben sakaryada oturuyorum çarşıya çıktığım zaman görüyomki bizim yerliler kadar yabancı var ve bunların çoğu ırak suriyeden gelenler. duymadım ama bi yere iş başvurusu yaprken arapça biliyon mu diye sorarlar heralde (:

senin amacın farklı; ne işi yapacaksın ona karar ver ona uygun dil öğrenirsin.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Yerinde olsam enerjimi varolan ingilizce sevimi daha da yuksege cikarmak icin ugrasirdim.

Illa 2. dil ogrenecek olsam ticari bir kaygi gutmedigim icin ispanyolca derdim; adamlarin muhabbeti tatli, kafa oluyorlar.

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ben olsam İspanyolca öğrenirdim. Sömürgeci bir ülke oldukları için çoğu ülkede kullanılan bir dil. Birde çok güzel dile oturuyor. Narcos izleyenlere selam olsun. :)

İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela‘da konışulan bir dilmiş İspanyolca. 

ispanyolca candır sinyor

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

ingilizceyi tam öğrendikten sonra basla derim.

ne yazık ki yurtdısına cıktıgın anda,bir telefon görüsmesi yaparken bir aksan tasıyan insanla konusurken “hassiktir” yasamamak icin söylüyorum.

Koca hestiy aya bedenem ?
Toplam Hit: 4189 Toplam Mesaj: 31
kültür 2.dil dillerin önemi dil öğrenme